Johtava hallituspuolue keskusta on vahvistanut asemiaan viimeisen mielipidetiedustelun mukaan. Pääministeri Vanhanen on Suomen pidetyin politikko tällä hetkellä. Eikä ihme. Tapio.Talven tyyliset oikeistodemarit vain vahvistavat puoluetta kansan silmissä, esittämällä täysin naurettavia kommentteja hädänalaisten ihmisten hädällä.(tsunami)Tee vain Tapio edelleen vaalityötä keskustan hyväksi. Metallin putkosena sinulla on siitä jo kokemus edellisten eduskuntavaalien tiimoilta. Kokeile työreformia vaihteeksi, ennenkuin Paavo ehtii.
Keskusta on vahva
totuus ei pala tulessakaan
6148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sanoit tuon oikein. Vanhanen onnistui esiintymään hetken pelastajapääministerinä.
Eduskunnassa selkeästi tuli esiin se, että hänen tekemisensä ja saamattomuutensa tulee käsittelyyn.
Kysymys Vanhasen kohdalla on se, että hän oli keskustan oppositiokauden aikana keskustan oikeistolaidalla, joka meni oikealta ohi jopa kokoomuksen.
Tästä on kyse.
Lisäksi hänen asenteensa ja toimintansa tsunamin yhteydessä osoitti, ettei hän ollut kiinnostunut
Eteläisestä Aasiasta, koska siellä asuu alempirotuisia. Vanhasen pitäisi osoittaa, ettei hyväksy isänsä oppeja, jotka ovat perua 1920-1930 luvuilla olleesta rotuopista. Pelkästään se, että kyse oli isästä ei hänestä ei vakuuta ketään.
Demarit ovat roskasakkia, joka odottaa, että aina tulee joku viisaampi ja kiltimpi ihminen, joka maksaa heidän laskunsa, antaa rahaa kaljaan ja elatustukeen. He ovat aina itseaiheutetuissa vaikeuksissa monien epäonnistuneiden avioliittojen ja aviottomien lapsiensa kanssa.
on Suomessa aina ollut siinä asemassa, että se on ottanut sieltä mihin ei ole kylvänyt. Maksaja on aina ollut palkansaajat, joita parhaiten on puolustanut sosialidemokraatit.
Mennäänpä sinne kepulaisuuden ytimeen.
Roskasakki nimimerkin viimeinen lause on varsin omituinen,
Keskustapuolueen puoluesihteerillä ei varmaankaan ole mitään tekemistä sosialidemokraattien kanssa. Ehkä kuitenkin se, että hän voi saada käden puristuksen demarin kädestä.
Kenellä se olikaan
....epäonnistunut avioliitto ja avioton lapsi.
Onneksi puoluesihteeri pelastettiin eduskuntaan paremmille päiville ettei hänen ja lapsen tarvinnut mennä sosiaalitoimiston luukulle.
Palkansaajissa on paljon hyviä yritteliäitä porvareita, jotka eivät ole lähteneet mukaan sossujen vaatimuksiin.
Sossut vaativat aina itselleen vain lisää ja lisää ja lisää. Työnantajat pumpataan tyhjiin, kunnes työpaikka menee alta. Ja sitten sossun luukulle ...
Ois me hoideltu hänellekin kunnon tukiaiset sosiaaliluukulta!
Vaikka piilotukena.
Ei vasemman kintaan henkilöistä ole tukiaisten maksajiksi kenellekään. Kun eivät saa omiakaan raha-asioitaan kuntoon. Aina ovat ottamassa, kunnes tulee pää vetävän käteen. Asennemuutos olisi paikallaan. Pitäisi ymmärtää hoitaa oma urakka yhteiskunnan rakentamiseksi.