MV-lehti tulee....

Oletko valmis.
.
Yllätys tulee olemaan samanlainen kuin aikaisemminkin....järkytys valtamedialle ja suvakeille.
28618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat
  • Milläs rahalla nuo sitten toimii ?
    Mutta näyttävät asiallisemmilta tyyliltään kuin MV

    Äänestä

  • Venäjä rahoittaa, heh, heh, heh

    Äänestä

  • Hekoti kirjoitti:

    Venäjä rahoittaa, heh, heh, heh

    Asia jota kukaan ei ole vielä todistanut. On vain huuhaapuheita. Miksiköhän sitten tuli nämä rahavaikeudet? Luulisi Venäjällä olevan sen verran massia että muutama pieni julkaisu pysyisi pystyssä.

    2Äänestä

  • Hyviä linkkejä

    2Äänestä

  • Olisiko näitäkään parempia julkaisuja, jos MV:tä ei olisi ollut ensin? Viherkommarit hyökkäsivät "väärin" ajattelevien kimppuun kauhealla voimalla ja siitä on Ilja saanut kärsiä. Viherkommareiden energia loppui MV:hen ja nämä ovat saaneet toimia melko rauhassa.

    1Äänestä

Eikö iljan vk: ssa ollut jutta, että muuttuu maksulliseksi?

Äänestä
  • Iljushkahan on ollut aina maksullinen.

    Äänestä

Huomenna toimii taas mv ja päästään lukemaan oikeita uutisia. Mitäs suvakki tähän?

2Äänestä
  • Paska on paskaa. Eteenkin ryssän paska

    Äänestä

  • Oot sitten sitä maistellut, sitä ryssän paskaa kun tiedät että se on paskaa.

    1Äänestä

  • Eli Lukenut mv-lehteä. Se on paskaa, tuleeko avaajan ilmoitus yllätyksenä?

    Oodinin pojat ovat neitejä ja kusevat alleen kun pelkäävät

    Äänestä

  • Osaako "KyykmanninBroidinVeli" lukea, epäilen

    Äänestä

  • Seolisiossitä kirjoitti:

    Osaako "KyykmanninBroidinVeli" lukea, epäilen

    Osaathan sinäkin kirjoittaa kun kaverit hieman "auttaa"

    1Äänestä

Rahoitus oli jumissa Putinin vierailun aikana,katsoivat että sellainen valhemedian spomssaaminen valtioviearuilun aikana ei ole korektia. <,utta iloitkaamme porukalla, putin lähetö taas matkalaukullisen rahaa jolla pyörittöö MV-lehteä taas seuraavan gvarttaalin ajan... ;yös Iljalle ja Tiinalle jää siitä ,akoisa siivu pahanpäivän varalle

Äänestä

> https://pt-media.org/
> https://www.kansalainen.fi/
> http://www.nykysuomi.com/
> http://beta.oikeamedia.com/

Noista Oikea Media on pikavilkaisulla katsoen kaikkein mukavimman näköinen lay-outinsa perusteella. Tuolla lienee myös eniten toimittajakoulutusta ja graafikkokoulutusta ja kokemusta omaavia henkilöitäkin.

Tykkään myös Nykysuomesta, mutta lehden nuija nimiteksti ja noin 3-kertaisesti liian suuri pallomainen logo vievät pisteitä. Nykysuomella on kohtalaisen raflaavia ja hyviä uutisointeja, mutta ulkoasuahan ne eivät korjaa.

Tuosta "Kansalainen" nimestä tulee väistämättä mieleen "Kansan uutiset" ja vasemmistolainen politiikka. Lehden nimellä tosiaankin on väliä.

PT-media on vähän sen näköinen, että se ei haluakaan olal nettilehden näköinen, vaan jonkun yksityishenkilön ahkerasti päivitettävä kotisivusto.

Äänestä

^ Sama dooglekääntäjä taas.

Lopetahan onneton lukiopoika se leikkimisesi. Vai mikä mutumatu ootkaan....

PS. Noin huonossa englannin kielessä googlekääntäjäkin on parempi.

Äänestä
  • Täydellistä amerikan englantia, my dear General.
    Congrats. BR Colonel Sukhoi

    Äänestä

  • Et sitten sarkasmia ymmärrä.
    Se onkin taitolaji.
    Englanti on muuten täydellistä.

    Äänestä

  • Lopeta itse.
    Etkö älyä, että on mahtavaa parodiaa nykymenosta?
    P.S erittäin puhdasta englantia usalaisittain.
    T. Patriot

    Äänestä

Pakolaisilla Suomi nousuun on paras vitsi mitä on koskaan kerrottu.

Äänestä
  • Melkein yhtä hyvä vitsi kuin mamu-lapsi pitämässä rasistista blogia tai huutelemassa isäm maata torilla.

    Make Finland great again... ja katsokaapa miten Trumpillakin se Amerikan valloitus sujuu ;DDD

    Äänestä

"Venäjä rahoittaa, heh, heh, heh"
.
Ryssävihaaja, rasisti, keenerin nuolija, viherhiippari, ihmiskauppiaiden mielistelijä.
.
Istuu jossain migrin konttorin perällä vastailemassa, provosoimassa"viisauksiaan", manipuloimassa Suomalaista mieltä "mustaksi", puolustamassa HS-YLE-valtamedian valheellista tiedonvälitystä.

Äänestä
  • --- ja tämä eroaa valhepropagandaa tuputtavasta mv-"toimittajasta", miten ?

    Äänestä

Tässä kohtaa voin aloittajana sanoa..............MITÄS MINÄ SANOIN. !
.
MV-Lehti toimii jälleen.....voi niitä suvakki poloisia. !
.
http://mvlehti.net

Äänestä

Jessss!
Pahat oli vieroitusoireet.

Äänestä
  • Iljushkallako? Voi voi sentään, kun ressukka vaan pääsisi siitä huumekoukustaan irti...

    Äänestä

  • Ilja on selväpäisempi kuin yksikään matukiimainen suvakki.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ulla-tus kirjoitti:

Oletko valmis.
.
Yllätys tulee olemaan samanlainen kuin aikaisemminkin....järkytys valtamedialle ja suvakeille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu