Enemmistö suomalaisista:Putin on huono presidentti

Suomalaisten VALTAVAN ENEMMISTÖN mukaan Putin on huono ja epäluotettava presidentti.

Lähde: MTV uutiset
7100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Trumppi on huono pressa ja. Kim-Chen-Jotain on erittäin huono...
Emme äänestä heitä enää.

Äänestä

Empä ole Putinista huolissani, vaan tyytyväinen, ettei ole jotain vieläkin arvelluttavampaa tyyppiä johdossa.

Onneksi suomen suvakit eivät päätä sen maan johtajasta.

Äänestä
  • Päättävätkö muut suomalaiset Venäjän johtajan?

    Äänestä

No millainen olisi hyvä Venäjän presidentti? Zhirinovski kenties? https://www.youtube.com/watch?v=OL_3pjYdIrI
- Kenen lasi tämä on? Vastaus: jonkun muun edustajan. - En juo siitä. Tuokaa minulle toinen lasi.
Hirtehinen vitsi perustuu ajatukseen, että vesi on myrkytetty.
Mutta manaile siinä vain; saattaapi joku päivä Putin olla sinunki presidenttisi.
Hän on hyvin ajanut Venäjän etuja ja nostanu kansallistunnetta ja patriotismia ja puolustanut venäläistä elämäntapaa lännen ja Euroopan mädännäisyyttä vastaan.

Äänestä

Harha kuvaa että venäjä on yhtä kuin Putin.
Venäjä on maa joka elää pitkälti edelleen kaukana 2017 luvusta.
Suurin osa kansaa elää liki kehitysmaisissa olosuhteissa slummeissa ja maaseudulla.
Tälläinen kansa tarvitsee diktaattorin, onko se kuitenkaan diktaattori vaan kun pieni osa venäjää elää yltäkylläisyydessä niin kyllä sitä valtaakin on siellä ellei jopa suurin osa valtaa on siellä missä rahaakin on.

Mikä merkitys venäjälle Suomi on, ilmeisesti aika tärkeä kun Putin vierailee taas suomessa.

Silti, toivoisin että jopa että olisipa Suomi samankaltainen maa kuin Venäjä, ei eu kuuluva tuhoon tuomittu maa. Jos ei eu ei merkittävästi muuta politiikkaansa niin eu tule kestämään, hyvin rajoilla jo mennään kun britanniakin lähti eu:sta.

Äänestä

Jumalan kiitos ettei Trump oo Venäjän presidentti !

Äänestä
  • Trump Venäjän johtoon heti !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wewerwerwer kirjoitti:

Suomalaisten VALTAVAN ENEMMISTÖN mukaan Putin on huono ja epäluotettava presidentti.

Lähde: MTV uutiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu