http://mvlehti.net/2017/08/08/ilja-janitskin-vetoaa-mv-lehden-lukijoihin-nyt-on-kiire/
Levittäkää tietoa Andorran viranomaisille ja medialle tietoa tapauksesta.
Levittäkää tietoa Andorran viranomaisille ja medialle tietoa tapauksesta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Mene leikkaukseen, se on etu. Leikkaus poistaa pipin, sen jälkeen voi toipua. Toipuminen kestää pitkään. Äläkä mieti muuta, vain parantumista, anna muun olla vähän aikaa ilman huolia. Vähitellen aurinko alkaa paistaa risukasaan, selvä järki tulee takaisin, keksit taas sen punaisen langan.
Lykkyä Ilja, parane pian.
No, ihan varmaan Ilja ei kykene siihen, etteikö kiinniottamista miettisi. Eikä kukaan muukaan ihminen kykenisi. Nythän nuo tuolla jollain verukkeella ovat keksineet liudan "rikoksia", miksei kansalle kerrota näistä rikoksista, mitä ne ovat? Nimittäin jos sananvapaus on rikos, elämme jo laittomuuden ajassa. Jos on rikos, se että näyttää rikollisten teot ja tuo ne päivänvaloon, niin elämme jo pimenevää iltaa, jopa yötä. Jeesus siis tulee pian.
Joo Ilja menee leikkaukseen ja toipuu sitten terveeksi. Jossain vaiheessa Iljan pitää tulla Suomeen tutkintaan, sehän on vielä kesken. Tulee oikeudenkäynti, jos on tullakseen. Ei sitä sen enempää pidä miettiä. Tuollaisten asioiden takia ei pidä koko elämäänsä tuhota.
Mitä kieltä Andorrassa puhutaan, andorraa kai? Osaan suomea sekä peruskoulussa opetettua ruotsia, kummallako kielellä lähetän vetoomuksen Andoraan, että päästäkää syytön mies ulos?
Ilja päästänee kylmän pierun muutaman kuukauden sisään.
Sitä ennen on iljan anusta rassattu häkissä oikeen huolella.
Ilja vaahtoaa peräsuoli pitkänä...
Mutta kun mikään ei auta:
JÄNÖ ON NYT LOUKUSSA EIKÄ PÄÄSE POIS 🐇
Tietääpähän ainakin kenelle kostaa verisesti, jos suvakkien näytösoikeudenkäynneissä aletaan Suomessa ihmisiä tuskaa tuntematta mielipiteistään tuomitsemaan...
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSgEtB07C8kfmDqPnmgYypN2jdrksitmh99qfPOpw1GpydlIyxo
Andorralaisia lehtiä:
[email protected]
https://www.bondia.ad/contact
https://www.diariandorra.ad/
Niljaa ei pelasta enää mikään.
Jumala kosti Venäjän rengille.
Mv-lehti ei aina hyväntahtoinen myötäjuoksija, mutta rehellinen. Mitään uutista ei voi kiistää. Mutta selvää on että vastavirtaan uivaa on vaikeaa auttaa maallisin keinoin. Toivottavasti operaatio onnistuu ja tervehtyminen seuraa.
Muuten kun Suomessa on ne apautti viisi miljoonaa muslimia, voi Venäjä olla ainoa toivomme. Ei I.J. taida edes olla venäläinen? Joka tapauksessa rasistista puhetta Venäjästä.
TUE JANITSKININ PARANTAMISTA
http://mvlehti.net/2017/08/08/ilja-janitskin-vetoaa-mv-lehden-lukijoihin-nyt-on-kiire/
kirjoita kommentoi Andorran lehtiin, ranskaksi, espanjaksi, katalaaniksi ja tietenkin englanniksi, kaikki kelpaa, kaikki osaavat siellä näitä kieliä
Kirjoita El Periodic-lehteen kommenttisi
Andorran oikeuslaitos päätti pitää Iljan sairaalassa
http://mvlehti.net/2017/08/08/el-periodic-ilja-janitskin-tuomitsee-itseensa-kohdistuvan-vainon/
El Periodic -lehden päätoimittaja kirjoittaa
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=45645.msg227603#msg227603
Kirjoita Diari d'Andorra -lehteen kommenttisi Iljan puolesta
https://www.diariandorra.ad/noticies/nacional/2017/08/08/l_ultra_finlandes_empresonat_comella_traslladat_hospital_per_motius_salut_119519_1125.html
Kirjoita All Andorra -internetlehteen
https://all-andorra.com/
[email protected]
Mikä leikkaus näistä Iljalla on edessä:
-Peniksen pidennysleikkaus?
-Sulkijalihasten kiristysleikkaus?
-Lobotomia?
Jollakin kai on tietoa asiasta?
Aivosyöpä. Tullut huumeiden käytöstä.
Peräsuolen tähystys. On siinä lekureilla onneksi nenäsuojat.
ei nämä mamut apua ansaitse
ristin käteni iljan kuoleman puolesta
Jokainen ihmiselämä on arvokas. Jokaisella on mahdollisuus pelastua. Jeesus kärsi ja sovitti syntimme ristillä.
mutta kuolema vapauttaa ihmisen ja tässä tapauksessa myös ihmiskunnan..
ArmfeldinPortto, ristin käteni Sinun kuoleman puolesta.