Hyvää palvelua?

jahampuribaarissa

Mikähän tänään?Apteekissakin kohteliasta,että melkein hävetti , että miksi minua.. Oli hienoa! Jopa terveyskesuksessa kaikki kohtelijaita.

5

657

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • semmottiiseon

      Se on vaan sitä asiakaspalvelua.

    • vaikkasajastaeihuomaisi

      Jännä miten hyväle hyvä palvelu tuntuu. Eikä maksa mitään.

    • Mielisairaspotilas

      Äiti opetti aikoinaan, että älä koskaa tee mitään asiaa kolmea kertaa peräkkäin. Mies olettaa tästä, että haluat omia kyseisen asian itsellesi. Joten...Ei juurtuneista tavoita yhdessä yössä opita pois.

    • PsykologiaAuttaaKaikkia

      Oletus on monesti edelleen se että jos et näytä petolinnun perseeltä ja ryyppää kaksin käsin niin et voi olla masentunut. Tiedän erään kuuskymppisen huomattavan rikkaan miehen jonka elämä oli myös päällisin puolin kunnossa eikä kukaan, edes oma perhe tiennyt mitään ennen kuin mies löytyi metsästä hirttäytyneenä. Muistan hänet iloisena ja puheliaana, masennus ei todellakaan näkynyt päällepäin.

      Varmasti näkyy, jos osaa katsoa. Se on niitä pieniä signaaleja, joista huomaa todella paljon isoja asioita.

    • resupekkanen

      Suomessa ei ole totuttu hyvään asiakaspalveluun. Oikein naurattaa, kun yleisönosastoissa on kirjoituksia, joissa vuolaasti kiitellään, kun joku on jossain onnistunut saamaan kohteliasta ja hyvää palvelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      413
      8071
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      114
      5618
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      115
      4664
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      199
      4505
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      33
      4468
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3977
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3863
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3747
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      42
      3679
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3481
    Aihe