Herätit ihmiset ajattelemaan omilla aivoillaan ja paljastit valtamedian valheet.
Vastaava paikka tulee varmasti tilalle jos MV-lehti ei tee paluuta ja vaikka ei tulisikaan niin useat ihmiset tietää nyt missä mennään.
Vastaava paikka tulee varmasti tilalle jos MV-lehti ei tee paluuta ja vaikka ei tulisikaan niin useat ihmiset tietää nyt missä mennään.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ilja sai jo pelkästään tänään varmaan tuhansia euroja lahjoituksia, mutta kaljaan nekin taisi mennä
Samaa mieltä. MV-lehti uudisti suomalaisen ummehtuneen lehtijapaduksen. Mv-lehden kirkas toimituksellinen sisältö analyyttisine sivalluksineen ajoi vihervasukit hevonkorpeen. Mv-lehden päätoimittajan älykäs, mutta toimitusellinen ote pelasti suomalaisen rähmäisyyteen pyrkivän himmailevan ja uuvahtaneen toimittamisen.. KIITOS MV. Paljon on suomalaisilla kiittämisen aihetta missä nyt sitten oletkin.
MV eli mätäviesti on sumentanut suomalaisten ajatukset, kaikki eivät sentään ole tuohon epidemiaan sairastuneet. Sehän on pahempi kuin lavantauti.
Joo loput on sairastunnu ylen ja iltapaskojen mädätykseen, ei mene hyvin SUOMI100:lla
Tosi suuri menetys sananvapaudelle 😈
Kaikki toivomme Mv:n paluuta!
Paras ja totuudenmukasin mediajulkaisu koskaan tämän maan kamaralla.
Ikävä on MV:lehteä tässä kierossa maailmassa!
Ei Suomessa enää toimi valemedian "pissitykset".
Jatkukoon totuusmedian eli MV:n suursuosio edelleenkin!
Eiköhän jotkut tahot ole ruhtinaallisesti maksaneet Iljalle jotta sulkee julkaisun. Kaikki muu on selittelyä...
Olette te elämänkoululais-öyhönatsit huvittavia.
Piffiläinen vassarianarkistisekakäyttäjä näkee natseja jokapaikassa :D:D
Höpöjä. Eihän niitä näe kuin satunnaisissa uutisissa, joissa eriasteiset sekopäät kokoontuvat telttailemaan yleensä jonkun maahanmuuttajahörhön (Marcot ja Junekset yms) johdolla. Ja yleensä kännissä kuin apinat.
Kiitos kun joku pisti mätäviestin jäihin. Ei tullut ikävä.
Mistä suvakit tietää mitä MV-lehdessä oli...........
Minusta tuntuu oudolta kun MV-lehti puuttuu netistä. Onhan siellä se "seiskaosastokin" mutta joka tapauksessa siellä on hyviä ajankohtaisia asioita. Itselleni oli yllätys että YLE vääristelee tiettyjä uutisia aivan mielettömästi. Siis suoranaisesti valehtelee. On se kun ajattelee että mitä muunneltua totuutta 'oikeamedia' suoltaa niin siinä on aina iso osa pelkkää paskaa.
MV-lehti tulee takaisin aivan varmasti.
Vaikka en iloitse sen lehden juutalaisvastaisuudesta, siellä kuitenkin totuus tuotiin esille mokutuksesta ja terrorismista ensin. Valheellinen valtamedia joutui hyvin usein hampaat irvessä myöntämään ne uutiset oikeaksi jotka mv uutisoi jo aikoja sitten. Hampaat irvessä siksi kun eihän valtamedia mitään negatiivista halua määrätystä kansanryhmästä sanoa vaikka heistä jotkut tekisivät mitä pahaa. Ei halua koska vm haluaa tuhota Suomen mokutuksella, globalisaatiolla, kulttuurimarxistilaisuudella, eräällä uskonnolla, liittovaltiolla, natolla. Suomalaisia kohtaan kyllä ollaan rasisteja, mutta kun joku puolustaa maatamme, se on rikos nykyään. Tähän pimeyteen siis ollaan tultu mutta sen tavallaan ymmärtää lopunaikojen valossa. Hyvä käännetään pahaksi ja päinvastoin. Vääryys vallan voittaa ennenkuin Jeesus saapuu.