Tänäaamuna oli ilmassa syksysitä koleutta

Talvea kohti suksitaan siis. On aika tarkistaa toppahousujen kunto edellisen kauden jäljiltä ja kaivaa lapaset esiin.
5138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kahden viikon lämpöjaksoa lupasivat säätiedotuksessa.

Äänestä

Ei vielä tokkiinsa. Puolukat ja sienet on vielä keräämättä. Tosin toinen pakkanen on jo täynnä, eli pakastustilasta tulee syksyllä uupelo. Sitä se ahneus teettää.

Äänestä
  • Ahneus ja tyhmyys.

    Äänestä

  • Tokkiinsa.tok kirjoitti:

    Ahneus ja tyhmyys.

    Mulla on tervettä ahneutta. Ja kait olen tyhmäkin, koska jaksan teille tampioille opettaa elämän lainalaisuuksia.

    Äänestä

  • ......ja ne ovat?? Tähän mennessä et ole vielä opettanut yhtään mitään järkevää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fkhbvzsdf kirjoitti:

Talvea kohti suksitaan siis. On aika tarkistaa toppahousujen kunto edellisen kauden jäljiltä ja kaivaa lapaset esiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu