Turku kirppis manhattan

Kirsikkki91

Eivät ilmoita yli 10e tuotteista vaan heittävät suoraan lähteviin tavaroihin, vaikka sanovat soittavansa. Kuva kun menee 2 päivän päästä etsimään eksyneitä vaatteita nii heittävät suoraan vaan pois. Kiva etsiä turhaan. Myin punaista takkia 50e (arvo 200e) enkä ikinä löytänyt enää kun ovat itse lahjoittaneet pois. Älkää ihmetelkö missä tavaranne ovat. Ärsyttää.

6

3486

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aaaa

      Olen myös pettynyt tähän paikkaan. Henkilökunta epäystävällistä ja töykeää. Paikkahinnat todella korkeat ja tavaraa varastetaan aivan mielettömästi. Mitään vähääkään arvokkaampaa tänne ei kannata viedä.

      • Anonyymi

        Ihan kuule komppaan sua ,todella tärkeetä asiakaspalvelua.Ihmetten miten tämän päivän yrittäjällä varaa noin epäkohteliaseen käyttäytymiseen .
        Tämä äiti ,poika kirppis vaatisi kunnon koulutuksen miten maksavaa asiakasta kohdellaan .Tämä erityisesti sille mustapäälle ,joka lienee omistajan äiti .


    • Jbbcccf

      Kirpparille ei ylipäätänsä kannata viedä mitään arvokasta, koska tavaran hinta laskee automaattisesti ns. kirpparitasolle vaikka veisit sinne aidon Picasson maalauksen eli siis maksimi 5 euroo. Asiakkaan mielestä kirpparilta täytyy löytää merkki- ja desing tavaraa pilkkahintaan esim. aidot nahkakengät, lähes käyttämättömät 3 euroo, koska muuten tavara ei ole ns. löytö.

      • tympääntynyt

        Manhattanilla myös erittäin kyseenalainen tapa ilmottaa tiettyjen ajanjaksojen halvemmista myyntijaksoista... toiset saavat sähköpostia toiset eivät. Mitä mahtaisi kuluttaja-asiamies olla ko eriarvoistamisesta??


      • Etee
        tympääntynyt kirjoitti:

        Manhattanilla myös erittäin kyseenalainen tapa ilmottaa tiettyjen ajanjaksojen halvemmista myyntijaksoista... toiset saavat sähköpostia toiset eivät. Mitä mahtaisi kuluttaja-asiamies olla ko eriarvoistamisesta??

        Yhdyn mielipiteeseesi. Sain ystävänpäivänä viestin, mahdollisuudesta jatkaa paikan pitoa viikolla, huokeampaan hintaan, soitin viestin saatuani, minulle vastattiin, ettei ole mahdollista minun kohdallani, koska paikka oli jo vuokrattu toiselle henkilölle. Kysyin eikö mitään toista paikkaa löydy, niin vastaus oli tyly ei. Olen muutaman kerran heidän palvelujaan käyttänyt, mutta nyt huonon palvelun vuoksi, en käy asiakkaana osto enkä myynti tarkoituksessa.


      • Anonyymi
        tympääntynyt kirjoitti:

        Manhattanilla myös erittäin kyseenalainen tapa ilmottaa tiettyjen ajanjaksojen halvemmista myyntijaksoista... toiset saavat sähköpostia toiset eivät. Mitä mahtaisi kuluttaja-asiamies olla ko eriarvoistamisesta??

        Samaa mieltä!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3447
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2096
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      223
      1490
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1241
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1211
    6. 37
      1121
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1063
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1031
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      994
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      39
      974
    Aihe