Hyvin perusteltu?

Nyt kun Seinäjoki on julistautunut suurkaupungiksi, niin kai sitten matkitaan Helsinkiä tässäkin asiassa?
http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005338063.html
5135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sehän se on sinun suuri unelma.

Äänestä

helsinki lähialueineen on kai metropoli? mutta eikö seinäjoki ole juuri juuri kaupunki? missä välissä siitä tuli suurkaupunki?

Äänestä

Ei seinäjoella oo ees omaa ghettoa tai mamulähiötä vielä. Kasperia ei lasketa.

Parannettavaa on vielä paljon!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

Nyt kun Seinäjoki on julistautunut suurkaupungiksi, niin kai sitten matkitaan Helsinkiä tässäkin asiassa?
http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005338063.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu