Alpo Rusi pelkää Venäjää.

Oikein vainoharhoihin saakka.Säälittävää kun mies on noin sekaisin.Alpon kannattaisi varmaan järjestää seuraavat presidentinvaalit Floridassa ettei pelkoharhat venäjästä puske Alpon hauraaseen mieleen.
10296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Koska ne Rusi paperit tulee julkisuuteen.

Äänestä
  • Aivan ja mitä Rusi loppupeleissä pelkääkään.

    Äänestä

  • Alpo Rusi on älykäs mies, ja älykkyyttähän russonatsitrollit pelkäävät niin paljon, että kirjoittelevat hänestä tänne.

    Hyvä Alpo!

    Äänestä

Miksi pelätä, jo tuhansia vuosia venäjä on ollut naapurimme ym.., mutta kuitenkin suomen kansa on pysynyt täällä, mitä ihmeen pelkäämistä tässä on?

Äänestä
  • Venäjällä on SuomiFobia.

    Venäjä on kiltisti maita ryöstelevä kylän tyhmin poika, joka raiskaa ja tappaa, mutta ei ymmärrä tekevänsä mitään tuomittavaa tai väärää.

    Äänestä

Alpo pelkää ettei EU ja Nato pääse täysin rinnoin venäjän kimppuun.

Äänestä
  • Alpo Rusi on erittäin älykäs ja russonatsitrolli on erittäin älytön.

    Äänestä

Ryssän psykopaattijohtoa on syytäkin pelätä. Kansa on enimmäkseen ihan ok, mutta mikä vitun vitsaus kansaa piinaa, kun aina johtoon pääsee kusipäitä hulluja?

Äänestä

AIKA SOKEA- valitettavasti PAKKO sanoa, kun sokeutesi on helposti nähtävissä.

Alpo Rusi on jo niin monessa vellissä keitetty, ja hän ON kypsynyt näkemään hieman paremmin syntyjä syviä,- kuin sinä,- että on hänen mielipiteisiin aika paljon enemmän uskomista.

Ja kun emme koskaan voi luottaa venäläisiin, kun hyvin tiedämme,- mikä on heidän venäläinen sielunsa perseensä jatkona oleva ketunhäntä-jota he ovat koettaneet peitellä, mutta me suomalaiset näemme sen aivan hyvin, mikä kaksinaamaisuus sieltä hännänalta näkyykään !

Tapahtuipa mitä tahansa,- me emme koskaan ole venäjäläisiä !

Suomalaiset ovat rehellisiä, ja venäjäläiset eivät ole !!!

Äänestä

Paljonko CIA/Nato maksaa Alpolle palkkaa paskanpuhumisesta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


apenHarhat kirjoitti:

Oikein vainoharhoihin saakka.Säälittävää kun mies on noin sekaisin.Alpon kannattaisi varmaan järjestää seuraavat presidentinvaalit Floridassa ettei pelkoharhat venäjästä puske Alpon hauraaseen mieleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu