Suomalaisten VALTAVAN ENEMMISTÖN mukaan Putin on huono ja epäluotettava presidentti.
Lähde: MTV uutiset
Lähde: MTV uutiset
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Trumppi on huono pressa ja. Kim-Chen-Jotain on erittäin huono...
Emme äänestä heitä enää.
Empä ole Putinista huolissani, vaan tyytyväinen, ettei ole jotain vieläkin arvelluttavampaa tyyppiä johdossa.
Onneksi suomen suvakit eivät päätä sen maan johtajasta.
Päättävätkö muut suomalaiset Venäjän johtajan?
No millainen olisi hyvä Venäjän presidentti? Zhirinovski kenties? https://www.youtube.com/watch?v=OL_3pjYdIrI
- Kenen lasi tämä on? Vastaus: jonkun muun edustajan. - En juo siitä. Tuokaa minulle toinen lasi.
Hirtehinen vitsi perustuu ajatukseen, että vesi on myrkytetty.
Mutta manaile siinä vain; saattaapi joku päivä Putin olla sinunki presidenttisi.
Hän on hyvin ajanut Venäjän etuja ja nostanu kansallistunnetta ja patriotismia ja puolustanut venäläistä elämäntapaa lännen ja Euroopan mädännäisyyttä vastaan.
Harha kuvaa että venäjä on yhtä kuin Putin.
Venäjä on maa joka elää pitkälti edelleen kaukana 2017 luvusta.
Suurin osa kansaa elää liki kehitysmaisissa olosuhteissa slummeissa ja maaseudulla.
Tälläinen kansa tarvitsee diktaattorin, onko se kuitenkaan diktaattori vaan kun pieni osa venäjää elää yltäkylläisyydessä niin kyllä sitä valtaakin on siellä ellei jopa suurin osa valtaa on siellä missä rahaakin on.
Mikä merkitys venäjälle Suomi on, ilmeisesti aika tärkeä kun Putin vierailee taas suomessa.
Silti, toivoisin että jopa että olisipa Suomi samankaltainen maa kuin Venäjä, ei eu kuuluva tuhoon tuomittu maa. Jos ei eu ei merkittävästi muuta politiikkaansa niin eu tule kestämään, hyvin rajoilla jo mennään kun britanniakin lähti eu:sta.
Jumalan kiitos ettei Trump oo Venäjän presidentti !
Trump Venäjän johtoon heti !