Kun tuosssa on miettynyt pösöstä citikkaan vaihtamista niin vaikeaa on ilmeisesti.
Kysyin erästä citikkaa c5 2006 mallista automaatti bensaa niin oli aika ynseää ,olevinaan oli huolettu 10000 km välein,ja kumminkaan ei ollut kuulema mekintöjä automaatin öljyn vaihdoista,sitten tämä omistaja olikin omistanut vasta keväästä lähtien ja tuumas ettei laske hintaa kuin 50 euroa ja autolla oli hintaa liki 2700 e ajettuna lähes 230000km.
Jättää ennemmin pihaan seisomaan kun möisi sen ja ottaa mersun käyttöön.
Ei ihan ymmärrä tätä myyjän logiikkaa,pihan perälle hylkää citikan talveksi jos ei tule ostajaa ja käteisellä ostava saisi 50 e alennuksen.
Näinkö on että tuolainen menisi,miten minusta tuntuu kun omistan ranskalaisen samanikäisen pösön ja farmarin vielä, ettei edes 2000 euroa saa citikalla saisko edes 1500e.
Mitä mieltä citikan omistajat tästä?
ei tee mieli soittaa citikan myyjille enään
5
230
Vastaukset
- enneEiVoiAuttaa
Opettele kirjoittamaan niin ettei tarvitse arvailla mistä ahdistaa.
- Onpa_ongelma
Rahasta tuolla ahdisti. Autoa teki mieli, mutta jäi viisi kymppiä vajaaksi. Auto kannattaa kyllä ostaa taskusta löytyvällä käteisellä, mutta ei siihen kaikkia rahoja pidä lailltaa.
- Jotainrajaa-
Kyllä -06 vielä kolmepuol tonnia maksaa.Halvalla tuo olisi lähtenyt.Osta vanhempi jos liian kallis.
- citroen5
Mullakin myynnissä etpä ole soittanut?
- 50euroaalennusta
Aha ,millainen sulla olisi?
Katselen köyhänä miehenä nyt vanhempia malleja ja bensana ja manuaalina jossa olisi toimiva kaasualusta ja muutenkin toimiva.
Olen omistanut aiemmin.tässä järjestyksessä nuo mallit.
-bx bensana kaasualusta
-xantia 2.0 meribel kaasualusta ,ostettu neljä vuotta vanhana.
- c 5 farmari 2.2. hdi koneella kaasualusta
- xsara farmari hdi koneella 2003
- c 5 farmari hdi 2.0
Nyt on tuo peugeot 307 trendy 1.6 farmari vm:2006 niin sitä olisin vaihtanut mielellään tai sitten ostanut suoraan jos hinta natsaa kohdalleen.
Siis minulle kävisi hyvin halpa bensa malli, ja tiedän kyllä ettei vanhempien citikoiden kanssa myynti onnistu ihan noin vaan jos ei halvalla myö.
Mutta ei tuo pösökään kyllä ole ihan jas-ka auto,muttei se pärjää c 5 ajo ominaisuuksille.
Tuo pösö on erittäin hyvä kaupungissa ja pienissä taajama pyörittelyissä,tilava sisältä pieni päältä.
Toki voihan se jäädä haaveiluksi tällä kertaa koska ,olen jo suuntailemassa kohti toista merkkiä,minulle on tärkeää se kuinka auto on huolettu ja millainen se on ajolleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676