Nato osallistuu sotilaiden olympialaisiin

Jotka pidetään paraikaa Venäjällä. Tällä kerta kilpailemassa Natosta on Kreikan armeija.
Vaikka Kreikalla on käytössä maailman parhaat nato-aseet, ei se kärkeä hätyyttele. USAlaisilla Abrams tankeilla tehty panssareiden tarkkuusammuntakin meni päin vittua.

Miksi Nato lähtee häpäisemään itsensä miesten sarjaan?
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa Kreikka olla nyt ainut natomaa noissa kisoissa.

Saihan Suomikin jo alkuvuodesta kutsun noihin kisoihin. Mutta eivät uskaltaneet suomalaiset lähteä mukaan kisailemaan.

Äänestä

Mjaa, saatanpa olla väärässäkin, mutta ainakaan edellisissä kisoissa ei ole saanut kilpailla länsikalustolla. Vain T-sarjan vaunut ovat olleet sallittuja, ja jos niitä ei ole omasta takaa, on Venäjän armeija lainannut ne. En löytänyt mistään tuloksia tai kuvia kreikkalaisten Abramseista ko. kisoissa, joten lienevätkö kilpailleetkaan niillä.

Tosin ei ole mikään ihme, että Venäjän armeija pärjää itse järjestämissään kisoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jumboksijää kirjoitti:

Jotka pidetään paraikaa Venäjällä. Tällä kerta kilpailemassa Natosta on Kreikan armeija.
Vaikka Kreikalla on käytössä maailman parhaat nato-aseet, ei se kärkeä hätyyttele. USAlaisilla Abrams tankeilla tehty panssareiden tarkkuusammuntakin meni päin vittua.

Miksi Nato lähtee häpäisemään itsensä miesten sarjaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu