Vaikka on nälkyys, niin silti myös proteiinia on saatu e-tarvike kokonaisuuksista. Haasteena on ollut myös juomapuoli. Sodavesi ja b-aquan b-berry k-vedestä laadittu oma mix 98/2 on auttanut saamaan raikkauteen liittyvää napakkaa suutuntumaa. Ja siihen liittyvää mieleniloa. On myös suolot. Herkkä e-tarvike ja ravintoasioihin liittyvä tasapaino on. Mutta kuitenkin on huomioitava, että vaikka asiaa on rakennettu. Niin silti siihen liittyy myös uhkakuvat. Kulttuuria ravinnon ja n-kurkiaisen kohtaamisille ei ole kuitenkaan syntynyt. Ja siksi tämänpäivän haasteellinen tilanne voi hyvin äkkiäkin johtaa siihen, jollakin e-tarvikkeiden sisältämällä ainesosalla voi sen puutostilaan johtava kehitys eskaloitua aiheuttaen sille tyypilliset ongelmaryhmät.
Juomapuolesta voidaan mainita, että vaikka sokuriliruja on saatavuuden maailmassa. Niin silti luonnon aitoihin makuihin perustuvia raikkausjuomia köyhyysarjessa voi tavata kovin harvoin. Metsä on kaukana. Ja hiki vie tärkeitä minaraaleja, johtaen erilaisiin krampistoihin, jos polkupyörällä yrittää virtsattomaan tai roskattoman vyöhykkeen metsistöön. Positiivisena valonvälkähdyksenä voidaan mainita guarana, inkivääri, kaneliomanamehu, joka oli pop, paitsi myös makunsa, niin myös sisäisen koostumuksensa ja struktuurinsa johdosta. Sokurilirulle tyypillista turhuuden tunnetta ja ohutta makumaailmaa ei päässyt syntymällä muodostumaan tuotteeseen liittyen.
Näillä hyvin lyhyillä saatesanoilla ja e-tarviketerveisin tahtoo n-kurkiainen toivottaa kaikille köyhyysmaailmassa operoiville reippaudenmaailmaan liittyvät kesänlopun ja syksyn ajan terveiset. Keep on going.
Vesien erot
3
149
Vastaukset
- köyhänjuomat
Kyllä köyhäkin pärjää pelkällä vedellä, ei siihen tarvita kalliita juomia.
Voisi melkein sanoa, että suurin virhe ääriköyhyyden katu tai metsäolosuhteissa (riippuen majapaikan valinnasta) on pelkkä veden käyttö juomiseen. Koska vesi liuottaa ihmisestä kaikki hiven, kivennäisaineet ja vesiliukoiset vitamiinit. Jos esim. on pullopatrol tilanteessa ja joutuu ostamaan makkaroita atrillien sarjoista. On vesi vanha voiteheksi. Ja tarvitaan kivennäisaineita, hivenaineta, sekä vitamiinejä. Jotka voidaan saada oikein juomatuotteita käyttämällä. Lähdeveden vaikutuksia ei n-kurkiainen osaa tosin todeta. Mutta ainakin muutamien lähteiden vesi on todella raikasta ja antaa hyvän kylläisen ja täyteläisen olon. Asian varmaankin riippuessa siitä, mikä ko. alueen geologia on ja sitä myötä ravintotieteellinen kokonaisuus ko. kohteessa on?
On eri asia, jos ihmisellä on sosiaalinturva. Sieltä ihmiset ovat voineet onnistua saamaan, jopa ajoneuvon ajamiseen tai kylmien öiden yöpymiseen. Myös ravintoa voi saada sosiaalinturvan kuponkia vastaan tai jotenkin.
Mutta muutoin ihmisen on kuitenkin varauduttava siihen, että esim. asunnottomuuden tai tulottomuuden jaksoissa elämän perusasiat, eli peseytyminen, ajankuluminen ja suojautuminen säitä vastaan, vaatetusesineden hallinta ja ravinto voivat olla sellasia, että matkaansa kykenee jatkamaan.
Siksi on tärkeää, että voi olla olemassa kokemusta asiasta. Koska esim. pitkät ravinnottomat jaksot ym. ovat kuitenkin aina tilanteita, joissa voidaan tehdä toisin kuin pitää. Koska olemassa oleva dotriini asian tiimoilta on kuitenkin se, että mitä ei virallisesti ole olemassa, ei olisi myöskään todellisuudessa olemassa.
- Ota_ne_lääkkeet
Älytön sepustus aloittajalla, ilmeisesti lääkkeet ottamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1495629Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1543680"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1273394Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m383235Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492786Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.542330- 242270
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2352235Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk941852Ehkä mä ymmärrän sua nyt
Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä51332
