Nyt on syksyn merkit ilmassa

kirjaimellisesti - tuuli on kylmää, mukava leutous poissa...hyvästi kesä 2017.
14360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ensi viikoksi on luvattu hieman lämpimämpää. Viikonloppu menee kyllä sateen merkeissä, sunnuntai on poutaisempi. Mutta jospa ensi viikolla lämpenisi vielä.

Äänestä

Normaali kesän mittainen takatalvi on takana.

Äänestä

Uskonlahkolaisilla on ympäri vuoden ja vuosikymmenien lopunajan merkit päällä.

1Äänestä
  • Että uskonto piti vetää vuodenajan vaihtumiseenkin....on sekin uskonto??:D

    Äänestä

Voiko edes kesästä puhua? Noh, posiitivisesta vinkkelistä katsoen voimme todeta, että kesä 2017 oli ainakin vähäluminen.

Äänestä

Juhannuksena oli vieraita Saksasta. Kerroin, että Suomessa on kaksi talvea. On valkoinen ja vihreä. Juhannus oli tosi viileä.
Mutta ei estellä säätiloja, tuulee ja tuiskuaa, sataa vettä, mutta ei se haittaa!

Äänestä

Välihousuaika alkoi.

Äänestä

MIKÄ KESÄ? Ei sitä olut ja nyt miettii, miten helvetissä kestää taas tuleva puoen vuoden sadekauden. Kun vuodenaikoja ei enää ole. Kiitos ihmiset, kiitos ilmastonmuutos, mikä meiä tarkoittaa ikuista syksyä.

Äänestä

mihhäähähh 9 viikkoa ja talvitulee lomat vi puolesas hmhähhäänänänänähähähää

Äänestä

Miten noin vaikeaa on elää joidenkin vaihtelevissa säissä? Se nyt vaan sattuu olemaan ilmasto tällä leveysasteella tälläinen.

Äänestä
  • Kerropa tuo niille kesäaikavouhottajille, jotka eivät hyväksy Maapallomme asentoa Aurinkoon nähden, kun tää aurinkokunta nyt sattuu olemaan tämmöinen :).
    Koskas taas pitää turhaan kelloa vääntää?????

    Äänestä

lomat ohi, heinakuu alkaa, vitu

Valitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuita
haista vittu suomi24
Valitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuitaValitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuitaValitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuitaValitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuitaValitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuitaValitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuitaValitse kaikki kuvat, joissa näkyy
palmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuitapalmupuita

Äänestä
  • Hästäkki, hästäkki, vikatikki.
    Hästäkki, hästäkki, haista vittu.

    Äänestä

Täällä. Brysselin lähellä on. 26 astetta ainakin ja huomenna on luvassa jopa 30. Pilviä tai sadetta ei ole näköpiirissä lähipäivinä. Juomiseen on pitänyt keskittyä muun festarimeiningin ohella...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Inhat.ilmat kirjoitti:

kirjaimellisesti - tuuli on kylmää, mukava leutous poissa...hyvästi kesä 2017.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu