Ateistit, jotka ovat syntyneet v. 2000 jälkeen!

Teillä on viimeinen mahdollisuus muuttaa suuntaa.
Jumalattomuus on saatava loppumaan, muuten tuhoudutte lopullisesti.
Miksi, koska 2100 vuotta ei tule olemaan nykyisellään.
20291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Taas siellä uskovainen uhkailee ja kiristää, mutta tämähän on jumalalta opittu käytäntö.

Äänestä
  • Tämä on profetia nykyisille ateisteille!

    Äänestä

"Teillä on viimeinen mahdollisuus muuttaa suuntaa. Jumalattomuus on saatava loppumaan, muuten tuhoudutte lopullisesti. Miksi, koska 2100 vuotta ei tule olemaan nykyisellään."

Ihmiskunta erkaantuu jumalasta ja uskonnottomuus lisääntyy eli käytännössä synti lisääntyy. Tästä pitäisi seurata perisyntiopin mukaan kärsimyksen lisääntyminen. Todellisuudessa jumalattomuuden kanssa samaan aikaan ihmiskunnan kärsimys on vähentynyt, köyhyys, sodat, rikollisuus, nälänhätä ja lapsikuolleisuus ovat vähentymässä.

Jatketaan jumalattomuuden teillä, niin 2100 ei todellakaan ole kuin nykyaika, se on paljon parempi aika. Meillä on edessä loistava tulevaisuus.

Äänestä
  • Jo tiede todistaa, että elämme viimeisiä aikoja.

    Se miten maailma muuttuu alle sadassa vuodessa, sitä eivät ateistit tule näkemään.

    Äänestä

"Syntiä tekee, joka lähimmäistään halveksii."

Sanalaskut 14:21

Äänestä
  • Sananlaskuissa on 31 lukua, on muodollisesti ja asiallisesti perusteltua lukea yksi kirjan luku kuukauden jokaisena päivänä muun raamatunlukemisen lisäksi. Se on yksi tapa päästä omaksumaan kirjan lähes 1000 jaetta käsittävää elämänviisautta.

    Äänestä

  • Aloittaja ainakin halveksuu lähimmäisiään. Taitaa olla syntisin meistä.

    Äänestä

  • itsekinsyntisäkki kirjoitti:

    Aloittaja ainakin halveksuu lähimmäisiään. Taitaa olla syntisin meistä.

    Siinä on neuvoja nuorille miehille, neuvoja kaikille ihmisille.
    Sananlaskut 1 – 10 luvut
    Sananlaskut 11 – 20 luvut
    Sananlaskut 21 – 31 luvut

    Äänestä

On oikeastaan sinun onnesi ettet itse ymmärrä kuinka pohjattoman typeriä kirjoittelet. Jos ymmärtäisit, häpeäisit.

Äänestä
  • En vaella jumalattomien neuvon mukaan.
    En kysy heiltä neuvoa enkä seuraa heidän elintapojaan.

    Äänestä

Lucifer, Jeesuksen hyvä ystävä on sitä mieltä, että Raamattu ei ole tarkoitettu lainkaan lapsille ja lapsellisille aikuisille, jotka eivät pysty erottamaan satua todellisuudesta. He ehkä luulevat Raamattua Jumalan sanaksi, mitä se ei ole. Raamattuun on koottu moninaisia runohaikuja, allegorioita ja suorasanaisia satuja, myös valeita kuten kohta Pyhän Hengen pilkasta. Myös hyödyllisiä kirjoituksia on Raamatussa, joitakin siellä täällä.

Oppi helvetistä on valetta. Uusiksi nyt monet asiat pannaan.

Luciferin mielestä kristinusko on epäonnistunut ja on luotava uutta. Uusi on ehkä eläminen kokonaan ilman uskontoa, tuo esteettinen ajattelijamme väläyttää, jolla on ollut yhtä monta komeaa miesystävää kuin naisia.

Äänestä
  • Olet vailla hyviä neuvoja, ne löytyy Raamatusta!

    Äänestä

  • 2100LoppuuNykyinen kirjoitti:

    Olet vailla hyviä neuvoja, ne löytyy Raamatusta!

    Totta, ei mistään muualta.
    Tällä palstalla ei tuu muuta kuin tyhmemmäksi

    Äänestä

2100 rakastaa, koska varoittaa Mahdista ja Kalkista. On kirja, joka toivoo kääntymyksen tapahtuvan ennen Mujaddidin tuloa. Sen jälkeen on myöhäistä.

Äänestä

Minä uskon, että Hoosean kirja lupaa Lo-Ammin tai Lo-Ruhaman jälkeen paluun Godheadiin onnistuvan. Nuo kaksi olivat Lenin ja Mao, Ilm. 11 kaksi säkkipukuista.

Äänestä
  • Hoosea 14. luku

    Äänestä

Tietäisi vain miten? Ja kenen toimesta? Nyt ei ehkä ole oikea aika vielä, mutta 200 vuotta on ahdingoa ja rukous monilla huulilla on: PÄÄSTÄ MEIDÄT PAHASTA! Sen vuoksi on vedottava kääntymykseen. Todennäköisesti se on 200 vuotta hankalaa.

Äänestä

Uskon että jopa ateistit saavat juoda elävän veden virrasta, mutta sen tehtyään kääntyvät takaisin kosto mielessä. Elävän veden lähde lienee Mujaddid. Kun hän on opettanut on syytä varoa ateisteja sillä nämä saattavat panna toimeen raamatun omia sanoja uskovia kohtaan. Uskovat itse ovat vaarassa.

Äänestä

kyllä se tuhoutuminen onnistuu ilman sen kummenpia jumaluuksiakin

Äänestä

Onha noit maailmalopun rohveettoi tult ja mänt tasalt ja puolelt, mut ei oo viel maailma loppunt.

Eikä iha koht tuu loppumaakaa.

Mut se on kyl totta, jot erilaine tää maailma vajjaan saan vuue pääst on.

Aatellaapa vaik millast tääl ol vuon 1917. Ei olt naispappei, homot ol muka sairait ja rikollissii, avioerroi ei muka saant tehhä, ei olt monniikaa autoi vaa hevospelil pit männä, ei olt kännyköit, x-poksiloit, internettii ja vaik mitä heilt puuttu. Ei olt ees penisilliinii ja hyö kuoliit tulehuksii.

No vuonn 2100 o uskonnotkii taas muutuneet (viisaammaks vai hullummaks - sit mie en tiijä), tekniikka mänt etteepäi, sairauksii o voitettu..........

Erilaistha se o.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


2100LoppuuNykyinen kirjoitti:

Teillä on viimeinen mahdollisuus muuttaa suuntaa.
Jumalattomuus on saatava loppumaan, muuten tuhoudutte lopullisesti.
Miksi, koska 2100 vuotta ei tule olemaan nykyisellään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu