noitten tanssipitojensa kanssa. En aio mennä katsomaan ja suurin osa tutuista on sanonnu etteivät mene . Koko vuosi jaksettu hokea tota esitystä ja mitä olen katellu netin kautta niin sellastaki kävelyä niitten "tanssi".
Onko noi miehet oikeen tosissaan
hohhoijakkaaaaaaa
361015
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Se kuulemma käynnistyy pride kulkueena kaupungintalolta
Ihan tymä kommentti.
Nyt kaikki naiset katsomaan komeita miehiä.
Sanon tämän ennen pitoja: Ei tule saamaan yleisömenestystä. Yleisö ei tiedä mitä siellä tapahtuu. Mitä on ollut markkinointi.
Nii vaa oli katsomot täynnä ja leheretkin tykkäs. Aina joku valittaa mutta isoo osa tykkäs.
Niin esiintyjistä oli täynnä,maksava yleisö puuttui.
Haapalaisen Jukka se se vaan on aina yhtä komia ja niin mahtava tyyppi, luoja kun on komias raamiskin vielä . Oikea aito ja kunnon miäs edustamaan lapuaa maailmalle. Hieno ja fiksu, taitava ammattilainen. Salon Heikki. Hienosti meni miähet esitykset. Myös miäs ballerinat, mahtavia.
Miten niin puuttui? Olin lauantain päiväesityksessä ja kyllä sai lippuluukulle jonottaa. Katsomokin oli lähes täynnä.
Tätä lapuan politiikkaa, pirus kun naulas on kanta väärässä päässä, mikähän neuvoksi siihen, tuossa siitä esimakua ja sitä samaa näytelmää.
https://www.youtube.com/watch?v=U2PlcFIRWb4
tauluja seinille kestä
Kyllä hävettää olla Lapualainen! Isot miehet pinkit pitsihameet päällä hyppii, toivottavasti pitävät niitä töissäkin päällä kun tekivät lapaualaisista pellejä.
Siinäpä sulle pohdittavaa, vaikka luulenkin, ettei ymmärryksesi kuitenkaan siihen yllä.
Kateelliset täällä huutelevat puskista, kun itse eivät uskaltaneet! 🤗 Niin kaunista katseltavaa, että oksat pois ja pala larvasta! 🎶
https://yle.fi/uutiset/3-9759935
Harvan näkööstä on kentällä vaikka kuukausikaupalla tuata hehkutettu. Moni äijä ja akkakin kiertäny kaukaa tuan typerehtimisen. Jotakin rajaa sentään. Mitähän keksittyä tekemistä tualla ilveelyllä on Suomen itsenäistymisen kans? Mitä tuumaa veteraanit. Kukaan ei kehtaa kysyä. Voisihan sitä kunnioittavasti esittää historian merkkipaalua mutta kaiken pitää olla tuallaasta olematoonta julkkis-showta nykyään. Jutilaa ennen miehenä pitäny, vaikka akkansa jättikin jonku nuaremman hipin takia. Meni maku kyllä.
Tämä oli hyvä kysymys: "Mitähän keksittyä tekemistä tualla ilveelyllä on Suomen itsenäistymisen kans? "
Ainakin mainotuksessa Suomi100 otettiin raamiksi antamaan arvokkuutta Pöntisen pölläällyylle. Naiset täyttivät katsomon ja tulivat toteamaan, että miehet osaavat heittäytyä osaamattomiksi ja sitä kautta huvittaviksi ja naurettaviksi.
Lisääntyikö näin naisten miehiä kohtaan tuntema arvostus vai katsovatko naiset oikeasti olevansa se Suomi 100:n kantava voima ja miehet vähän ressukoita!
Kyllä oli noloo koko homma!
Minä en ymmärrä, minkä tähäre pitää täskin asiaa valehrella. Puhuuvat tuhansista tanssijoosta viälä silloonkin, kun miähet on areenalla ja katsomos näköö selevästi jotta esiintyjiä on ainuastansa n. sata yhtehensä niiren virolaasten kaas. Pitääkö ne yleisöä tyhymänä, jotta voi valehrella päin naamaa.
Totuuden jälkeinen aika, Trumpmainen valeuutinen. Amerikassakin katsottiin asiaksi väittää virkaanastujaisten väkimäärä paljon suuremmaksi, kuin mitä silminnäkijät ja valokuvat todistivat.
Tapahtuma olisi ollu oikein mukava osallistua, mutta oli täysin mahdoton isolle osalle lapualaasia miähiä, johtuen kunnallispolitiikkosta joka huseeras mukana.
Väki karttaa tuota tyyppiä. Katsotaan, ettei se käy kaupungin kassalla tämänkin tapahtuman takia.
Näin on asian laita, olis voinu osallistua jos ei kunnalispoliitikko olis ollu mukana.
Alueuutiset: Yli tuhat miestä jorasi itsenäiselle Suomelle. Valetta kaikki. Häävin sata miestä virolaisten kanssa, ja näkyvyyttä saivat vai lähes munasillaan keikkuvat "vieraspaikkakuntalaiset miehet.
Paikallisuutiset: Lapualla on viisikymmentä miestä ja loput saavat vetää hameen päälleen.
Lapualle tuo mainetta laajalle levinnyt sanonta, että Lapualla on kaksi raitista miestä, sankaripattas ja vaivaisukko. Ei ihme, että Simo valitsi juuri Lapuan juoppojen hoitolaitoksen paikaksi. Siellä on potentiaalisia asiakkaita suhteettoman paljon.
Paikalla ollut yleisö on ollut haltioissaan koko esityksen ajan, joten te puskista " rohkeasti " huutelevat pelkurit voisitte pitää turpanne kiinni!
Etkö oo taas nukkunut ollenkaan kun yö on mennyt viiniä lipitellässä kun on noin hermo pinnassa?
....hävettää mainita syntymäpaikka nykyään...30 vuotta pois Lapualta ja tohon ne vajosi...ei saatana...tilakkaa ny vaikka parisataa pakolaista siittään naisenne, tommosten sukujen ei tartte jatkua.
Hyvä kun olet pysynyt kauan poissa. Toivottavasti pysyt ikuisesti valittamassa jossain muualla. Sinua ja surkeaa sukuasi ei täällä tarvita.
Jokaisen lapualaisen (miehen) olisi syytä mennä itseensä ja kysyä, mikä tanssivissa miehissä noin paljon ahdistaa?
Ei kaikissa tanssivissa miehissä mikään ahdistakaan. Ainoastaan sellaisissa jokka sotkee viemärin- ja koulujen rakentamiset keskenään, aktivoi valittajia, savustaa kaupungin johtajia, ja loppujen lopuksi kaupunkilaiset maksaa korkeampaa hintaa jokaisesta napsahduksesta. Sellaasten tanssiinkutsut ei oikein vedä.
Nyt sulla meni puurot ja vellit sekaisin.
Ja pahasti.
Voi prkl että saa hävetä tuota ja vielä mainostettiin laajasti. Vaikka tuskin siellä silti monikaan lapualainen mies kekkuloinut hame päällä.
Kyllä Lapualaasille miehille ny nauretaan, eikä ihme...
http://mvlehti.net/2017/08/08/isanmaan-miehet-lapualla-hyppivat-pinkit-pitsihameet-paalla/
Kuulen akkamaista ininää kun miehet uskaltaa tanssia.
1000 miestä ja hahahahahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,nolla pois perästä niin ollaan oikeilla jäljillä. Ton luvun vois korjata joku myös ylelle........
Laskutapa sama kuin tangomarkkinoilla 3 esitystä 330 miestä tanssi.
3x330=990 eli noin 1000 miestä. Ei mtiään korjattavaa. Kesätapahtumien vakiintunut laskutapa.
Oikea luku on vähän päälle 200. Tubissa pyörii loppuun asti 1917, väärää mainontaa. Yleisö tykkäs, vieraat pelasti laadun.
Kunnia niille lapualaisille miehille jotka uskalsivat mennä tanssimaan. Arvostelu täällä on helppoa. Risuja niille jotka mahtailvat Lapuan Sanomissa osallistuvansa mutta eivät kuitenkaan tulleet mukaan. Vellihousuja.