Kiemunkia ei huolittu takaisin persuihin

Uuvatti Lea Mäkipään kohuavustajana pitkään toiminutta Terhi Kiemunkia ei hyväksytty persujen jäseneksi.

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005339862.html
6129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei se noin ole vaan

uuvattien avustajana TOIMIVAA Kiemunkia ei voida otta PS-puolueeseen
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005054110.html Kiemunki saa jatkaa Mäkipään eduskunta-avustajana

JOENSUUSSA SUPERTAPAHTUMA PERJANTAINA 25.8.
HALLA-AHO KELLO 17
https://scontent.fhel1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/21105647_772896956213758_2481095274225927378_n.jpg?oh=b43435436f8a73c8f0e80ba9a7c45f65&oe=5A155400

Hyysärit lykkäävät veronmaksajien rahoja laittomille
https://www.suomenuutiset.fi/meri-helsinki-lisaamassa-laittoman-maahanmuuton-vetovoimatekijoita-mitaan-jarkea/

Berner vaati hallituksen nimissä Ilja Janitskinin palauttamittamista Suomeen koska tämä on loukannut törkyeliittiä,
no, Interpol ei moisesta välitä, joten Bernerin porukka lisäsi epäilykseen keksityn RAHANPESU-väitteen, jota kukaan ei ymmärrä
mistä se tulee

http://mvlehti.net/2017/08/19/mita-viua-anne-bernerin-nimi-tekee-ilja-janitskinista-andorraan-tehdyssa-luovutuspyynnossa/

JIHADISTILLE ANNETTIIN MAHDOLLISUUS VIDEOKUULUSTELUUN, JANITSKINILLE EI
http://mvlehti.net/2017/08/24/ilja-janitskin-takaisin-sairaalassa/
Ilja Janitskin ei ole koskaan vastustanut videokuulustelua, mikä esimerkiksi Turun terroristimuslimille myönnettiin sairaalasta käsin. Iljan kohdalla on kyse poliittisesta noitavainosta.

Äänestä
  • Nämä Ilja Janitskinin jutut ovat kuin suoraan pahkasiasta.

    Janitskin oli muuten mies joka toi hörhökansan tietoisuuteen syöpähoidot ruokasoodalla, mitään muuta ei tarvita parantamiseen. Oliko miehen ruokasoodavarastot ehtyneet vai miksi tauti pääsi runtelemaan hörhöä?

    Äänestä

Jussi haluaa vähän leikkiä sisäsiistiä.

Äänestä

Kiemunki on Huhtasaarta kauniimpi sitä eivät Naima-Jussin porukka hyväksy.

Äänestä
  • Kaiken lisäksi Kiemunki kehtasi väittää maapallon olevan (osapuilleen) pyöreä... No huh-huh!

    Äänestä

Lea Mäkipää sai itseensä rasistimummon leiman, eikä syyttä. Harrastaako Lea nyt uuvateissa tehokasta katumista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saa-mitä-tilaa kirjoitti:

Uuvatti Lea Mäkipään kohuavustajana pitkään toiminutta Terhi Kiemunkia ei hyväksytty persujen jäseneksi.

http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005339862.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu