On päässyt täälläkin valtamedian pelottelu ja yksittäisten susien toiminta vaikuttamaan.
Tämäkin tapaus joka sai suomalaiset miehet somessa vihaamaan suomalaisia naisia ja käyttäytymään akreevisesti, niin se onkin näiden yksittäisten susien tarkoistus. Lietsoa vihaa omien ja myös eri rotujen välillä.
Terroristit olis laittanut todennäköisesti rahaa ja julkisuutta hommaan.
Mitä jäi. Valitettavasti ikävä fiilis mutta uutena inho omia kohtaan, jotka näkevät asian eri tavalla.
Juuri nyt Somessa Suomalaiset miehet uhkailevat suomalaisia naisia. Jos turpaa ei tukita niin tapetaan. Tämä on se mitä nuo rättiläiset haluaakin.
Muuttakaa toki pois. Ei me suomalaisetkaan olla mikään alkuperäiskansa.
Muistakaa että uskonto on suurin syy tällaisille tapahtumille. Uskonto on ihmisten keksimä keino selittää kaikki paha, mutta muös toteuttaa kaikki paha. Ja aina jokin uskonto antaa anteeksi, oli teko miten julma tahansa.
Muistakaa että uutiset ja iltapäivä-lehdet vain lietsovat pelkoa. Se on niiden tarkoituskin.
Sipila ja Orpo on vastuussa tapahtumasta. Syyttäkää niitä. Ei toisianne tai muita viattomia, esim maahan muuttajia joilla ei ole mitään tekemistä koko asian kanssa.
Äänestetään uusi eduskunta ja aletaan käännyttää pois ne, jotka ei tänne tuloa ansaitse.
Ensin lähtee Sipilä ja Orpo ne on tämän veren vuodattanut.
Voi hyväuskoisia poloisia
Voipoloisia
3
203
Vastaukset
- Voipoloisia
Vaihtoehtototuusmedia sanoo ja kirjoittaa ja kansa uskoo.
Tuossa mielenkiintoinen artikkeli, joka ei ole vaihtoehtototuusmedian kirjoittama.
http://magneettimedia.com/havaintoja-turun-iskut-kuka-on-syypaa-terrori-iskuihin/
Tuolta sitä mitä vaihtoehtototuusmedia, eli ne Iltasanomalehti-roskat eivät kerro.
http://mvlehti.net/- Anonyymi
PPPPPPPPPPPPPPPPPP
- AkreevinenAhmed
Ei pidä olla aloittajan tavoin noin akreevinen? Pudiksella kannattaisi olla tarkkoina sivistyssanojenkin suhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522206
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971463Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3481461- 1851360
- 681111
- 35988
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59960Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31949Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta28885Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859