Monsanton lahja

globaali-tyhmyys

TVssä oli ohjelma joka sanoi suoraan että kasvimyrkyt, lähinnä raundup, tulevat surmaamaan koko läntisen maailman väestön. Peltojen jatkuva myrkyttäminen on pilannut pellot pysyvästi ja ihmiset saavat ruuasta suuret määrät myrkkyjä jotka aiheuttavat mm aivosyöpiä.
Koska ruuan jakelu tehdään keskitetysti marketeiden kautta niin myrkytetty ruoka on pakkojaossa halvalla kaikille. Jopa viljelijät joutuvat syömään markettien ruokaa koska ovat itse erikoistuneet vain harvoihin tuotteisiin.
Tätä on jatkunut kolmisenkymmentä vuotta eikä ihmiset pelkää mitään vaikka jotkut ovat puhuneet asiasta.Keskitetty valta ja globalisaatio välittää vain yritysten voitoista, Niinpä on lopetettu elintarvikkeiden ja peltojen tutkiminen myrkyistä lähes kokonaan ja raportin mukaan myrkkyfirmat päättävät asioista yksin. EUssa parlamentilla ei ole mitään valtaa asiassa vaan yritysten lobbarit tekevät päätökset yritysten eduksi. Parlamentti on miehitetty yritysten vaalirahoituksella sinne päässeistä pässeistä. Näin toteutuu korruptio ja rahan valta. Yrityksillä kun ei koskaan ole mitään haluja harjoittaa tieteellistä toimintaa.
Asia konkretisoitui ikävästi USAn senaattorin kohdalla kun hän esiintyy aivosyöpäleikkauksen jälkeen uhmakkaasti tvssä. Kai siinä oli yritys vähätellä sairautta ja puhua yritysten puolesta loppuun asti.

4

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IPU-oli-oikeassa

      IPU ei päässyt eduskuntaan koska se käsitti ympäristön myrkyttämisen seuraukset. Järjetön mustamaalaus pilasi kaiken. Nyt Suomi on pilannut omankin ruokansa ns tehomaataloudella ja maailmalta tulee kaikki ruoka pilattuna.Itsenäisenä valtiona olisi ollut edes pieni mahdollisuus ajatella mihin johtaa ruuan halpuutus.

      • memaksamme

        Suurten tilojen tehokkuus perustuu aina myrkkyjen käyttöön.Koko ruokaketju elää myrkkyjen varassa. Ilman myrkkyjä ruuan hintakin olisi moninkertainen koska vastuullinen tuotanto maksaa ja tuottaa murto-osan satoa.Ihmiskunta on selkä seunää vasten. On pakko jatkaa järjetöntä ihmisten myrkyttämistä kun valta on hulluudesta rikastuneilla.


      • mieluitenluomua

        Näinkö vähän ihmisiä kiinnostaa oma ruokansa ettei tännekään tule kuin kolme kommenttia. Jos myrkkyjäämiä aiheuttava rehu aiheuttaa eläimissä hedelmättömyyttä ja epämuodostumia ja kuolleena syntymistä, niin miten ihmiset voisivat välttyä samalta. Tässä se suurmaatalouden ihannoinnin tulos näkyy, pakko käyttää myrkkyjä, että ehtii hoitaa viljelyalansa. Samoin eläintenhoidossa pienemmät yksiköt olisivat terveellisempiä (munaskandaali kirpputorjunnasta). Jos pienemmällä viljelyalalla tulisi toimeen, pientilalliset ehtisivät hoitaa tiluksensa jopa ilman myrkkyjä, jos ihmiset olisivat valmiita maksamaan, mutta eivät ole. Onko tutkittu, mistä johtuu, ettei esim. Suomessakaan siemennesteissä ihmisillä ole siittiösoluja yhtä paljon kuin ennen, vai onko vaan todettu: näin vaan on.


      • AntiMonsanto

        Suomessakin viljellään Monsanton tomaattia, sokeria, maissia, rapsia, lehtisalaattia jne. Kun Trump ja EU allekirjoittavat TTIP-sopimuksen, viljelijät pakotetaan Monsanton tuotteisiin tai maat lahjoitetaan Nestlelle pohjavesineen. Kaliforniassa peseydytään pullovedellä 20 litraa päivässä per kotitalous, kun Nestle pakkolunasti maat. Sama odottaa Suomea.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      145
      3985
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      64
      3650
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2954
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2534
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      175
      2206
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      32
      1564
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      49
      1447
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1272
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1063
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      1043
    Aihe