TODELLA ironinen palstan nimi!?

sensuurifoorumi

Valtamediaan kuuluva Aller-media hankki entisen puolueettoman ja yksityisen Suomi24-keskustelufoorumin. Niinpä alkoi välittömästi ja väistämättä valta- eli valhemedian sensuuri!

Valtamediaa oli jo näet kauna häirinnyt kovasti se, että tällä Suomen suurimmalla foorumilla tuotiin esiin sen propagandaa, sensurointia salailua ja valehtelua.

Varmaan muu valtamedia kompensoi tämän foorumin hankinnan ja alasajon kulut Aller-medialle?

3

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • svekohyökkäys

      Ensimmäinen entisen Suomi24:n kimppuun hyökkäävä taho oli- mikäs muukaan- kun RKP ja muut svekotahot. Ne sai ensin poistatetuksi suositun Kielipolitiikka-palstan ja sitten lisäämään ruotsin foorumin kieleksi.

    • Lässynblässyn

      Koska täöä palsta muka yksityinen on ollut? Tai noh, ovathan suururityksetkin tietysti yksityisiä, jos eivät ole julkisen puolen instansseja.

      Suomi24:n perusti aikoinaan Telia. Sen jälkeen sen omisti Eniro ja viimeiset 10v Aller. Koska se sensuuri sitten alkoi? 10v sitten? Ei tämä palsta ole koskaan ollut jonkun täysin puolueettoman yksityishenkilön ylläpitämä. Jos sellaista kaipaat, niin perusta vaikka itse.

    • Bror-Erik1974odin

      Mitä ihmeen kaunaa aloittaja oikein kyhää omaksi vihollisekseen vihan vimmalla? No aivan varmasti tuolla tunteen tasolla heitellyt sekavat kähisemiset sensuroidaan. Ja niin pitääkin,
      eikö sitä voi asiaansa toimittaa nätistikin,kuvitteellisesti kuin face to face? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      444
      6446
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      152
      3781
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      99
      2485
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1959
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      121
      1325
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1263
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1104
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1075
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      990
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      983
    Aihe