Tuo hiivatin esillä oleminen ja näyttäminen facebookissa, joka ikisestä ruuasta ja leipomisesta ja kaikki muut tekemiset siihen päälle otetaan kuvia ja kerätään peukkuja. Ja se ei riitä yksistään se kun menee pyöräilee tai ulkoilemaa niin pitää olla koko suku ja naapurusto mukana, kun eihän hän voi yksin mennä ulos kun pitää näyttää että on tekemisen meininki nin sanotuilla ystävillä.....voi pentele...onneks en enää asu siellä kaupungissa!!!!
Kun pitää olla esillä.....
3
1791
Vastaukset
- entartte
Ei hittoa edes olet siellä Facebookissa, että hanki ihan oikea elämä niin huomaat, että se on muutakin kuin vain naamakirjaa. Elämä on yleensäkin jossain muualla kuin urpojen ja säälittävien tykkäysten kerääjien somessa!!!
Mä vasta tajuilen miten se systeemi toimii tykkäili tai ei, luulee että yksinäisyys poistuu sillä kun laitat kuvia ja reagoit muiden postauksiin. Ei se ollutkaan niin. Ihan niinkuin oikeasti ketään kiinnostaa..
- nääpiparithei
Kyllähän ihmisen perusluonteeseen kuuluu halu kertoa ja näyttää mitä on saanut tehtyä. Tämä askarteluvaihde on nyt siirtynyt nettiin ja facebook on vain yksi monesta formaatista, jossa voi askarrella. Sitten ihmetellään kuinka paljon ihmisiä on jutut ja asiat kiinnostanut. Netti on lelu nykyään. Alunperin sen piti olla työkalu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142029Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631405Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1021379Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681225Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52996- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334950Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42917