Jos tukisimme heitä enemmän niin ei tulisi ryöstelyä
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708142200325814_u0.shtml
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708142200325814_u0.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eipä niitä paljon leipäjonoissa näy?
Ajankulua hengailun ohessa.
Halolla tukemista.
Antaisimme enemmän yhteiskunnan varoja. He voisivat armahtaa
antaa uhreille fillaria.
ihonväriä mainita uutisessa koska se on kuitenkin aika olennainen tunnistattaessa?
Tottakai niin. Ilmainen ylläpito ja valtioon luottokortti ilman rajoituksia. On suoranaista rasimia ettei sitä luottokorttia ole vielä annettu, kaikki muu lienee tyypeille jo ilmaista.
On muuten niin, että kun nämä tyypit jäävät kiinni, heille ei tule lantinkaan kuluja oikeusavustaan eivätkä he maksa sakkoja eikä mitään oikeuden määräämiä korvauksiakaan. Luottotietomerkintää heille ei niinikään tule vaikka maksamatta jättäisivät.
Tuotakin elukkaa pitäisi leipoa kunnolla turpaan ja saatella rahtilaivan mukana somalian rannikolle ja potkaista kilometrin päässä mereen. Eikä kukaan valittaisi että olipa väärin tehty.
Samaa mieltä. Mutta homman voisi tehdä jo Itämerellä, kettinkiä ympäri vaan ja mereen.
Kaiken tulee olla ilmaista, jos on niin vaikeassa asemassa yhteiskunnassa, ettei saa rahaa ilman veistä. Lisää rahaa taikaseinästä nyt.