Leppävaaran yöbussit 220N ja 210N

Onko kellään tietoa, että miten täynnä Leppävaaran kautta menevät yöbussit 210 N ja 220 N ovat viikonloppuöisin? Onko esim. klo 04:00 lähtevä bussi yleensä tupaten täynnä, vai onko siellä vain kohtuullisesti väkeä?
2480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vastaan että on tietoa ja kyllä on

Äänestä

Kyllä 220N ainakin on suht täynnä Helsingistä lähtiessään, Lepuskin kohdalla alkaa sitten jo olla väljää, ja Lähderannassa meitä on autossa enää muutama yleensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Onko kellään tietoa, että miten täynnä Leppävaaran kautta menevät yöbussit 210 N ja 220 N ovat viikonloppuöisin? Onko esim. klo 04:00 lähtevä bussi yleensä tupaten täynnä, vai onko siellä vain kohtuullisesti väkeä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu