Lehdessä oli kuva, kun puukottaja terroristi kuljetettiin vankisairairaalaan ambulanssilla poliisiautojen saattamana.
Miksi tappajaterroristia hyysätään kaikin tavoin.
Hyvin olisi terroristi voitu kuljettaa poliisiautossa, ei jalkaan osunut luoti ole niin vakava, että ambulanssikyytiä tarvitsee.
Ambulanssillahan kuljetetaan vain erittäin vakavissa sairaustapaukissa ja ambulanssikuljetuksia ollaan tavalliselta kansalta karsimassa, että paikalle ei lähetetä enää ambulanssia, vaan joku hoitohenkilökunnasta, joka hoitaa 112 numeroon soittanutta kotona.
Eipä saanut eläessään oma isäni, joka oli vakavasti syöpäsairas, eikä sairaudesta johtuen enää jaksanut kävellä ja oli mentävä stytostaattihoitoon, niin eipä saanut ambulanssikyytiä, vaan tilasivat taksin ambulanssimiehet.
Ei ollut edes paaritaksia, vaan ihan tavallinen. Ihan sama, jos olisi mennyt omalla autolla, niin olisi tullut halvemmaksi, eikä kyyti ollut yhtään sen parempi ja vaikeampi vaan oli isälle.
Terroristimurhaaja olisi saanut ilman muuta ambulanssikyydin tässä tilanteessa, että vihaksi pistää tavallisen kansalaisten eriarvoisuus.
Terroristi tappajalla tulee olemaan paljon paremmat oltavat siellä vankilassa, kuin suurimmalla osalla vanhuksista, sotaveteraaneilla ja sairaalla, vaikka vapaus vietiinkin, mutta senhän terroristi otti huomioon, että vapaus voi mennä.
Miksi terroristia kuljetetaan ambulanssilla
2
235
Vastaukset 2
- AllahTappoiTaas
Suvakkimediat puhuvat "Turun puukotuksista", vähätelläkseen sen terroristista luonnetta. Suvakki on paatunut ja katumaton rikollinen, joka vie valheensa vaikka läpi harmaan kiven.
Uhrien kurkkujenleikkaaminen korvasta toiseen ei ole puukotus. Oliko itse leikkuuvälinekään puukko vai joku toinen ehkä pidempi teräase?
Puukotusta on se että tökkää toista henkilöä puukolla, ei välttämättä tappamistarkoituksessa. Olen itse kerran pystypubissa nähnyt kun parin metrin päässä mies sai puukon selkäänsä törröttämään. Se oli puukotus. Koska meidät muut häädettiim kauemmas, en tiedä kuinka miehen kävi.
Tämä marokkolainen sen sijaan hääräsi jonkin teräaseen kanssa, terroristisessa ja murhaamisen tarkoituksessa. "Allahu akbar!" todistaa sen. Se on nimenomaisten terroristien huuto.
.- Ninnukkainen
Iskuja tullaan kyllä näkemään lisää niin ettei typerinkään niitä kaikkia pysty vesittämään.Pahan voi halutessaan nähdä hyvänä kunnes napsahtaa omalle kohdalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87824Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466