Turussa poliisit harjoittelevat terrori-iskua!

Tämä_oli_viesti_20.8

Kyllä, 20.8.2017 Turun hampaisiin asti aseistettua poliisia ... eikö asia vielä selvinnyt Turuus?
Samalla kun KIITELLÄÄN nopeasta ja tuloksellisesta terroristin kiinni saamisesta yms.

Mitä tälläkin jälkeenpäin pullistelulla ja ase-arsenaalin ja varusteiden esittelyllä poliisien päällä halutaan osoittaa, ihan kuten että "hälyvalmius" on koko maata kattava, vaikka edes mistään "terroriepäilystä ei ollut alkuun kysymys"?!

Miksi poliiseilla on siis mm. panssariliivit ja kaiken maailman varustus päällä, - paitsi PALJAAT PÄÄT esillä, SIIS NE USEILLA OLEVAT UMPILUUT - joita ei siis kannata nähtävästi mitenkään suojella tai esittää suojeltavan, - vai miten on?
Kun heidän ajattelua ja päätöksiä ohjaavat sinne kentälle mm. tämän nyt tiedotustilaisuudessa "puheenjohtajana" olleen kaltaiset narsistit? Heitä kun pääosin myös paljon kenttätyössä on valitettavasti, tappamassa ja pahoinpitelemässä kansalaisia!
Mutta miksei tätä marokkolaista nyt ammuttu hengiltä ja "epäily" oli varsin vahva rikos! Ei näpistely yritys tms. pikkurikos!

Ja nyt he, poliisit Turussa muun toiminnan puutteessaan nämä harjoittelevat (siis leikkivät saman näytelmän) uudelleen jos ovatkin epävarmoja ettei jalkaan (munille) ammuttu marokkolainen olekaan se oikea "epäilty"?!

Mutta se on tässä yhteydessä samalla todettava, perjantain 18.8. pikaisesti kokoon kyhätty Turun poliisin tiedotustilaisuus (mukana mediaa TV- ja radiot yms.) oli varsin sekavaa katsottavaa ja täysin amatöörimäinen tilaisuus, kuten sitä johtanut paikallinen poliisipäällikkö omalla olemuksellaan osoitti, aika noloa ja hapuilevaa vääriä tietoja ja olettamuksia täynnään tapahtumista, henkilöistä yms.!

Puheenjohtajana toiminut (kuka onkaan) oli jotenkin kaikkitietävän osaavan ylimielisen oloinen - kun vierellä istuneen poliisiylijohtajan esittelykin epäonnistui tämä kun ei muistanut (tai vittuillessaan halunnut muistaa) Kolehmaisen nimeä heti.
Kolehmainen kun anteeksi pyytävän näköisenä nökötti taas paikalla, vaikka ei ollut sen enempää sanoa kuin se "liturgia" minkä jo entuudestaan osaa monista jutuista ulkoa!

Sillä vaikka tuo kansamme kustannuksella yli vuoden kollegoineen loisinut marokkolainen mies pidätettiin ja saatiin kiinni välittömästi Turussa, puhutaan yhä "epäillystä"!?
Missähän loisijan jatko-täysihoito jatkuukaan kotonaan Marokossa vaiko Suomen Turussa?

Miksei epäiltyinä voisi olla myös vaikkapa alkujaan turkulaiset kokoomusedustajat yms. ns. presidenttiä myöten - yhtälailla nyt esiin tulleista lausumista, ja - mm. kiihottamisesta mm. omaa kansaamme vastaan ja terrorisien suojelun yrityksestään aina arkkipiispaa myöten antamiensa lausuntojen perusteella joka on liki yhtä vakavaa syytöstä kuin jos olisimme osallisia terrorismin toteutukseen eri puolilla!?
Puuttukaa myös näihin ulostuloihin julkisemmin, se on oikeutenne kansan ohella muutenkin!

Eivätkö nämä julkisuudessa kansaa syyllistävät tahot (kansan edustajat ym. ) kepulaista Sipilää mukaan lukien, että he ovat kaiken pahan alku ja juuri, ja heidän asenteensa ja päätöstensä kautta koko kansa kärsii näistä "ei toivotuista" ihmislajeista joilla ei ole maassa tulevaisuutta, ja myös kuten toimivat erilailla kuin ns. "päättäjät" olettavat!

Ps. Toivomme että nyt ja heti Marokon suurlähetystö antaa lausunnon ko. maan tilanteesta ja turvallisuudesta laajemmin, ja ottaa kantaa myös eripuolilla marokkolaisten lisääntyneestä rikollisuudesta Euroopassa!

2

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HäirittyNaisrauha

      Hallituksemme, viranomaisia myöten on vuosia halveksinut meitä suomalaisia, jotka, useat omiin kokemuksiinsa perustuen, tunnemme islamin sen monilta puolilta. Meidät on syyllistetty, meidät on haukuttu rasisteiksi, meitä on syljetty, heitetty kusta päälle, potkittu, ilman että meidat ovat mitään kertoneet.

      Erääseen Narinkkatorin tilaisuutemme YLE X lähetti häirikkötoimittajansa, joka ensin sivustalla ottaa kännykkäänsä ohjeita ja kaikkien muiden mielenosoittajien ohi kävelee häiriköimään nimenomaan muutamaa kaljupäistä tyyppiä, sanoen "Saanko häiritä?" ja jotka pyytävät häntä poistumaan. YLE X-toimittaja jatkaa häirintäänsä. Kun kaljupää lopulta tökkäsee toimittajaa kauemmas, toimittaja sanoo "Kiitos tästä" ja uusi kertomus "äärioikeiston väkivallasta" oli valmis.

      https://www.youtube.com/watch?v=pQ6tg9JKDwI

      Tämä tapahtui mielenilmaisussamme Naisrauhan puolesta (30.1.2016, Helsinki Narinkkatori) ja jota jopa omien sanojensa mukaan "häiritsemään" saapui YLE-toimittaja.

      Olin itsekin tuolla paikalla, sillä myös minun naisrauhaani on elämäni aikana aika tavalla häiritty.

      Mutta suvakit, yhteiskuntamme päättäjien ja medioiden kanssa ja kautta, ovat niiden häiritsijöiden puolta.
      .

      • Miten_olis_tutkinta

        No mutta miksi tyydyitte Ylex - toimittajaksi esiintyneen toimintaan kuten oli?
        Ilmoitus ja kysely Yleisradioon vaatimaan esimiestasolla vastauksia miksi tämä on toiminut näin ja oliko hänen "työkomennus" ja aloite tullut esimiestasolta?

        Jos siihen ei saatu vastauksia olisi seuraava toimenpide tutkintapyyntö toimittajan etiikkaan vetoavalla tutkintapyynnöllä ja julkisensanan neuvostolle selvityspyyntö mm.!?

        Toimittajat eivät toimi oman mielipiteen tai poliittisen suuntauksen ajamina, vaan ja varsinkin Ylellä joka on kansan yhtiö ja siten myös puolueeton toimija tulee saada kaikki toiminta saada kriittiseen päivän valoon!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      514
      8765
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      152
      6056
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      353
      5096
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      63
      4706
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      96
      4307
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4023
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      181
      3883
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1828
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1374
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      939
    Aihe