Mitä varte tämä kunta on täynnä tusinaelviksiä ja henkselienpaukuttelukulttuuri kukoistaa? Ihmiset vaan juoruavat ja puhuvat paskaa toisistaan selän takana. Ollaan niin kateellisia ja narsistisia että! Millä ihmeellä täälä jaksaa asua?
Kauhajokiset...
Kauhajokinen
4
377
Vastaukset
Mies se tulee räkänokastakin vaan ei Tusinaelviksestä!
- eikiinnostava
Meissä on myös monta sellaista jotka kuvittelee olevansa niin kiinnostavia että kaikki heistä puhuu, usein kiinnostunein on se joka katsoo peilistä.
- kohdemyös
Onhan niitä juorugeneraattoreita joiden puheista paremmin tuntevat ei piittaa, ikävää tietysti kohteeksi joutuvalle, tuntuu siltä että juoruilija perustelee itselleen että voi sitten tehdä samoin miten hänen mukaansa toisetkin tekee.
- Tietoalöytyy
Non niitä tekopyhiä kepuja. Päivällä ollaan niin hymyä ja ehtoot hakataan muijaa ja mukuloota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32691Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062461Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42209Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441835- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141393- 1761125
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden961089Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201023Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79893