Helsinki on tunnetusti se kaupunki Suomessa, jonne uskontofobiset ateistit tapaavat paeta Herran Sanan vaikutusta uppoutuakseen lihan himojen houkutuksiin oikein toden teolla. Siellä myös kaikki selitetään tieteellä, että hyvällä omalla tunnolla voitaisiin Jumala unohtaa kokonaan.
Mutta tiedepä vaan ei osaa selittää kaikkea. Siitä Jumala muistuttaa aina silloin tällöin helsinkiläisiäkin:
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708092200314412_u0.shtml
On hyvä muistaa, että Ihmisen Poika astuu alas Taivaasta. Muistakaapa se, ateistit!
Jumala ei unohda ateisteja
16
279
Vastaukset
"Mutta tiedepä vaan ei osaa selittää kaikkea. Siitä Jumala muistuttaa aina silloin tällöin helsinkiläisiäkin."
Hyvin selittää päivystävä meteorologi ilmiön eikä puhu jumalasta mitään.
"On hyvä muistaa, että Ihmisen Poika astuu alas Taivaasta. Muistakaapa se, ateistit!"
Kuvassa ei näy putoavaa poikaa eikä ole raportoitu, että kukaan poika olisi pudonnut ja kuollut.- ateistit.herätkää
SenkinPALLIHIETÖN PAKANA, Silmiaaäsi on HOMONSPRTMAA kum ny när.
- ateistit.herätkää
MIKSI Kukaa nAteistinen hietön palli, rusina, ei vastaa?
- ateistit.herätkää
Kun Jumala astuu taivasta, PH, Palli Hiki tuoksuu ja hurmeet lentää maahan. Sitä kutsutaan lumisateeksi.
- ateistit.herätkää
HELLsinki on HELLuntalaisuuden mätä portto, jossa on myös Lestadiolaisuuden epäuskosia sikoja.
On hienoa, että kristillisyyden terävimmät älyköt ovat liikkeellä ja taistelevat ateismia vastaan. Tämänkin ketjun aloitus on hyvä esimerkki taistelusta, jonka kristillisyys voittaa.
- ateismionmitäon
Taivaalla on näkyvä peljättäviä merkkejä. Minulle tuli tämä raamatunpaikka mieleen.
Luuk 21:11 ja tulee suuria maanjäristyksiä, tulee ruttoa ja nälänhätää monin paikoin, ja taivaalla on oleva peljättäviä näkyjä ja suuria merkkejä.>tulee ruttoa ja nälänhätää monin paikoin
Itse asiassa Rutto tuli juuri maaliin 5000 metrin alkuerässä.>Taivaalla on näkyvä peljättäviä merkkejä.
Aika vajakki pitää nykymaailmassa olla, jos pilvimuodostelmia pelkää. Raamatun alkukantaisiin aikoihin varmaan pelkäsi monikin.
- mahtavaa.upeeta
"On hyvä muistaa, että Ihmisen Poika astuu alas Taivaasta."
Tässä dokumenttifilmissä todistetaan, miten Ihmisen Poika muistaa astua ulos Taivaasta:
https://www.youtube.com/watch?v=q-OfNwrFy98 - fgh.gfh
Tuollaisten pilvien ("fallstreak clouds", "punch hole clouds") syntytapaa ei varmuudella tiedetä. Jotkut arvelevat, että osasyynä olisi pilven läpi lentänyt lentokone, mutta miksiköhän sitten osa aukoista on eri muotoisia kuin pyöreitä (ovaaleja, sikarin muotoisia jne).
Helsingissä oli 5.11.2011 taivaalla peräti kuusi suurta pyöreää aukkoa pilvissä ja media kertoi asiasta laajalti. Nyt en enää kuvia kuitenkaan niistä löytänyt.
Moskovan taivaalla kuvattiin lokakuussa 2009 hämmentävä näky, jossa aukon lisäksi näkyy reunoilla valoa. - kunaikaonniin
Kun Jumalan aika tulee, niin Hän alkaa kutsua uskonasioihin välinpitämätöntä tai jopa ateistia tavallaan. Näin on moni uskoon tullut kertonut. Sitä kutua ja painia ei voinut enää mitenkään välttää. Jumala kyllä tietää mistä narusta Hän ketäkin vetää.
- AtteAteistina
Suurin, mitä Julmala on saanut 2000 vuoteen aikaan on reikä pilvessä. Kaikkivaltias kun on.
- 12___13
Avaajan sukunimi on Pussinen? :) Miksihän Luteriaani ei vasta hänelle tulleisiin mielenkiintoisiin vastauksiin?
- w.e.s.w
Eiköhän se vielä tule Suomeen aikaa myöten kovat maanjäristyksetykin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721445
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17583Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577