http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/549499-vapaavuori-haluaa-lisaa-maahanmuuttajia-te-jos-asiakkaat-eivat-pida-henkilokunnan
Marginaalinen kanta ei saa päättää 95%:sti äänestänyttä kansaa vastaan !
Marginaalinen kanta ei saa päättää 95%:sti äänestänyttä kansaa vastaan !
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vapaavuori hämäävä ja valehteleva, maksettu poliittinen peluri. Jos olis' olemassa se paljon puhuttu jumala, nyt tulisi näille suomi-poliitikoille näyttää miten hommat menee.
Tyyppi selvästi reagoi siihenkin, miten täällä on kommentoitu. Joku noista kokkareista se on.
Hirveää hehkutusta, lähinnä natsien nousu ja Hitler tulee mieleen. Kävin katsomassa Expressin artikkelit, kaikki on päivittäin tai monta kertaa päivässä siinä tilassa kuin koko Brexit olisi jo tuhottu ja rahaa on poltettu aivan turhaan yli vuosi. Katastrofit vetää hanketta, EU haluaa nyt, että ne olisivat vuoteen 2029 saakka jäseniä. Ts. tuona aikana ne saisivat maksattaa koko EU:n laajentumisen ja armeijan kulut.
Jos tätä ei saa mitenkään purkittua ja pois päiväjärjestyksestä häirisemästä elämää, melkei sotakin olisi jo helpompi, koska silloin tuhoutuu ja paljon, eikä tarvi katsella sen jälkeen enää mitään. Epätoivoa pukkaa, poliitikot korruptoituneina riehuvat EU:n laajentumisten ja kehitysmaalaisten tänne kärräämisineen.
Noille on enää yksi vaihtoehto, odotamme sitä asteroidia, koska korruptiosakille ei tule mitään rajaa mistään, meidät on estetty tekemästä mitään. Trumpistakaan ei ole etua, kun on sellainen kongressi.
"Viemme mennessämme" ehkä myös muutaman muun mukana, kun nuo korruptiojuipit oikein innostuvat rehottamaan ja meitä aletaan hävittää heidän kehitysmaalaistensa tieltä.
Nyt on tärkeintä pysyä lujana globalistien mediahyökkäyksen alla -näillä ulostuloilla yritetään vain provosoida kansallismielisiä tekemään jotain mistä meitä päästäisiin taas aiheetta syyllistämään. Maailman vanhin tapa kääntää huomio pois omista tekemisistä jotka ei todellakaan kestä päivänvaloa näiden rikollisten osalta.
-Muutos tähän hulluuteen tulee varmasti -se ottaa aikansa.
Rikolllisia huumekauppiaita täällä pyörii jo nyt se sopii hyvin Kokoomuksen periaatteisiin.
Kokoomuksen linja:
https://www.aftenposten.no/verden/i/GVLRV/Svensk-politi-skulle-ta-tilbake-kontrollen-over-utsatte-bydeler-fra-kriminelle-To-ar-senere-er-situasjonen-blitt-enda-verre-
Vapaavuori ei puhunut kunnallisvaalien alla mitään että haluaa massiivisesti lisää maahanmuuttoa. Ei olisi ollut ääniharava. Tyypillinen kokoomushuijari.
Varas, pahoinpitelijä ja rattijuoppo on alkanut katumaan menneisyyttään ja koittaa nyt hyvittää vanhoja tekojaan mielistelemällä ja nuoleskelemalla matuja.
Outoa että Vapaavuoresta kuoritui pesunkestävä vihervassari, mitä maahanmuuttoon tulee. Miksi ei jättimoskeijaa,jos kerran haluaa helsingistä niin kansainvälisen.
Merkel ja Vapaavuori ovat kummatkin lapsettomia. Maahanmuuttajat ovat heille kuin omia lapsia, niitä pitää paapoa.
Joo , Katainen, Jaakonsaari, jne. ovat lapsettomia ja heitä yhdistääkin se, etteivät piittaa oman maansa lapsista ja heidän tulevaisuudestaan.
Täällä suomessa on paljon niitäkin lapsettomia aikuisia, jotka välittävät asioista, mutta politiikot ovat pohjasakkaa epäisänmaallisuudessaan.
Kuvottavaa sakkia kaikki nämä, jotka haluavat kadottaa suomalaista identiteettiä pois maan päältä !
Kokoomuslaiset ovat etupäässä "valehtelijoita" ja hännystelijöitä laidasta laitaan. Jos joku ei ole valehtelija, niin silloin se on tärähtänyt, eu-merkel-lojaali suvakki, jolla ei ole islamissa mitään sijaa, vaikka niin luulee ja kenties "haaveilee" jatkuvasti voittavansa siellä naisen aseman.
Sellainen on tämä:
https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/osa-kunnista-rikkoo-lakia-karsiessaan-uskonnonopetuksesta
Eiku tämä:
http://mvlehti.net/2016/05/11/paivan-kuva-stubbin-cheerleader-sanni-grahn-laasonen-haastaa-seurakunnat-mukaan-vihapuheen-torjuntaan/
ja tämä:
https://images.cdn.yle.fi/image/upload//w_1198,h_674,f_auto,fl_lossy,q_auto/13-3-6949311.jpg
plus tämä:
https://images.cdn.yle.fi/image/upload//w_1198,h_674,f_auto,fl_lossy,q_auto/13-3-5444752.jpg
Kaikki tai osa, 2012:
https://suomenkuvalehti.fi/wp-content/uploads/2014/04/perilliset-630x400.jpg
Lisää suvakkeja.
https://yle.fi/uutiset/3-6949608
https://images.cdn.yle.fi/image/upload//w_1198,h_674,f_auto,fl_lossy,q_auto/13-3-6949311.jpg
https://yle.fi/uutiset/3-5062460
https://images.cdn.yle.fi/image/upload//w_1198,h_674,f_auto,fl_lossy,q_auto/13-3-5444752.jpg
islamilaisissa maissa on hoidettu muiden uskontojen opetus?
Kuin kaksi marjaa:
https://www.verkkouutiset.fi/politiikka/virkkunen etäpalvelut-9951
https://d3sd9qpucc1g5p.cloudfront.net/scaler/34399fbcca18dda56582e8ca6e951b7faad2d9596220bd71b31291cf9641ce9e
http://arenan.yle.fi/1-3811864
http://static.iltalehti.fi/ulkomaat/trumppuhuuetu2001kp_ul.jpg
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201701202200057373_ul.shtml
Lainaus Vapaavuorelta:
"Maahanmuuttajien keskittyminen pääkaupunkiseudulle pitäisi huomioida valtionosuuksissa, sillä kotouttaminen vaatii isoissa kaupungeissa paljon resursseja."
Maahanmuuttajathan ovat rikkaus, miksi muiden pitäisi maksaa Helsingille tästä rikkaudesta
?
Halpaduunarit tulee oletko valmis:
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005326629.html
Sekpää, jota inhoan