Onko tuo Sipilä aivan pihalla, kun sanoo juuri nyt TV1 :ssä " Nyt kun Suomessa epäillään terroritekoa " . Kyllä sitä ei tarvitse edes epäillä, kun kaksi on jo kuollut ja useita haavoittunut.
Että silleen.
Että silleen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomessa on sellainen lainsäädäntö, että epäiltyä kutsutaan epäillyksi niin kauan kunnes hänen syyllisyytensä on tuomioistuimessa todistettu.
Näin on, ja sen ihmisyyteen kuuluu jättää huomioonottamatta.
Eikö tämäkin tapaus mitä Turussa tapahtui ole aivan selvä,,, murhasivat viattomia ihmisiä,, missä mahtaa olla ne huutajat jotka putket kädessä mölysivät torilla,,, no Sipilähän on kusipää paska,, samoin Risikko ja Orpo,,, punavihreet ovat olleet hiljaa ,, miksi eivät tuomitse,,, kyllä Lahdessa kun ilotulitteita pojat paukutteli kun linjaautolla tuotiin matuja Lahteen niin kyllä melkein kaikki puolueet oli tuomitsevassa kantaväestön toimintaa,, ei muuten pahoinpidelty ketään saatikka murhattu,,, on meillä päättäjät tässä maassa oikeita kusipäitä ,,, ,