Kuten kaikki tiedämme, niin Jussi Halla-aho oli persu-puolueen maahanmuuttolinjasta vastaava henkilö silloin, kun vuonna 2015 ulkoministeri Soinin suostumuksella maahan päästettiin 30 000 partamatua. Voidaankin siis täysin pätevästi todeta, että Jussi Halla-aholla on Turun uhrien verta käsissään. Halla-ahon oman mielenrauhan vuoksi toivottakoon, ettei lisää uhreja tule Jussin omatunnolle.
Uutinen vuodelta 2015:
"Soini: Halla-aho vastaa puolueen maahanmuuttolinjasta tulevissa vaaleissa"
https://www.ilkka.fi/uutiset/kotimaa/soini-halla-aho-vastaa-puolueen-maahanmuuttolinjasta-tulevissa-vaaleissa-1.1756316
Uutinen vuodelta 2015:
"Soini: Halla-aho vastaa puolueen maahanmuuttolinjasta tulevissa vaaleissa"
https://www.ilkka.fi/uutiset/kotimaa/soini-halla-aho-vastaa-puolueen-maahanmuuttolinjasta-tulevissa-vaaleissa-1.1756316
Vastaukset 23
Vanhimmat
Sinulla on todistetusti kusta päässä.
Halla-aho onkin maamme suurimpia fariseuksia. Nyt hän viisastelee Facebookissa, vaikka itse oli matuinvaasion hyväksyneen hallituspuolueen MAAHANMUUTTOLINJASTA VASTAAVA. Halla-aho muuten ilmoitti puheenjohtajaksi valituksi tullessaan olevansa valmis menemään hallitukseen ja jatkamaan hallituksen nykypolitiikkaa, joten pitäisi tyhmimmänkin halla-aho -fanin ymmärtää, että missä mennään tämän jätkän kohdalla.
Sulla on paksuuntunutta kusta päässä.
Aha. Löysit sitten Halla-ahosta syyllisen tähänkin. On se Jussi paljon ehtinyt, sieltä Brysselistä käsin.
Muistanet. Soinin takinkäännön myös maahanmuuttoasiassa.
Kävikö Jussi Halla-aho käntämässä Soinin päällä olevaa takkiakin ??
Kun Halla-aho kävi orpo-pirun ja pipulan haastatelussa, hän saman mukaan toimisi mitä ps:n linja oli. Soini itse ei sitä noudattanut.
Se ei orvolle ja pipulalle kelvannut , koska linjaan oli syksyllä tulossa muutoksia.
Että älä puhu paskaa.
Orpo on suuren luokan valehtelija ja Pontius Pilatus.
"Orpo on suuren luokan valehtelija ja Pontius Pilatus. "
Mitä Orpo on valehdellut ja kenelle? Orpo on luvannut suomalaisille, että suurin osa näistä elintasosurffailijoista pakkopalautetaan, ja juuri sitä hallitus ja Risikko tällä hetkellä toteuttaa. Sanansa mittainen mies siis tämä Orpo.
https://yle.fi/uutiset/3-8446482
http://beta.oikeamedia.com/o1-
Tuosta voit aloittaa.
Hän siis valehteli maahanmuuttoasiassa 2015z. Silloin kun tänne tunki yli 30 000 hakijaa Ruotsin puolelta. Lakien mukaan heidät olisi voinut palauttaa, mutta Orpo valehteli , että ei voi ja hän tiesivalehtelevansa.
Sipilä myöhemmin myönsi, että palautus olisi voitu tehdä.
Orpo on matutarhaaja ja tekee vastaanottokeskuksella bisnestä.
Hallaaho on vain härskimpiä hillotolppailijoita joka on kohonnut miljonääriksi rasistisella agendallaan. Sen sijaan teot maahanmuuton estämiseksi on tasan nolla!
Surkea sivari ja epäluotettava.
Nyt jo alkoi haukkuminen. Kateellinen kakkis, taidat olla.
Mees nyt ihteesi ja katso mitä sieltä löydät.
Jos pikkasen jaksat lukea , lue siis loppuun asti, niin pikkasen voisit syytellä sitä, joka sen syyllisyyden ansaitseekin.
Et tietysti uskalla ja jaksa. Vai ymmärrätkö edes ?
http://beta.oikeamedia.com/o1-34515
Noo. Jaksoitko ja menikö ohi hilseen.
Poliisikin sanoo rikosta tutkiessaan että missä hyöty?
Kukaan muu kuin persupoliitikot ei ole hyötyneet terrorismista! M.O.T.
Persut on myös ainoa puolue joka hyväksyy väkivallan kunhan se on oikeanväristä!
Sattumalta ei persulipussa ole kusenkeltaista?
Vihreäthän on vanha natsipuolue, suoraan Saksasta kopioitunein puolueohjelmineen. Vihreät ovat ainut ryhmä, joka hyötyy perusuomalaisten ja etenkin Halla-ahon mustamaalaamisesta.
Vihreillä myös on ollut väkivaltaisia mielenosoituksia ja anarkistimarkoja pitkin maata. Euroopassa ovat ryhmänä kokoontuneet sateenkaarilipun alle.
Projisoinnin ammattilaisen raaputa ja haista -väitteen capslockfiksaatiosta näkee heti, että vakuuttelun yritys on kova.
Jumalauta, että aloittaja on mielenvikainen. Siis todella pakkohoidon tarpeeessa.
Eikö paskapersu kestä totuutta?
Suvakin " totuus " apukoululaisen suusta.
Jussi Halla-aho on myös sivari ja aviorikkoja.
Sinä et oo naista lähelle päässytkään kuin syntyessäsi viimeiksi.
Uhrien omaiset saavat kiittää, suomen valtiota paskasta maahanmuutto politiikasta! Vainottujen uhrien muistopäivää onneksi vietetään!
Sanos muuta!
Mielenkiintoinen ja ajankohtainen aloituksen nosto. Laittaa kieltämättä miettimään asiaa....
Vihapuheestakin jo tuomittu, Halla-aho yrittää nyt esiintyä puukotuksen uhrina
VÄÄRIN!
Turun puukotuksesta eniten verta käsissään on Fiskarsin tuotekehityspäälliköllä, joka suunnitteli kaulankatkaisuun kykeneväiset keittiöveitset!
Ellei sitten jopa tätä ennen joku tuntemattomaksi jäänyt kaavoitusarkkitehti, joka loi TORIT! Nuo raadolliset aivan liian helposti ihmisten murhaamiseen soveltuvat kokoontumispaikat!