Hyvä todiste älykästä suunnittelua vastaan löytyy näinä öinä auton keulasta. Pelkästään Suomeen on "luotu" yli tuhat yökköslajia muista öttiäisistä nyt puhumattakaan. Eihän tuossa ole mitään älyä.
Hyvä todiste
8
279
Vastaukset
- k.o.rona
Kyse on siitä, kuten Roomalaiskirjeessä lukee: "Jumalan, ainoan viisaan, olkoon kunnia Jeesuksen Kristuksen kautta, aina ja iankaikkisesti. Amen".
Eli vaikka tuntuu löytyvän viisautta sieltä sun täältä, niin todellisuudessa Jumala on ainoa viisas. Hänen viisautensa rinnalla ei mikään muu ole viisautta. Siksi et voi paljoakaan ymmärtää mistään. Et edes yökkösistä muista öttiäisistä puhumattakaan. Ymmärrätkö edes sitä, ettet ymmärrä paljoa?Ei voi mitään, tuosta nöyristelystä ja ylistyksestä tuli tämä mieleen:
https://www.youtube.com/watch?v=6GkK8wS2WWcTyhjää lätinää jumalan viisaudesta. Luonto on täynnä kummallisuuksia ja huonoa suunnittelua, jotka todistavat kuvitellun luojan älyttömyydestä. Ihminen voittaa viisaudessaan luonnon, tästä todistaa esimerkiksi lääketieteen kehitys, kasvien ja eläinten jalostus ja geeniteknologian kehitys.
"Ymmärrätkö edes sitä, ettet ymmärrä paljoa?"
Tarkotit varmaan: Ymmärrätkö edes sitä, ettemme me iskovaiset ymmärrä mitään?
Meidän uskovaisten tyhmyys ja tietämättömyys ei ole todiste jumalasta.Utelias ajattelevi, hölmö vain uskoo. Vain tyhmyys antaa täyden varmuuden, jonka kaltaista lapsekasta kritiikitöntä herkkäuskoista hölmöilyä tässä esität..
"Ymmärrätkö edes sitä, ettet ymmärrä paljoa?"
Ymmärrän kyllä ettet ymmärrä paljoa. Ja tietosikin ovat kovin rajalliset.- MosheDayan
Ps. 14:1
Veisuunjohtajalle; Daavidin virsi. Hullu sanoo sydämessänsä: "Ei ole Jumalaa". Turmiollinen ja iljettävä on heidän menonsa; ei ole ketään, joka tekee, mikä hyvää on.
Ps. 53:1
Veisuunjohtajalle; veisataan kuin: "Sairaus"; Daavidin mietevirsi.(53:2) Hullu sanoo sydämessänsä: "Ei ole Jumalaa". Turmiollinen ja iljettävä on heidän väärä menonsa; ei ole ketään, joka tekee sitä, mikä hyvä on.
Kahden todistajan suulla lausuttu todistus on tosi, sanoi Mooses!- Nurinkuristavaimitä
Juu, evot ovat kummallisia jääräpäitä.
He kuvittelevat olevansa paljon älykkäämpiä ja joka suhteessa uskovaisia fiksumpia, eivätkä he huomaa lainkaan sitä että se että he ovat parisuhdekyvyttömiä elämänsä ja toisten elämän pilallesössijöitä, mikä itsessään todistaa heidät yhtä tyhmäksi kuin apinalauma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1716205Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni2123567Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on183246Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a602921Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,942648Tämä on persut
Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven22535IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-292256Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.251973Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:561764- 751745