Risikko oli kovasti rankaisemassa

niitä jotka piilottaa laittomia pakolaisia silti niille ollaan antamassa kaikkea:

https://www.suomenuutiset.fi/meri-helsinki-lisaamassa-laittoman-maahanmuuton-vetovoimatekijoita-mitaan-jarkea/
6387
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin niin. Ja kaikki nuo yllämainitut ilmaispalvelut kuuluvat myös kaikille Suomen pienituloisille, työttömille ja pieneläkeläisille?

1Äänestä
  • Kannatamme. Ongelma on vain enää se, mistä maasta suomalainen turvaahakeva saa heti kaikki noin hyvät palvelut ja pääsee pian kotoutumaan sinne minne haluaa.

    1Äänestä

Voimme nyt samalla kysyä syyllistykö sairaanhoitaja P. Risikko o.s. Pelttari kiihottamiseen kansalaisia vastaan, ihan todella näin asioita esille tuodessaan?

Kaiken todennäköisyyden mukaan näin on tapahtunut jälleen!

Rikosilmoitus ja tutkintapyyntö on paikallaan ainakin selvittää asia?

1Äänestä

Risikko jo pyörtää mediassa puheitaan.

1Äänestä

Eikö itään lakia löydy joka tämän kieltäis ?Kuika hyvin Helsinkin vanhat ja sairaat hoidetaan entä leipäjono joka kasvaa juuri Helsinkissä ???Miten voidaan käyttää rahaa luvattomiin kun omia kansalaisia on paljon avuntarpeessa ???Voiko Helsinki ensin vastata näihin kysymyksiin, vai onko aivan sama tämä ??Luvattomat varkaat terroristit visiin tärkeimpiä Helsinkiläisille.

1Äänestä

ON siinä vitun tekopyhä. Nehän haluaa laittomia tänne. Vajaa passha eniten.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


7867888 kirjoitti:

niitä jotka piilottaa laittomia pakolaisia silti niille ollaan antamassa kaikkea:

https://www.suomenuutiset.fi/meri-helsinki-lisaamassa-laittoman-maahanmuuton-vetovoimatekijoita-mitaan-jarkea/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu