Iisebelin viesti täyttä jumalattomuutta, oli sitten Israelissa tai missä tahansa maailmassa!
Mikä Iisebelissä viehättää ihmisiä?
13
165
Vastaukset
- Raamatussa_tästä
Iisebel edustaa jumalattomuutta kuten myös Israelia vihaavat pakanakansat ja Babylonian kuningas sen huipentumana.
Jumalan Isänä sallii pahan Babylonian voittaa pyhänsä täällä maan päällä, kun Jobia koeteltiin, mutta Jeesuksen tullessa osat vaihtuu ja Babylonian palvelijat menee Helvettiin kärsimyksiin ja Jeesuksen pyhät kootaan Uuteen Jerusalemiin, ensin kuolleet ja sitten elävät, kuten kirjoitettu on. - Vihattava_on_täysin
Saatana, ja Iisebel ja kaikki Baalin profeetat, ja heitä on paljon tässäkin ajassa, toki hengellisesti.
Koko maailma on pahan Saatanan vallassa ja hedelmistään tunnetaan puunsa, kuten näilläkin sivuilla! - Raamatussa_totuus
"Joka tahtoo olla maailman ystävä, se on Jumalan vihollinen!"
- Henkilökohtaisesti_
Henkilökohtaisesti todistan, että Suomi 100 vuotta on jumalaton yhteiskunta mammonassa ilman Jeesuksen pyhyyttä, ja tietysti voi olla yksi prosentti Jumalaa pelkääviä, kuten Jumalan viisaudesta on kerrottu, mutta kenties vain yksi promille.
Lahjukset sokaiset monien silmät. - Raamatussa_kerrotaan
Raamatussa kerrotaan Iisebelistä ja pahuutensa viehettää ihmisiä! Baalilla oli ja on paljon seuraajia, sillä on Saatana ja Mammonan Herra tässä maailmassa.
- Kun_olet_Jeesuksessa
Kun olet Jeesuksessa, niin ole siinä lujasti, älä usko Saatanaa, sillä on Syyttäjänä ympärilläsi, ja läheistesi myös, ja tämä on totuus Suomesta, 100 vuotta, ja aina tuuliviirin tavoin vaihtuu esittämänsä, milloin itään ja milloin länteen, ja harvoin Isään Jumalaan Pojassa Jeesuksessa Pyhässä Hengessä.
Tietysti hyvä ymmärtää ihmistän vajavaisuus Pyhässä Hengessä Jeesuksessa ja Isässä Jumalassa, sillä näin Raamatussa esitetty kaikille ihmisille tässäkin aikakaudessa. Ihmisten elämät hyvin erilaisia Suomessa 100 vuotta ja toisille yltäkylläisyyttä hengellisesti ja maailmallisesti, ja toisille puutetta hengellisesti ja maailmallisesti, ja Jumala tuntee jokaisen ihmisen eikä yksikään ihminen voi arvostella Jumalaa vaikka ihmisten yhteiskunnan suhteen voi parannusta esittää ja hyvä niin, kun on aktiivisuutta eikä penseyttä, mitä on niin paljon maailmallisesti ja muutenkin, ja tuntuu, että Saatana tahtoo Jumalan pyhien vaientamista, kuten on valtaa antanut kaikelle laittomuudella, kuten ahneudelle eli rahan halulle, ja pervessioille, kuten homoudelle ja lesboudelle, ja laittomuudelle kuten väkivallalle Syyriassa ja kaikissa kidutusta harjoittavissa maissa ja laittomalle huumekaupalle ja ihmiskaupalle ja jumalattomuudelle sen kaikissa eri muodoissa, kuten Jeesuksen Herrauden kieltäminen, ja pahinta epäusko ja rahan halu, kuten nähdään huume- ja ihmiskaupassa. - Kun_tulee_oikeusjuttu
Kun tulee oikeusjuttu, niin tahdon olla aktiivinen Iisebeliä vastaan!
- Tunnen_Raamatun
Jumalattomuus voittaa, ja Jeesuksen pyhät häviää! Jeesus on hyvä ja Saatana on paha!
Tiedätkö, että planeetat ovat nyt sillä mallilla, että ilmassa on melkoisesti sähköä ja sählinkiä, joka voi aiheuttaa jopa vaaratilanteita, ellei tietoisesti pienennä tahtia.
- Kyse_lähimmäisistä
ei planeetoista, ymmärrätkö tämän lähimmäisestä ihmisistä!
- Tunnetaan_Raamattu
Iisebel on Babylonian Kuninkaan liittolainen, yksiselitteisesti, ja pyrkii tuhoamaan Jeesukseen uskovat pyhät, myös ex-vaimojen kautta, sillä valtansa on suuri, ja Jeesuksen pyhät joutuvat vainonsa kohteeksi yksiselitteisesti. Tämän ilmoittamista Iisebel vihaa, sillä tahtoo toimia petollisesti ja salakavalasti ja tekeytyä uhriksi sen vainoajan sijaan!!! Totuus Jeesuksessa!!!
tämä sepeli-epeli iisepeli on kuollut kauan sitten, hänet syötettiin koirille.
- Iisebelillä_ihanuus
suklaa_silmissä ja hunaja_huulissa, mutta sydämessään puhdas pahuus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038