...
ISTV:n suora lähetys kello 22.15: Trump ottaa Niinistön vastaan Valkoisessa talossa – nähdäänkö kättelyssä legendaarinen ”riuhtaise ja vedä” -tyyli?
http://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005343995.html
ISTV:n suora lähetys kello 22.15: Trump ottaa Niinistön vastaan Valkoisessa talossa – nähdäänkö kättelyssä legendaarinen ”riuhtaise ja vedä” -tyyli?
http://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005343995.html
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hyvä kysymys!
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/tutkija-niiniston-ja-suurvaltojen-johtajien-tapaamisista-kuka-muu-maailmassa-on-tavannut-nama-kolme-ihmista-kasvokkain/6553642#gs.4a10V7E
Sanavalmis Niinistö..
Trump murjaisi Niinistölle vitsin – Niinistö vastasi heti takaisin
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005344126.html
Niinistö Trump, Putin ja Jinping , siinä mailman johtajat, sosialisteilla, kuten junger, merkkel ja clinttonin klaani on statistin osassa , nyt näiden kansallis sosialistien räpistely loppuu, ilmaston muutos rahastus loppuu sen sileän tien, ei voi olla niin , että esim. helsinki vantaan lentokenttä pyrkii mailman puhtaammaksi kentäksi. Päästö oikeuksia ostamalla, voi jeesus , katolinen kirkko harrasti anekauppaa ,joilla saatiin synnit anteeksi , onko ihmiset täys hulluja .Saattaa olla , että ääni ylen kellossakin muuttuu.kun hurrit ja sossut nielevät katkeraa tappion kalkkiaan . Rapiat kaksisataa päivää sitä Trumpin mustamaalausta riitti, pääuutisissa vajottiin niin alas, että pilakuvan tekijä esitteli Trump teoksiaan rapiat viisi minunttia , voi kiesus.
Niinistöä suitsutetaan..
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201708292200356631_ul.shtml
HEH HEH poika takki auki MIEHEN LUONA VISSIIN TULIAISINA MIES ANTAA pojalle ASEET RITSAT JA HERNEPYSSYT JA SANOO, LEIKI NÄILLÄ ET VAHINGOITA ITSEÄSI JA MUITA. GOOD BYE MENE KOTIIN JA KASVA.
Trumppi sekoili koko ajan..
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201708292200358241_pi.shtml
.
Jopas jotain, pikkupoika niinistö isojen seurassa! niinistön karriääri, sekaantua perussuomalaisten puheenjohtajan valinnan arvosteluun. siinäpä poliittinen suuruus!
eiytään saman näköinen..
https://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/toimittaja-maria-annala-trumpin-sekaannuksesta-tilanne-oli-kieltamatta-hammentava-hyva-etta-keksin-napakan-vastauksen/6554978
Toimittaja Maria Annala Trumpin sekaannuksesta: "Tilanne oli kieltämättä hämmentävä – Hyvä, että keksin napakan vastauksen"
.
Kansallis-sosialistit on enään washinton postin varassa, tämä sylttytehdas menee nurin , tai puhdistuu , saman tilanteen edessä on yle joka on hurrien ja sosialistien saastuttama, Trump on ÄIJÄ jolla oli kanttia pistää saastunut , vääristelevä ja valehteleva media kuriin. Kansallis-sosialistien sylttytehdas seisoo nyt savijaloilla, Kansallis-sosialisti Clinttonin säätiön käyttämät koulutusrahat norjalaisella saarella valuu hukkaan , aivan kuin vesi hanhen selästä, sosialistit ottivat mallia hitler-jugend nuoriso järjestöstä.