Nyt sitten taas isku Barcelonassa. Näille terroristeille pitäisi saada viestiä (myös englanniksi ja heidän omalla kielellään), että he eivät ole sankareita vaan pelkureita, kunniattomia ihmisiä ja alhaisempia rottia mitä maailmasta löytyy. He eivät saa mitään arvostusta keneltäkään. He ovat yksinkertaisia raukkoja ja johtajiensa pelinappuloita, jotka tekevät mitä heidän aatteensa johtajat haluavat. Johtajat ovat varmaan kertoneet, että nämä terroristit pääsevät paratiisiin, kun tekevät näitä iskuja. Ja mitä vielä, tuskin mikään uskonto tuollaista voi luvata tuommoisten tekojen jälkeen. Luultavasti siellä on vastassa herra, jolla kuuma hiilihanko kädessä. Kaiken lisäksi nämä terroristit luulevat voivansa hajottaa länsimaita näillä iskuilla. Kuitenkin mitä useampia iskuja tapahtuu, sitä lujemmin demokraattiset kansat pitävät yhtä ympäri maailman.
Terroristit ovat pelkureita ja marionetti -nukkeja
7
256
Vastaukset
- kommunismikaaneitoiminut
Se vain osoittaa, että se demokratia ei toimi, ihmiset ovat erilaisia.
- SuvakkienKaverit.Iskivät
"JUURI NYT
Supo: Barcelonan iskulla ei yhteyksiä Suomeen, uhka-arvio ennallaan
Poliisi evakuoi ihmisiä onnetomuuspaikalta Barcelonassa. (KUVA: STRINGER)
Julkaistu: 18.8. 10:09
Suojelupoliisilla ei tässä vaiheessa ole tietoa tai viitteitä siitä, että Barcelonan terrori-iskuilla olisi yhteyksiä Suomeen.
Supo ei myöskään aio nostaa terrorismin uhka-arviotaan tapauksien takia.
Uhka-arvio on tällä hetkellä neliportaisen asteikon kakkostasolla, mikä tarkoittaa kohonnutta uhkaa.
Supo linjasi aiemmin, että yksittäisten väkivallantekojen uhka on kohonnut, mutta terroristijärjestöjen suunnitelmallisten iskujen uhka on matala.
STT"
***
Mutta Venäjää vastaan, joka ei ole meitä edes uhkaillut, on hallituksemme kansalta mielipidettä kysymättä valjastanut NATOt ja USAt Suomen niin maalle, merelle kuin ilmaankin. "Venäjän uhka", jota ei ole, "otetaan todesta". Mutta selkeät merkit terroristisista aikeista myös Suomessa, niiden kohdalla ei nosteta uhka-arviota. Miksi?
Koska Ruotsi, Suomi, etenkin näiden vihervasemmisto ja Rkp ovat vuosikymmeniä tukeneet islamilaista terrorismia, pääosin Lähi-idässä. Samaten siis myös vihreät (tästä on valokuvaa kun P. Haavisto kahvittelee terojen kanssa).
Ruotsin intresseihin kuuluu saada Suomelle hengeltään epäsuomalainen, ruotsimielinen ja heikko presidentti, jota voi vedellä naruista. Rkp on aina vastustanut S. Niinistöä, sen sijaan jo aiemmin antanut tukensa vihreiden Haavistolle, jota ei aivan vakavastiotettavana puolustusvoimien ylipäällikkönä voisi koskaan ottaa. Ensimmäisenä ainakin vihollinen tikahtuisi nauruun. Vihreiden kannatuksen nousu ei ole muuta kuin Ruotsin tekosia, Rkp:n ja näiden hallitsemien medioidemme kautta.
Mutta Ruotsi, Rkp, setalaiset punamuumin johdolla ja heidän marionettinsa, vihervasemmisto, pitää huolen, että näiden kohdalla arvostelevaa sananvapautta ei sallita.
Yrittäkääpä kirjoittaa medioiden keskusteluketjuihin tästä aiheesta. Keskustelua ei sallita. Mutta, entäpä jos "äärioikeisto" olisi tehnyt tämän iskun? Niistä ketjuista ei asiattomatkaan kunnianloukkaukset loppuisi.
On Espanjan vihervasemmiston, suvakkien, maan ja kansan sisäisten pettureiden syy, että tämäkin isku Barcelonassa mahdollistui.
.- SuvakkienKaverit.Iskivät
Linkki ed. lainaukseen, tässä:
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005330466.html
.
- se_tulee_varmasti
Nehän ei ole pelkureita jotka pommittavat aseettomia pikkulapsia kauko-ohjattavilla lennokeilla?
Länsimaat ovat pommittaneet satojatuhansia siviilejä hengiltä ja rampauttaneet vielä enemmän. Mitkä asiat ovat nyt paremmin kuin ennen pommituksia esim. Libyassa, Irakissa, Afganistanissa, Jemenissä, Syyriassa, Somaliassa, Sudanissa...?
Helppo kun saa nimetä muut terroristeiksi. Suomestakin on sata sotilasta kouluttamassa Irakissa kouluttamassa kurdeja jotka Natomaa Turkin mukaan ovat terroristeja. Miksi Suomi on upottamassa itseään suohon jonka kantavuuden parantamiseksi sillä ei ole mitään lääkettä?
On vain ajan kysymys milloin meilläkin jysähtää. - Muslimien.herra
Tänään Turussa huudettiin saatana akhbaria. Kaksi kuollut.
- Sputnik.tietää
Venäjän Sputnik International kertoo että menehtynyt on vanha nainen.
Kun meillä salaillaan ja puhutaan paskaa, saa hakea totuuden itärajan takaa. Etusivun juttu siellä.- Suomionnössövaltio
Sinänsä hyvä jos oikeaa tietoa tulee rajojen ulkopuolilta. Suomen viranomaiset tuntien niin oikeata tietoa ei tule. Suomen viranomaisten taso on surkea, 30-40-luvulla niissä tehtävissä oli pääosin henkilöitä jotka ymärsivät uhkat. He toimivat silloin loistavasti. Nyt ei niin ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2291104Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 128909
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807- 68777