itse aijon äänestä PS:ää seuraavissa vaaleissa ja aijon liittyä puolueeseen...
tee sinäkin samoin ..kannattaa pelastaa suomi...
Laura Huhtasaari Presidentiksi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tee sinäkin samoin ..kannattaa pelastaa suomi...
Laura Huhtasaari Presidentiksi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vastaukset 66
Vanhimmat
Demarit ovat jo ihan paniikissa, persujen kannatuksen nousun vuoksi. PS ei ole enää yhden miehen show.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201708232200344695_pi.shtml
Hommasin jo Soinin johtamalle perussuomalaisille tuhansia ääniä. Soini olikin huijari joka houkutteli muitakin pönkkäämään omaa hillotolppaa. Mutta Halla-aho on kaikkien aikojen paras poliitikko Suomelle ja suomalaisille. Hommaan valtavasti ääniä jotta Perussuomalaiset nousee ykköseksi ja pelastaa Suomen. Yksikin voi tehdä paljon. Kuka tai mikä meitä auttaa paitsi Perussuomalaiset.
Oletko Marco de Witt?
En vaan Perussuomalainen.
Tuota, miksi halusit tukea Soinin hillotolpan pystytystä? Ei kuulosta järkevän ihmisen toiminnalta.
Avaajan kannattaisi käydä ensin se peruskoulu loppuun ja aloittaa sitten vasta kirjoittelemaan yleisille palstoille. Ja jos ne koulun mamut nauraa sulle, niin ei siinä persujen äänestäminen auta. Päinvastoin. Persuille kun vasta nauretaankin, kaikissa yhteisöissä.
Äänestin persuja aikaisemmin useissa vaaleissa, mutta nyt en enää. Huhtasaari ja Halla-aho edustavat venäjämielistä linjaa EU kansanäänestyksestä ja EU erosta puhuessaan. Tulee mieleeni, että he ovat kremlin trolleja,
Ennemmin Venäjämielisesti kuin islamistisesti, asia on näin. Venäläisten kanssa voi elää rauhassa, toisin kuin näiden musulmaanien kanssa.
Terroristimusulmaanien kanssa ei voi edes neuvotella
Vai harava! Savipeltoon juuttunut ruostunut hankmo se on!
No, tulette epäilevät tuomaat näkemään ihmeen eduskuntavaali-iltana kun tulee suurin jytky.
Se vaatii kyllä useampia terrorismin uhreja mitä nyt saatiin. Eli persujen ei auta kuin rukoilla lisää terroritekoja, koska he ovat potentiaaliset terroristitkin tänne jo haalineet.
Perussuomalaiset ei ole hommanneet yhtään pakolaista Suomeen. Hommaajat olivat soinilaispettureita jotka saivat punavihreiden täyden hyväksynnän.
Nimenoman persut haalivat viime vuonnakin yli 36 000 uutta pakolaista maahamme. Ei persut siitä vastuusta pääse, vaikka muutama eliittijäsen on ymmärtänyt jättää uppoavan laivan.
Kaikkien+aikojen+jytky+seuraavissa+eduskuntavaaleissa+vaikuttaa+minustakin+hyvin+mahdolliselta+varsinkin,+jos+nykyhallitus+istuu+kautensa+loppuu.+Kyseessä+ei+kuitenkaan+ole+persujen+jytky,+sillä+vihreät+tulevat+silloin+saamaan+pitkälti+yli+20+%+kannatuksen+ja+nousevat+pääministeripuolueeksi.
Toki+luulen,+että+hallitus+kaatuu+jo+tänä+syksynä+ja+niin+nopeasti+vihreät+ei+ole+ehdi+kasvaa+kokoomuksen+ohi,+koska+kun+eduskuntavaalit+pidetään+yhtä+aikaa+pressanvaalien+kanssa,+saa+kokoomus+niin+paljon+vetoapua+Saulilta,+että+pysyy+vihreiden+edellä.+Mutta+vihreä+jytky+tulee+tuossakin+skenaariossa+vihreiden+saadessa+n.+23+%+kannatuksen+(kokoomus+saa+25+%).
Vihervasemmiston nousun voi estää vain useat terroriteot, joita persujohto polvillaan rukoileekin tapahtuvaksi. Näkihän sen heti Halla-ahon naamasta, kuinka hän nautti tapahtuneesta terroriteosta. Krokotiilinkyynel silmänurkassa.
Oletko miettinyt miksi persut valitsivat ylivoimaisesti Jussi Halla-Ahon puolueen puheenjohtajaksi ja ensimmäiseksi varapuheenjohtajaksi Laura Huhtasaaren, vaikka juudasluuseri Soini ja Vistbacka& kumppanit junttasivat Sampo Terhoa aika härskisti läpi?
Voin kertoa, että syy oli juuri se että nämä juudakset olivat pettäneet oikeat perussuomalaiset jotka ajattelevat Isänmaan etua eikä puolustaa pääluuserin hillotolppaa joka syö kaikki lupauksensa puolustaa pieniä ihmisiä ja myös hallitusohjelmaan kirjatulla maahanmuuttopolittisella hallitusohjelmalla pyyhittiin hanurit. (Halla-Aho oli ollut laatimassa)
Siis hallitusohjelmaa noudatettiin muuten, mutta ei perussuomalaisille tärkeää maahanmuuttoohjelmaa vaikka se olikin kirjattu hallitusohjelmaan ja Ruotsin kautta mm. otettiin valtava määrä pakolaisia joita ei olis ollut pakko ottaa, mutta koska Soinille oma hillotolppa oli niin tärkeä että siitä hän olisi myynyt vaikka oman äitinsä ja demokratia ei siinä kupissa painanut paskan vertaa, vaikka jytkyt oli saavutettu juuri persujen puolueohjelmaan perustuen.
Sittemmin alkoivat uuvattien mitä ihmeellisimmät hyökkäykset ja persuista oli juudaspääluuserin mukaan tullut ihmisvastainen puolue, kun se Jussin mukaan halusi jatkaa perussuomalisten puolueohjelmaa noudattaen, siis pienen ihmisen puolella. (duunarit, eläkeläiset, sotaveteraanit, pienyrittäjät, kotihoito, opiskelijat, yksinhuoltajat, kotihoidontuki, suomalaiset ensin ja haittamaahanmuuttoa vastaan tehtävä kaikki mahdollinen.)
Juudasluuseri ilmeisesti karkaa vielä vuonna 2018 Englantiin vielä suuremmalle hillotolpalle vaikkka kiistääkin sen nyt, mutta ei ainoastaan Jumala tiedä sitä vaan karvansa kun (soini)on paljastanut, niin myös kansa tietää, että sinne juudasluuseri menee kun on sielunsa myynyt ahneuden molokin kitaan. Hävettävä tyyppi ja politiikon irvikuva, jolle demokratia ei merkitse mitään vaan oma napa jota täytyy täyttää. Tuskin edes omatunto kolkuttelee??
PS petti 2015
Ei se muuksi muutu
tottakai äänestän Hallaahoa?? Onkos orpo poika sinusta oikein että mamut vihaavat NAISIA??SUOMALAISIA SELLAISIA?? Laittappas akkasi maahanmuutokaskuksiin, niin nähdään miten ämmän käy??Et uskalla itse kulkea ilman vartijoita, raukka porvari kansalaisten ALISTAJA??
Halla-ahon mamujutut miellettää kyllä.
Jos vaihtaa vaikka puoluetta vasemmistoon niin äänestän kyllä!
Minä liityn jo seitsemännen kerran Perussuomalasiin.
Laura on viisas. Hän tietää maan olevan litteä.
Laura on litteä.
Olen äänestänyt Jussia joka vaaleissa joissa se on mahdollista ja aion äänestää edelleenkin. Kuten hyvin Antti Lindtmannin puheista kuulimme kehitysmaamuslimeita pitäisi kohdella kuin Neuvotoliittoa aikoinaan silkkihansikkain. Näillä ahdasmielisillä sopeutumattomilla holtittomasti lisääntyvillä ikuisestielätettävillä mahdollisesti radikalisoituvilla tappavilla tai raiskaavilla kehitysmaamuslimeilla ei ole sen asian kanssa mitään tekemistä ja me Suomalaiset kaikki päätämme kuinka paljon kestämme tällaista haittamaahanmuuttoa.minusta emme yhtään enää eikä rajan yli pitäisi päästää yhtään matua enää.
Rasismin kannatus ei ole mikään kunnia, jolla täällä kannattaisi uhoilla. Osoittaa vaan omaa typeryyttäsi ja ihmisyytesi alhaisuutta.
Kehitysmaamuslimit ovat tappaneet ennen tätä terrori-iskua kolmisenkymmentä suomalaista raiskanneet monikertaisen määrän suomalaisia. Nyt tuli tämä ensimmäinen kiistaton Islamilainen terrori-isku ja vielä suomalaisia naisia vastaan , joka valitettavasti ei tule jäämään kehitysmaamuslimeiden ainoaksi Islamilaiseksi urotyöksi. Olet ilmeisesti yhtä fiksu kuin tämä Kai Mykkänen kokoomuksesta joka totesi että jotain tällaista piti tapahtua ennenkuin aletaan tehdä jotain näille keskuudessamme vapaana oleville radikalistiteille kehitysmaa muslimeille, no auttaa varmasti todella paljon näitä uhrejaja heidän lapsiaan ja puolisoitaan kun saivat olla tämän kulttuurinrikkauden ensimmäiset uhrit. Typeryydessäsi kuulut ilmeisesti siihen alhaiseen ihmisyyttä vastustavaan Islamilla aivopestyyn suvakkiryhmään jotka ovat rasisteja omaa kansaansa kohtaan jotka oikeuttavat nämä kehitysmaa muslimeiden uskonolliset terrori-iskut, tappamiset ja moninkertaiset raiskaukset suomalaisia ja vain suomalaisia kohtaan. Ei sanat edes riitä kertomaan mikä tuollainen ihminen on jos on edes enää sitä. Muuten montako kehitysmaamuslima suomalaiset ovat tappaneet tai raiskanneet suomessa, niinpä eivät yhtään. Ehkä tämän kaiken vastustaminen on sinun mielestä typeryyttä rasistista ja ihmisyydeltään alhaista, veikkaan että suomessa on paljon näitä rasisteja jotka vastustavat näitä kehitysmaamuslimeiden tekemisiä varsinkin jos tietäisivät niistä, mutta eiköhän se ala pikkuhiljaa selviämään kaikille kansalaisille kun ymmärtävät myös että kaikki se terrorismi mitä euroopassa tapahtuu, on näiden ihan samanlaisten kehitysmaamuslimeiden tekemää mitä suomessa on kohta jo satatuhatta
Rasismin kannatus ei ole mikään kunnia, jolla täällä kannattaisi edelleenkään uhoilla. Osoittaa vaan omaa typeryyttäsi ja ihmisyytesi alhaisuutta.
Perussuomalaiset ei ole rasistinen puolue!!!!! Isänmaallinen suomalaisten etuja puolustava perussuomalaiset on.
Mikä poppoo on ollut se, joka on aikanaan vaatinut suomalaisille paremmat ja tasa-arvoisemmat olot? Miten paljon olit mukana kun noita etuja oltiin laatimassa? Uskallan epäillä, että sossu on sulle itsestäänselvyys...samoin terveyspalvelut ja kirjastolaitos ja ilmainen perusopetus ja että kun ne nyt kerta jostakin taivaasta sulle on tipahtaneet, niin ne kuuluu tietysti vain persuille.
Teille kaksinaismoralisteille riittää uhoaminen ja kurinpito. Tekopyhempää sakkia saa etsiä hyi helvetti
Perussuomalainen puolue puhdistui, kun diktaattori Soinin valtakausi päättyi ja uuvatit ulostivat itsensä poliittiselle unohduksen tunkiolle.
Ei pyöreäposkinen persereikä Antti Lindtman arvostellut yhtään Halla-ahoa kun kaikissa medioissa kerrottiin kilvan sankaritarinoita uhreja auttavista ja paikalta pakenevista suomalaisista. Sitten kun medioissa alkoi olla kuvia vain suomalaista uhreja auttaneista niin tuo saatanan kuminaama heräsi haukkumaan Halla-ahoa.
Piti kirjoittaa että kun medioissa alkoi olla kuvia vain suomalaisista uhreja auttaneista ....
Lauran suosio saa nyt nostetta
Muut ei uskalla puhua mamuongelmasta kun suosio laskee.Jipii
Varmin tapa upottaa persupuolue on se, että avaajan kaltaiset vajakit liittyvät puolueeseen.
Heh heheh heheh heheh heee. Niin ja samalla me saamme netin parasta tahatonta komiikkaa....
Persut eivät ymmärrä, että yli puolet heidän kannattajistaan eivät halua Huhtasaarta presidentiksi !
Olet väärässä. Kukaan järkevä ihminen ei halua Huhtasaarta presidentiksi.
Yhä useampi suomalainen järkiintyy ja alkaa ymmärtää että olisi hullua äänestää muuta kuin Suomea ja suomalaisia puolustavaa.
Ja miksi äänestää naista, joka uskoo maan olevan litteä ???? Tai naista joka uskoo maailman syntyneen aatamista ja eevasta????? Haloo tollo .. Kyllä pressalla pitää olla edes peruskoulun tiedot ja älykkyys ...
No persuiluhan on mielisairaus ....
Ei varmaan haluta presidentiksi, mutta moni äänestää protestiksi lähinnä hallituspuolueille ja myös Niinistölle vaikka loppupelissä kannattaa Niinistöä. Sauli Niinistö munasi pahoin kun puuttui puhumaan , onko oikeaa katumusta ollut. Tosi monta muuta olisi voinut ottaa samaan kukko katumuksen piiriin.
Ymmärrän monen närkästyksen ja reagoinnin presidenti harkitsemattomuuteen. Menetti paljon kannattajia ei yksin persuista vaan kaikista puolueista.
Rasistin ja Saulin väliltä jos pitää valita, niin valitsen Saulin. Vaikka porvari onkin työväen "vihollinen". Mutta rajansa kaikella.
Halla-aho ja PS on ääniseula seuraavissa vaaleissa. Itse en aio äänestää persuttelijoita missään tapauksessa ja suosittelen muillekin samaa - lämpimästi.
Perussuomalaiset on seuraavien eduskuntavaalien jälkeen ykkönen. Laura Huhtasaari on Suomen seuraava Presidentti.
Jep, ja maapallo on litteä.
Sauli Niinistö EI HALUA olla koko kansan presidentti. Hän teki selväksi, että valitsee tarkkaan kenen ääniä haluaa ja kenen ei. Edes Urho Kekkonen ei sortunut aikanaan tuollaiseen ylimielisyyteen. Sauli on eliitin ja suvakkien ehdokas ja saattaa päästä taas läpi. Mutta koko kansan presidentti hän ei ole eikä tule koskaan olemaan.
Perussuomalaiset on vahvassa nousukiidossa. Äänestin edellisen kerran persuja ja niin teen nytkin.
Persut menee edellä. muut tulee perässä.
Persut on sama kuin kok mun mielestä.
Leikkaaja mamu porukkaa
Kertokaa nyt ne syyt mitä tapahtu 2015.
Liityin juuri kolmannenkymmenen kerran Perussuomalaisiin. Äänestän Halla-ahoa jokaisessa vaalipiirissä.
Olen täysin samaa mieltä paitsi, että olen jo äskettäin liittynyt Perussuomalaisten jäseneksi. Jussi Halla-aho on paitsi rehellinen, myös älykkö, ja sellaisia poliitikkoja ei Suomessa montaa ole. Halla-aho ei souda ja huopaa yhtäaikaa, vaan pysyy linjallaan. Kaikkea hyvää ja loistavaa tulevaisuutta
hänelle ja Laura Huhtasaarelle!
Soinin narsismin ja poliittisen petollisuuden vuoksi persuja ei voinut äänestää pitkään aikaan. Nyt kun Juudas Soini uuvatteineen lähti unohduksen tunkiolle, voi puhdistunutta ps puoluetta taas äänestää.
Onneksi ihmiset alkaa tajuamaan jotta vain Perussuomalaiset on aidosti suomalaisten ihmisten puolella. Myös niiden opiskelijoiden joilta on leikattu ja joita suvakki vihreät kosii valheella. Yksin haittapakolaisten poisto Suomesta tietää valtavia säästöjä.
Kun katselee noita loismatuaja joille ei kelpaa viisikertaa päivässä tarjottu ruoka vaatteet ja niden pesu terveydenhulto ja Diskorahat kuinka paljon jäi puuttumaan täydentäkää . Tämä maksaa miksei Budjettiriihessä tästä mitään mainittu.
Tuossa tiivistyy persun poliittinen tietämys.
Sille riittää juorut ja vanhat lööpit.
Olet iljettävä punavihreä suomalaisia vihaava suvakki!!!
Teen vapaaehtoistyötä supisuomalaisten vaaleaihoisten kuntoutujien hyväksi, tehnyt jo toistakymmentä vuotta.
En todellakaan koe vihaa vanhuksiamme enkä lapsiamme kohtaan. Mikä nyt saa sinut noin ne kierroksille?
Persuhuuhelo suuttuu kun arvostelet heidän fuhreriaan. Millä opilla nuo idiootit luulee kannatuksen nousevan kun puolet puolueesta potkittiin pois?
Persut on nyt putipuhdas puolue, vain puhdas ja hallaahon hyväksymä saa olla persu.
Köyhät tai vanhukset tai työttömät, hyi,hyi,likaisia!
Tällä+hetkellä+vain+alle+10%+äänestäisi+persurasisteja
Suomen suurin eli "nukluvat" 30 prosenttia siirry meihin niin loppuu loisien elätykset.
Milläs te sitten elätte, vai meinasitteko lähteä itse pakolaisiksi kun niitä niin kadehditte.
Halla-ahon pitää nostaa uusia ihmisiä ehdokkaiksi, niin hyvä tulee.
Laura taas ainoa jonka ääni kuului eduskunnassa maahanmuuttoa vastaan
Siinä meille protesti pressa.Naisilla on mahdollisuus äänestää Sauli pois
Sauli voisi jo vetäytyä vapaaehtoisesti ja säilyttää kamreerin kasvonsa
Halla-aho ja Huhtasaari haravoivat perSutunkiolta äänivyöryn. :D
Kun jäävät sen paSkavyöryn alle, niin eiköhän se järkikin taas palaile pätkittäin ja silmät avaudu sille, minkä kuonan kanssa ovat tekemisissä.
kaikki haluaa odotella mitä paperittomat keksii?
Rikkoiko mamuhomma PS puolueen?
Soini huhuu?
Hienoa että kaikki yksinkertaiset kokoontuvat yhden lipun alle. Ne on siten helppo jättää huomiotta, kansamme onneksi.
Kun sininen poliittinen saasta lähti persuista loikkien ja hätätuhnuja päästellen, tilanne selkityi ja puhdistui. Soinin Juudakset ovat nyt omassa piskuisessa karsinassaan röhkimässä. Siellä he odottavat poliittisen tulevaisuutensa loppua peloissaan ja varmoina kuin possu joulua??