Niinistö on edustava ja hieno presidentti, mutta nämä malttia ja tolkkua kommentit häiritsevät. On ihmisillä oikeus surra ja kokea vääryyttä tästä väkivallasta. Oman maan vähävaraiset eivät pääse ilmaiseksi vastaaviin hoitoihin kuin mamut. Jos ilmainen akuutti hammashoito ja lääkäri, ja tietysti kaikki elatus, olisi muillekin tarjolla, niin voisi ehkä paremmin hyväksyä. . Eikö suomalaisuus merkitse mitään. Luulisi että omanmaalaisuus ja jatkuva verojen maksu menisi edelle muunmaalaisten avustamisesta ??
On myös näitä mamuja, jotka saavat oikeasti kelan maksaman asunnon ilmaiseksi. Sellaista ei vaan muut saa, jos on joku eläke- tai työtulo, joita on vuosien varrella työelämässä ollessa yrittänyt kerryttää... onhan tämä vääryys!
Malttia ?
1
192
Vastaukset
- henkka.s
Niinistö on mususurvoja. Se paskiainen ajattele näemmä kuin itseään. Se on nyt tullu harvinaisen selväksi. Teot ja puheethan olis ihan vallan toisenlaisia, jos hän olis kansan puolella turvaamassa valtakuntaa uhkilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1076221Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3685886Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie615156Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3303841Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42305Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1422268Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1101332- 111115
- 178977
- 56803