TVssä oli ohjelma joka sanoi suoraan että kasvimyrkyt, lähinnä raundup, tulevat surmaamaan koko läntisen maailman väestön. Peltojen jatkuva myrkyttäminen on pilannut pellot pysyvästi ja ihmiset saavat ruuasta suuret määrät myrkkyjä jotka aiheuttavat mm aivosyöpiä.
Koska ruuan jakelu tehdään keskitetysti marketeiden kautta niin myrkytetty ruoka on pakkojaossa halvalla kaikille. Jopa viljelijät joutuvat syömään markettien ruokaa koska ovat itse erikoistuneet vain harvoihin tuotteisiin.
Tätä on jatkunut kolmisenkymmentä vuotta eikä ihmiset pelkää mitään vaikka jotkut ovat puhuneet asiasta.Keskitetty valta ja globalisaatio välittää vain yritysten voitoista, Niinpä on lopetettu elintarvikkeiden ja peltojen tutkiminen myrkyistä lähes kokonaan ja raportin mukaan myrkkyfirmat päättävät asioista yksin. EUssa parlamentilla ei ole mitään valtaa asiassa vaan yritysten lobbarit tekevät päätökset yritysten eduksi. Parlamentti on miehitetty yritysten vaalirahoituksella sinne päässeistä pässeistä. Näin toteutuu korruptio ja rahan valta. Yrityksillä kun ei koskaan ole mitään haluja harjoittaa tieteellistä toimintaa.
Asia konkretisoitui ikävästi USAn senaattorin kohdalla kun hän esiintyy aivosyöpäleikkauksen jälkeen uhmakkaasti tvssä. Kai siinä oli yritys vähätellä sairautta ja puhua yritysten puolesta loppuun asti.
Monsanton lahja
4
179
Vastaukset
- IPU-oli-oikeassa
IPU ei päässyt eduskuntaan koska se käsitti ympäristön myrkyttämisen seuraukset. Järjetön mustamaalaus pilasi kaiken. Nyt Suomi on pilannut omankin ruokansa ns tehomaataloudella ja maailmalta tulee kaikki ruoka pilattuna.Itsenäisenä valtiona olisi ollut edes pieni mahdollisuus ajatella mihin johtaa ruuan halpuutus.
- memaksamme
Suurten tilojen tehokkuus perustuu aina myrkkyjen käyttöön.Koko ruokaketju elää myrkkyjen varassa. Ilman myrkkyjä ruuan hintakin olisi moninkertainen koska vastuullinen tuotanto maksaa ja tuottaa murto-osan satoa.Ihmiskunta on selkä seunää vasten. On pakko jatkaa järjetöntä ihmisten myrkyttämistä kun valta on hulluudesta rikastuneilla.
- mieluitenluomua
Näinkö vähän ihmisiä kiinnostaa oma ruokansa ettei tännekään tule kuin kolme kommenttia. Jos myrkkyjäämiä aiheuttava rehu aiheuttaa eläimissä hedelmättömyyttä ja epämuodostumia ja kuolleena syntymistä, niin miten ihmiset voisivat välttyä samalta. Tässä se suurmaatalouden ihannoinnin tulos näkyy, pakko käyttää myrkkyjä, että ehtii hoitaa viljelyalansa. Samoin eläintenhoidossa pienemmät yksiköt olisivat terveellisempiä (munaskandaali kirpputorjunnasta). Jos pienemmällä viljelyalalla tulisi toimeen, pientilalliset ehtisivät hoitaa tiluksensa jopa ilman myrkkyjä, jos ihmiset olisivat valmiita maksamaan, mutta eivät ole. Onko tutkittu, mistä johtuu, ettei esim. Suomessakaan siemennesteissä ihmisillä ole siittiösoluja yhtä paljon kuin ennen, vai onko vaan todettu: näin vaan on.
- AntiMonsanto
Suomessakin viljellään Monsanton tomaattia, sokeria, maissia, rapsia, lehtisalaattia jne. Kun Trump ja EU allekirjoittavat TTIP-sopimuksen, viljelijät pakotetaan Monsanton tuotteisiin tai maat lahjoitetaan Nestlelle pohjavesineen. Kaliforniassa peseydytään pullovedellä 20 litraa päivässä per kotitalous, kun Nestle pakkolunasti maat. Sama odottaa Suomea.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553920Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk853343Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852795Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442689Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?702642Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,232402Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402342Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522215Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville392042Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121936