MTV tekee terrosista sankaria

MTV kertoi uutisissa, miten hyväkäytöksinen epäilty oli sairaalassakin.
Jos katsoo miten vahvasti vassutaustainen Merja Ylä-Anttila on muokannut maikkarinkin punavihreiden äänitorveksi, niin pakko sanoa hienosti tehty.
Mutta se, että alatte pitää Turun terroristia inhimillisenä, niin jossain kai menee raja punavihreydenkin ymmärtämisessä.
16515
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

mitähä ne lähteet on ja paljonko saivat rahaa tiedoistaan

samaa hönttää mitä alkanut anonyymeiltä tulla seiskalle tarinoita

noille alkaa kertyä kavereita ja tuttuja , sekä muita lähteitä aivan varmasti lisääkin

jokaine saa sievoisen rahatukun tiedoistaan, se riittää tiedoks ku saa viestinsä eteepäin..

1Äänestä

Norjan oma poika Breikvik on kuulemma hyväkäytöksinen myös.

1Äänestä

MTV:n mukaan on hyväkäytöksinen kun on silmitön teurastaja? Muslimihan osaa näytellä ja puhua muunneltua totuutta tarpeen vaatiessa!

1Äänestä

Kohta on kuulemma jo vapaalla jalalla hyvän käytöksen vuoksi.

1Äänestä

Kyseessä on tunteeton tappaja ihmishirviö joka pitää suomalaisia vääräuskoisina ja suomalaisia naisia lähinnä eläiminä, joilta kuuluukin katkaista kurkku. Mitähän liikkuu näiden mamuttajien mielessä kun tuollaisia uutisia ilmoille päästävät. Miltä tuntuu niiden viattomien uhrien omaisista kun terroristien hyvyyttä oikein pääuutisissa hehkutetaan.
Terroristeihin ei maailmalla sovelleta siviilioikeuden käsittelyä, vaan heitä pidetään sotarikollisina joille kuolemanrangaistus on ainut oikea rangaistus.
Suomen hyysäyspolitiikka tulee pokimaan vielä lisäuhreja kun tälle langetetaan nimellinen tuomio. Hänen kanssataistelijansa tulevat yrittämään vapautusta kaappaamalla suomessa tai maailmalla suomalaisa panttivankeja johon tämän terroristi pyritään vaihtamaan.
Suomen hallitus on toimillaan saattanut kansan kuseen, josta kärsitään vielä vuosikymmenten päästä.

1Äänestä

hoitavat loput ja tekevät uhreista syyllisiä ja syyllisistä uhreja.

Samaan malliin kuin hyväksyvät A Auerin vaatimuksen saada 2,5miljoonaa siitä että tappoi miehensä. Murhapaikalla ei ole ollut ketään muuta murhahetkellä kuin A Auer, mutta hänet
palkitaan siitä ruhtinallisesti.

Suomi on mielisairaala.

1Äänestä

Aivan sama, ihan turha tässä vaahdota...suvakit tekee mitä haluavat, jos haluavat kurkkunsa leikkaajia/raiskaajia Suomen täyteen niin siitä vaan. Nythän on julistettu synnytystalkootkin, koskee varmaankin maahanmuuttajia? Täällä ei tarvitse töitä tehdä, rahaa tulee joka tuutista ja me hullut maksetaan kaiken..paperittomillekin suunnitellaan jo paremmat kohtelut kuin alkuperäiselle väestölle, kyllä kopsahtaa tämäkin vielä ja kovaa.

1Äänestä

Puukottaja on uhri. Raa'an maahanmuuttopolitiikkamme uhri, pelinappula. Migri tylytti ja hylkäsi hakemuksen, miksi? Jos mies olisi saanut jäädä tänne, opiskella, asua, ja aikanaan työhön, kaikki olisi kunnossa. Ja uhrit elossa. Nyt mies kavereineen ajettiin natsikansallismielisellä meiningillä nurkkaan, jossa ei ole pakotietä. Nyt on syytä tutkia vastuulliset tahot, ja yksi on Migri ja sisäministeriö.

Kaikille tulee antaa turvapaikka, ken sitä hakee. Kukaan ei tule huvikseen kylmään Suomeen.

1Äänestä
  • Voi taivas miten olet hullu,ihan suoraan sanoen.Mitä sulle on tapahtunut lapsena?

    1Äänestä

Tämä mies ystävänsä kertoman mukaan vihasi erityisesti auktoritäärisessä asemassa olevia naisia ja tuolla vankilassa varmaan on tämmöiselle tekijälle mieskomentajat.
Lisäksi oli sanonut, että jos hän on jonkun tappaisi , niin se olisi homo.
Joissakin ideologioissa vain miehet ovat ihmisiä.
Ai niin ja katseli myös eläintenkidutusviedoita.

Kaikenlaisia ystäviä sitä toisilla onkin.

Äänestä

Suomessa on tuhansia maahanmuuttajia, asuneet jo vuosia, ei töitä, eivät puhu kuin englantia, saavat lisäansioita, kelan korvausten lisäksi, pimeästi, laajasti verkostuneilta maahiehiltään.
Ketä kiinnostaa, ei ketään, me ollaan kaikki uhreja, eikä paluuta lintukotomaiseen Suomeen enää ole.
Kukaan ei ole pakottanut tulemaan näin kauas, paremmat oltavat on kotimaassaan, lähteä sotaa tai vainoa pakoon, tullakseen murhaamaan vieraan maan viattomia kansalaisia? Aika ristiriitaista.

Äänestä

Kyllä on surkeaa lässytystä murhaajasta.

Kuinka nuo saattavat puhua edes noin?

Äänestä

Mä olen oikeasti uskonut Migriin, että ne jotain lakeja noudattaisivat, mutta että ottaa sitten käsiteltäväksi ilmiselvästi liian vanha lapseksi oleva marokkolainen, jonka syy tulla turvapaikkaa hakemaan on työttömyys- jessus sentään. Tyhmä saa olla mutta ei naiivi, ainakaan toisten rahoilla. Ilmanos on kehuskeltu että meillä on maailman nopein turvapaikkakäsittely, onhan se kun kaikki tulijat otetaan.

Äänestä

MTV:hän voi tehdä tosi-tv-sarjan tästä hyväkäytöksisestä terroristista. Joka ilta pual tuntii saatais seurata partalapsen elämää Suomen pahamaineisimmassa vankein eristyslaitoksessa. Ja sitä kuinka rumasti suomalaiset rötöstelijät kohtelevat tätä hyväkäytöksistä ja älykästä nuorta, joka raukka masennuksissaan näköalattomassa olotilassaan yhtä äkkiä elokuussa radikalisoitui ja päätti teurastaa mahdollisimman monta suomalaista naista mahdollisimman nopeasti. Siinä jo paatuneinkin rasisti vuodattaisi kyyneliä tämän masentuneen maahanpyrkijän vuoksi.

Äänestä

Hyväkäytöksinen tosiaan valehdellut Saksassa olevansa viisi eri henkilöä, tuli suomeen otti taas uuden nimen ja iän. Iän jonka oli saanut tietoonsa suvakeilta mikä ikäinen saa suomessa parhaan
kohtelun. Minä en pidä hyväkäytöksisenä ihmistä joka on sairas valehtelija.
Oleskelulupa tulisi aina perua henkilöiltä jotka ovat valehdelleet henkilötietonsa, sillä suomalainekin joutuu siitä edesvastuuseen jos kertoo väärät henkilötiedot viranomaisille.
Koko maailma nauroi Juha Sipilälle jolla oli kainalossaan 17 vuotias partalapsi joka muutaman pävän päästä osoittautui 10 vuotta vanhemmaksi. Toisaalta se oli tuolle ääliölle ihan oikein.
Palautuskeskukset ovat oikea systeemi palautettaville, kenekään ei tarvitse olla tuolla jos maahan tullessaan täyttää maahantulon edellytykset. Rikolliset pidetään joka maassa vankilassa ja niin tulee olla myös suomessa. Tämäkin terroristi on kehuskellut vastaanottokeskuksessaa ihmisen Marokossa, meillä hänet päästettiin pikkulasten keskuuteen peruskoulussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


häpeämaikkari kirjoitti:

MTV kertoi uutisissa, miten hyväkäytöksinen epäilty oli sairaalassakin.
Jos katsoo miten vahvasti vassutaustainen Merja Ylä-Anttila on muokannut maikkarinkin punavihreiden äänitorveksi, niin pakko sanoa hienosti tehty.
Mutta se, että alatte pitää Turun terroristia inhimillisenä, niin jossain kai menee raja punavihreydenkin ymmärtämisessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu