Turhaa hosumista "terrorismista".

Päättäjät ja tutkijat ovat saaneet jo nyt päihinsä, että Suomessa on muka tapahtunut terrorismi-isku!
Se ei ole kuitenkaan varmaa, vaan erittäin epävarmaa.
Tekijää ei ole edes kuulusteltu, sillä vain hän tietää miksi alkoi puukottaa satunnaisia ihmisiä.

Jos ajattelee asiaa loogisesti, niin heti ei ainakaan mínulle tullut näin nopeasti terrorismi mieleen.
JOS kyse on henkilöstä , joka on saanut kielteisen päätöksen, niin asiaan tulee aivan uusi näkökulma, eli kostaminen. Jos hän olisi saanut myönteisen päätöksen, niin miksi mies olisi alkanut kostaa ja tappaa ihmisiä ilman mitään syytä?
Asiaan liittyvästä ja mahdollisesta väärästä infosta on Suomelle myös negatiivista vaikutusta. Suomea ei enää pidetä turvallisena maana, joten meuhkaaminen siitä olisi saanut jäädä vähemmälle.

Matkailu kärsii ja maine lintukotona myös. Tutkijoitten, päättäjien ja lopulta syyttäjien kannattaa olla tarkkana, ettei terrorismiin mahdollisesti syytöntä tuomita terrorismista.

Ensimmäisen poliispartion hehutusta ei kannattaisi jatkaa, sillä ellei se saanut miestä muuten taltutettua kuin ampumalla, niin kehumiselle ei juurikaan ole aihetta.
Ensin poliisipartio kertoi ampuneensa miestä jalkaan. Seuraavaksi alavartaloon? Toki jalkakin kuuluu alavartaloon, mutta navan alla olevat vartalon osat myös. Mies on tehohoidossa ja sinne ei ylensä viedä jalkaan ammuttua! Jos poliisilla taas kerran sihti petti? Se selviää myöshemmin.
Ilmianna
Jaa

2

298

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Islaminsyyy

      Syynä on islam eikä mikään muu. Aloittaja on idiootti. Islam uskossa saa tehdä noin kuten tekijä turussa.

    • Älä poju mussuta, kun mitään edes tiedä. Islam VOI olla syyllinen, mutta myös yksittäinen kosto. Paina tämä kaaliisi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      76
      971
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      791
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      60
      595
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      554
    7. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      36
      512
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      509
    Aihe