Tuo hiivatin esillä oleminen ja näyttäminen facebookissa, joka ikisestä ruuasta ja leipomisesta ja kaikki muut tekemiset siihen päälle otetaan kuvia ja kerätään peukkuja. Ja se ei riitä yksistään se kun menee pyöräilee tai ulkoilemaa niin pitää olla koko suku ja naapurusto mukana, kun eihän hän voi yksin mennä ulos kun pitää näyttää että on tekemisen meininki nin sanotuilla ystävillä.....voi pentele...onneks en enää asu siellä kaupungissa!!!!
Kun pitää olla esillä.....
3
1713
Vastaukset
- entartte
Ei hittoa edes olet siellä Facebookissa, että hanki ihan oikea elämä niin huomaat, että se on muutakin kuin vain naamakirjaa. Elämä on yleensäkin jossain muualla kuin urpojen ja säälittävien tykkäysten kerääjien somessa!!!
Mä vasta tajuilen miten se systeemi toimii tykkäili tai ei, luulee että yksinäisyys poistuu sillä kun laitat kuvia ja reagoit muiden postauksiin. Ei se ollutkaan niin. Ihan niinkuin oikeasti ketään kiinnostaa..
- nääpiparithei
Kyllähän ihmisen perusluonteeseen kuuluu halu kertoa ja näyttää mitä on saanut tehtyä. Tämä askarteluvaihde on nyt siirtynyt nettiin ja facebook on vain yksi monesta formaatista, jossa voi askarrella. Sitten ihmetellään kuinka paljon ihmisiä on jutut ja asiat kiinnostanut. Netti on lelu nykyään. Alunperin sen piti olla työkalu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205054
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r22841Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361290- 1001268
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121210- 931084
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17883viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168835En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61763- 35732