Sama tilanne on sotilaitten suhteen. 90% pullamösistä ei selviä edes Cooperista läpi. Fyysiset lihas testit ovat surkeita. 30-leukaa 30 sekunnissa ei vetänyt kukaan muu kuin minä meidän komppaniassa. Yhtään vaivaista pistesijaakan ei ole herunut MM- kisoissa. Svduilla ja Norskeillakin menee paremmin. Kyllä kannattaa olla isänmaallinen, kun noinkin hienosti pyyhkii.
"Mahtavia" urhelijoitamme MM- kisoissa!
9
361
Vastaukset
- Faktaamies
Estejuoksija Camilla on ollut paras näyttelijä. Nilkka oli kuulema pipi, vaikka juosussa sitä ei huomannut lainkaan. Selitteli aivan mitä sattui ja totuus unohtui, eli kunto ei kestänyt alkuunkaan tälle häntäpään valvojalle.
- Svduisvdui
Aloittaja veti 30 "leukaa" 30 sekunnissa eikä saanut yhtä vaivaista pistesijaakaan, ihan pullamösi taitaa olla? Svduillakin (?) menee paremmin...
- LisääFaktaa
ironmikess kirjoitti:
Pyri samaan kukkakeppi, vaikket siihen koskaan pystykkään.
Ja näin valehtelee säälittävä pieni ''ironmikess''....
''Hahah! Tottakai myönnän, sillä olin lomatkalla siellä käymässä! Kuten olen aina sanonut, en koskaan puhu paskaa. Kukaan teistä epäilevistä hyypiöistä ei pysty todistamaan, ettei kuva ole, minusta vaan jostain Farukista? Kuva on selkäpuolelta otettu ja kasvoja ei näy, ei minun, eikä "Farukin".
Ei voi siis mitenkään todistaa, että kuva on muka Farukista, eikä myökään minusta. Kuva on kuitenkin profiilissani, eikä minulla ole mitään syytä laittaa sinne väärää kuvaa.
Kun todellisuudessa.......
Kaikki mainoksen kuvat ovat esittelyvideosta joka salilla pyörii ja niissä esiintyy vain omaa henkilökuntaa, ei siis yhtään turistia.
Videon tarkoitus on opettaa aloittelijoille oikea treenitekniikka.
Kyseessä on yksi neljän salin ketjusta, avattu 2014.
Nämä ovat kaikki ns. members only gymejä, ei walk in gymejä joissa lomaileva satusetä voisi käydä kuolaamassa kuntoilijoita.
Tämä ja paljon muuta tietoa löytyy ketjun promosivustolta.
- Ryssätovatämmiä
Juu ja ryssät eivät kelvanneet koko kisoihin...huumepäiset maatuskamammanpojat :D
- OnOnn
Onhan siellä venäläisiä!
- Teemoselänneonbest
Suomalaisilla on todella hyvät näytöt MM-kisoista !
Tämän tietävät kaikki vähänkin urheilua ymmärtävät Suomalaiset.
Erityisen menestyksekkäitä olemme olleet jääkiekossa.
Pullamössöttely taitaakin olla aloittajan itsensä ajanviete ? - ufytdtud
Jamaican ja Trinidadin armeijat on kyllä kovia. Bahamasta puhumattakaan.
- KkkMan
Jääkiekko on surkea pikkulaji maailmassa .joten siinä voi Suomikin pärjätä😫
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit916094KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495515Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222747Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521031995Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071748- 1141611
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241484Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351453
