Ulkomaalaistaustainen?

Mihin rasisti rajaa rakastamansa lemmikkinsä?
Onko ulkomaalaistaustainen ruotsalainen vai missä maan raja kulkee?
Ovatko espanjalaiset ulkomaalaistaustaisia?
Kreikkalaisilla naisilla on usein vaalea iho.
Pidättekö rasistit Suomessa syntynyttä ja suomalaista ihmistä terroristina, jolla on vain tummempi iho?
Kivitättekö rasistisuomalaiset syyttömiä ihmisiä siksi, että pidätte lintukodossamme eläviä, teistä ulkonäöltä hieman eroavia ihmisiä terroristeinä.

3

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MitäsSiinäRiekut

      Kivitätkö sinä rasisti kunniakkaasti keskustelupalstalla kaikkia suomalaisia, vaikka suurin osa meistä eivät tummasta hipiästäsi häiriinny tippaakaan? Älä puhu muiden rasistisuudesta kun olet sitä ihan itse.

    • eioikeapaikka

      Mitähän tekemistä tälläkin on lemmikkein kanssa, ei yhtään mitään etsi sopivampi palsta.

    • VoivoiMikäKumipää

      Taitaa olla taas joku jauholakki-suvakki karannut pitkästäniemestä ja huutelee täällä rasisteille, joita tuskin suomessa montakaan on, jos yhtään. Silloin puhutaan rasismista kun on uunit päällä ja puhdistus käynnissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4905
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2620
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1693
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1428
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe