rahanpuute ajaa ryöstelyyn

Jos tukisimme heitä enemmän niin ei tulisi ryöstelyä

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708142200325814_u0.shtml
10126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eipä niitä paljon leipäjonoissa näy?

Äänestä

Ajankulua hengailun ohessa.

Äänestä

Halolla tukemista.

Äänestä

Antaisimme enemmän yhteiskunnan varoja. He voisivat armahtaa

Äänestä

antaa uhreille fillaria.

Äänestä

ihonväriä mainita uutisessa koska se on kuitenkin aika olennainen tunnistattaessa?

Äänestä

Tottakai niin. Ilmainen ylläpito ja valtioon luottokortti ilman rajoituksia. On suoranaista rasimia ettei sitä luottokorttia ole vielä annettu, kaikki muu lienee tyypeille jo ilmaista.
On muuten niin, että kun nämä tyypit jäävät kiinni, heille ei tule lantinkaan kuluja oikeusavustaan eivätkä he maksa sakkoja eikä mitään oikeuden määräämiä korvauksiakaan. Luottotietomerkintää heille ei niinikään tule vaikka maksamatta jättäisivät.

Äänestä

Tuotakin elukkaa pitäisi leipoa kunnolla turpaan ja saatella rahtilaivan mukana somalian rannikolle ja potkaista kilometrin päässä mereen. Eikä kukaan valittaisi että olipa väärin tehty.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Mutta homman voisi tehdä jo Itämerellä, kettinkiä ympäri vaan ja mereen.

    Äänestä

Kaiken tulee olla ilmaista, jos on niin vaikeassa asemassa yhteiskunnassa, ettei saa rahaa ilman veistä. Lisää rahaa taikaseinästä nyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viherkommari kirjoitti:

Jos tukisimme heitä enemmän niin ei tulisi ryöstelyä

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708142200325814_u0.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu