Yrittääkö Putin näyttää mallia venäjän kansalaisille kun ranteesta löytyy "vain" 5000 euron arvoinen kello?
Aiemmin ollut näkyvillä huomattavasti kalliimpia kelloja.
Aiemmin ollut näkyvillä huomattavasti kalliimpia kelloja.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Ai niin se linkki unohtui, http://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005329622.html
Se olis ollu hyvä esimerkki kun putin ois saapunu polkupyörällä Suomeen.
Mutta ei, putin tuli ainakin kolmella jumbojetillä ettei vihamiehet tajuu millä matkustaa.
Mitä se äijänkäppyrä kellosta edes ymmärtää. Aina kun on tullut Suomessa tai muualla käymään, niin mies on tuntitolkulla myöhässä.
Putinista aika on ajanut ohi. Käppänä luulee olevansa supervallan johtaja, vaikka bruttokansantuote on vain puolet Ranskan bkt:sta.
Bkt/asukas on Venäjällä vain noin puolet Viron vastaavasta, vaikka puenellä Virolla ei ole edes luonnonrikkauksia.
Venäjä on kehari.
Noh, Putini voi köyhäillä, koska kuuluu maailman rikkaimpiin miehiin, vaikka asia on koitettu pitää pois yleisestä tietoisuudesta.
Putini on kuitenkin maansa pressana, pystynyt "ryöstämään" itselle mahtavan omaisuuden valtiolta.
Kateusko vaivaa persauki baltiantiltuja??
Miten muuten trollitehtaassa menee ?
Raaka-ainerikkauksia vailla olevat Viro, Latvoa ja Liettua ovat jo kaukana edellä Venäjää bkt/asukas elintasossa.
Venäjän russonatsejahan asia kovasti harmittaa, mutta Venäjä on erittäin kyvykäs soossaamaan omat asiansa.
Selvitä pääsi ja katso ympärillesi baltiantiltu?
Miten sitä voisi kadehtia????
Eihän se uskalla edes syödä ilman omia esimaistajia!!!!!?????
Itse kun tykkään kuljeskella vapaana, juoda kahvit missä milloinkin, tavata uusia ihmisiä ilman niitä henkivartijoita, jne.
Niin miten Venäjällä kansalle mitään jää, kun johtajat ryöstää valtiota minkä kerkiää.
Ei muut enää kohta veroparatiiseja edes käytä, paitsi Putin ja hänen kätyrinsä, kun omaisuutta piilotellaan ympäri maailmaa.
On se toista Usassa.. Jakaa pressat miljoonatulonsa kansalle ja köyhille?? Kukaan ei elä kadulla ja puistossa, kun rikkaat jakaa rahansa köyhille..
Venäjän mafiakopla on surutta varastanut kansalle kuuluvat varat.
Medvedjevillä on esimerkiksi Helsingin raitatieaseman kokoinen "mökki" spa-kylpylöineen ja pujottelurinteineen. Viinitila Italiassa jne jne.
Varastelun määrä on täysin tolkuton, kun miettii, että yhdenkään mafioson virallinen palkka ei mitenkään riitä moiseen pröystäilyyn.
Ei ei, Medjevev on vaan niin sääsatäväinen ja vähällä toimeentuleva ja kaikkien venäläisten on pyrittävä samaan :)
Hapankaalivyö tiukemmalle niin, etteivät kaasut karkaile.
Onpa sulla luseri puuhat?
Venäjä myy kaalia alipalkatuille luseri-luuseri-trolleilleen ylihintaan.
Kyllä siinä trollin vähäinen mieli happanee, kun vaaditaan ylihintaa kaasustakin.
Nyt trollit salakuljettamaan Oltermannia Venäjälle!
On se mahtavaa, kun USAN pressat kerännyt omaisuutensa laupiastyöllä ja kaloja perkaamalla!
Onks usan pressat väittäneet saavansa palkkaa jotain 70 000 euroa vuodessa kuten putin väittää?
En tiedä.. Ne ryöstää avoimesti kansalta miljardeja?
Putinin mafiaklaani on maailman huijaustilastojen ehdotonta kärkeä.
Putinin silovikkikopla aloitti massiivisen varastelun jo ennen Neuvostoliiton hajoamista ja tahti vain kiihtyi, kun KGB:n roistot saatiin ujutettua avaintehtäviin.
Kilpailijat raivattiin tappamalla pois ja heidän omaisuutensa ryöstettiin Putinin mafialle.
Venäjä on roistotalousalue.
Onpa baltiantiltulla aihe... Saitko oikein viinapullon typerästä viestistä lisänä?
Venäjän putinistikopla on tehnyt maailman suurimman varkauden, eivätkä kaalia järsivät trollit edes ymmärrä, että heidän elintasostaan revitään ruplat Putinin mafiaklaanin kymmenien tuhansien eurojen hintaisiin kelloihin, satojen miljoonien eurojen hintaisiin marmoripalatseihin, yksityisiin spa-kylpylöihin, pröystäileviin huvijahteihin, italialaisiin viinitiloihin, miljoonien eurojen hintaisiin ökyautoihin, miljoonien hintaisiin yksityisiin suihkukoneisiin jne.
Kyllä jönäspelle hoidon tarpeessa.. Ei Venäjän mollaus oikein ludviudu..
Venäjä on Euroopan köyhimpiä maita bkt/asukas taloudeltaan ja huomattavasti eli tuhansia dollareita jäljessä esimerkiksi Viroa, Latviaa ja Liettuaa.
Onneksi nuo lähialueemme pääsivät irti Venäjän kuristusotteesta kehittymään taloudellisesti, kulttuurillisesti ja polittiisesti.
Apukolutiedoilla kehtaat esitellä..
Tilastot löytyvät googlettamalla ja englanniksi. Ei pitäisi olla vaikeaa edes Pietarin trollille, vaikka väkeä onkin pistetty liian kallispalkkaisina Nevan rantakatupojiksi.
Kuten luononvaratkin!
Luonnonrikkauksia vailla olevat Viro, Latvia ja Liettua ovat bkt/asukas tuhansia euroja edellä Venäjää.
Venäjä on samoilla lukemilla Latinalaisen-Amerikan ja Karibian saarivaltioiden kanssa. Venäjä ja Meksiko ovat samalla tasolla elintasossaan.
Nää virot elää EU tuilla ,tollo!
Ehei, virolaiset jaksaa tehdä töitä kun tietävät siitä saavansa toimeentulon. Kun taas venäjällä ollaan olevinaan töissä kun putinin klaani vie kuitenkin kaiken tuloksen!
Putin varastaa mafiakoplansa kanssa voitot päältä ja estää Venäjää kehittumästä aidoksi demokratiaksi, koska heidän roistobisneksiöleen tuöisi silloin loppu.
Tollona et tiedä baltian sikaeutuistakaan..
Ehei, virolaiset jaksaa tehdä töitä kun tietävät siitä saavansa toimeentulon ei ne ahkerat tarvitse mitään tukia eivätkä odota niitä. Kun taas venäjällä ollaan olevinaan töissä kun putinin klaani vie kuitenkin kaiken tuloksen!
Tässä on kyllä aika hyvin kiteytettynä Venäjän ja Viron tilanne tällä hetkellä.
Kusipäiden valheet.Baltia saa jättutuet EUlta..
Se saattaapi tulla puuttininakanpojalle ihan pakosta kun on vaan pakko köyhäillä.
Nimittäin ei missään valtiossa ole vielä tapahtunut niin ettei valheet olis paljastunu.
Jah, mitäs sitte tapahtuu niille perskärväsille?
Just, just köyhähän putin on ja myös kaikki hänen lähipiirinsä on köyhiä, pitäisi varmaan naapurivaltioiden kerätä jonkinmoinen joululahja heille.
https://www.occrp.org/en/putinandtheproxies/