Pahin tappioputkenne RAY:n ruletissa?

Olen tässä kokeillut erilaisia taktiikoita Rayn Rulettiin, ja kiinnostaisi tietää, kuinka monta tappiokierrosta olette maksimissanne saaneet, kun pelaatte pelkästään systemaattisesti sivupanoksia?

Laskin, että kun rolli on kunnossa, niin 20:tä tappiokierroksesta peräjälkeen selviää vielä voitollisesti ulos ennen kuin panoskatto 100 euroa / sivupanos tulee vastaan. Todennäköisyys sille on 0,04%, joten oikean panostusstrategian laadinta ja järkevä pelaaja voi elättää itsensä rulettia pelaamalla?

Olen eilisen illan aikana,yön aikana ja nyt aamuyön tunteina tehnyt toistokoetta ja joka kerta olen jäänyt voitollle. Tosin kokeilen strategiaani ilmaispelissä, enkä siis oikealla rahalla. Pahin tappiokierre oli muistaakseni oliko se 7 vai 8 kierrosta putkeen, mutta sitten taas osui ihan mukavasti. En kerro, mitä strategiaa käytän panostuksessa, viisaimmat palstan lukijat tietänevät ehkä, mistä puhun.

7

219

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • realiteetti-öö

      älä haaveile jääväsi voitolle RAYn/nyk. Veikkaus peleissä. Enemmistö ruletin pelaajista ovat pelanneet asuntonsa, autonsa, firmansa jne kaiken omaisuutensa. Rahaa hyvään tarkoitukseen keräävä laitos ei voi jäädä tappiolle jotta sinä jäisit voitolle. Ruletissa putsataan tehokkaasti ja nopeasti pelurit.

    • No joo, tein pienen talletuksen Veikkaukselle, ja sain hupia ostettua 25 eurolla noin kolmen vartin verran rulettipöydässä, kunnes menin katki, kun tuli 15 kierroksen mittainen tappioputki.

      Eli käytän seuraavaa strategiaa:

      Panostus perustuu Fibbonaccin lukusarjaan, ja sitten pelaan sivupanoksista ainoastaan triplaa, ja siten aloitan panostuksen 0,10 eurosta. Jos osuu, aloitan alusta.

      Ja sitten vielä tuossa potillisessa ruletissa split bet 0:n ja bonusruudun väliin, jonka pelaamisen lopetan kun panos yltää 0,50 euroon tusinassa.

      Olin jo kympin verran ylhäällä, mutta lopulta menin poikki,

      pelasin Veikalle hyän Pitkävedon tänään ja Lotonkin pistin vetämään, joten harmita lainkaan, kun tuon 25 euroa hävisin.

    • Casinosaitit

      Et pysty tuolla tavalla taktikoimaan. Aina tulee ns häviöputkia ja panoskaton rajat ylittyy. Sen takia tuo ei toimi.

    • PelaaKuinAmmattilainen

      todennäköisesti helpoiten voitat 9 * luku ja niiden street jopa dozenit mukaan (panos 27 eur) sillä sivuosumat hoitelee karkulaiset kotiin. lopetat kolmen päävoiton jälkeen 63*3 euroa. = 189 eur riihi kuivaa sekä isommalla panoksella aina vaan enemmin ja enemmin kun et lopeta. Perustuu tavalliseen sattumaan.

      • PelaaKuinAmmattilainen

        NetEntissä split mukaan, ne kun on arpoja. Saadaan aikaiseksi paljon jakaumaa, 45 panoksen pääpotin kerroin 36 18 12 6 9= 81. Pari täysosumaa ja sitten on mykkää. Pari päivää pitää taukoa. Edellisessä viestissä on pari virhettä mut asia on samaa. 97 % ruletissa voittaa aina jotain. Ite lopetin pelaamisen aikaa sitten kun katoin järkevämmäksi vaihtoehdoksi vaihtoehtoisesti syöttää pullaposkia. Jollekinhan siltikin tuuri käy, niin miksi ei SINULLE juuri tänään. Ei kannata jäädä rannalle katselemaan lammikon pärskeitä.


    • EiEnääVoittoja

      Menepä pelaamaan oikealla rahalla ja yllätyt...ei tule enää voittoja !

    • Oli sunnuntaina tuuria Bet365 Gods of Storm progressisisen jackpotin ruletissa. Nettosin triplat kiinni ja euron split bet Bonus ruudussa ja nollassa reilut 70 euroa. Siellä on pääjackpot tällä hetkellä päälle 810 000 euroa, ja minimi sivubetsit 5 euroa / ruutu ja muualla 0,25 euroa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      356
      1097
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe