Minä tunnen erään tosi epäilyttävän ihmisen.
poltatteko noitia edelleen
8
246
Vastaukset
- PasiToivonen
Lahjoita lentolippu Nigeriaan. Yhdensuuntainen.
Arvatenkin punapää ja kissaihminen.
- KylläVainPoltetaan
Tänään poltettiin kolme ihmistä tuomiokirkon edustalla Turussa, eilen kaksi ja toissapäivänä neljä. Jos ette usko, niin käykää itse katsomassa kun siellä poltetaan huomenna seitsemän noituudesta.
- Dia.D.ENab
piskaus paljalle pyllyee tai sen jättämättömyys korreloi suoraan natsien suhteeseen kantasuomalissten keskuudessa. eli siis vastaus on kyllä.
- OIVEMR
aiwvm
v
¨b-å¨hö tså - Pie.Kana
Tässä varmaan ollaan suomalaisen teologian osaamisen kovimmassa ytimessä. Kiitos tästä tietopläjyksestä. Jatkakaamme ahkeraa messussa käyntiä ja runojen kirjoitusta vai oliko se rukoilua katsotaan mitä tekstin syöttö arpooo.
- jeesusolinoita
Aina poliittisten vastustajien hävittäminen toimii esimerkkinä muille.
- Locutus
Suurin osa noitista jotka poltettiin Suomessa, poltettiin reformaation jälkeen. Nykyinen Suomen .evl kirkko ei ylensä polttaa niitä, vaan vihikii papiksi. Luther-säätiö voisi ehkä vastata paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka343504- 112988
- 1352637
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032625Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742595- 411418
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61178Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3961135Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos501033Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6860