Auto ajoi ruotsissa kuuden lapsen päälle. Terroriteko? Ehei, huoli pois, kyseessä oli vain omasta mielestään osaava ja turvallinen 80-kymppinen kuski. Sellainen, mitkä yleisönosastoihin aina kirjoittelee ja kehuu osaamistaan, kun eivät muista kolaroineensa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201708022200301147_ul.shtml
Auto ajoi kolmen ihmisen päälle Tukholmassa, surmaten yhden. Nou hätä tälläkin kertaa, kuskina nainen, joita lehdissä aina kehutaan niin erinomaisiksi. Vaikka kohtuu usein tuntuvat pääsevän nimenomaan jalankulkijan yliajon merkeissä uutisiin ... mutta itseään eivät tapa suistumalla ylinopeudella tieltä, kuten nuoret miehet, joten kaikki OK!
http://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005318620.html
Vastaavia suorituksia on nähty meilläkin
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/mies-peruutti-hallitsemattomasti-kolmen-ihmisen-paalle-hameenlinnassa/6374110
Jos terroristit surmaisivat meillä muutaman ihmisen ajamalla autolla päälle, ei jätettäisi kiveä kääntämättä moisen ehkäisemiseksi. Onhan jo nyt, ennakoivasti, ollut isoissa yleisötapahtumissa esteitä ajotiellä, jottei kukaan pääse rysäyttämään väkijoukkoon kuorma-autolla.
Mutku puolisokeat ja -kuurot dementikot arpoo liikenteessä, mikä poljin tänään olikaan kaasu ja onko ykkönen ja peruustusvaihde vaihtaneet paikkaa, kaikki ok, koska ajokortti on saavutettu etu, jota ei saa ottaa pois.
Kotimaiset terrosristit
karvahattupäät
1
133
Vastaukset
- tuhattasataakymmentä
Mikä se sellainen kahdeksansatainen kuski oikein on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028