Taas luigi on hinannut auton romuja toisten pihakadulle? Käsittämätöntä piittaamattomuutta muita ihmisiä kohtaan ja kertoo kaiken olennaisen yrittäjän toiminnasta. Kiertäkää kaukaa kyseinen paja! Asiakaskokemuksia on netti täynnä:)
Luigin paja
20
4743
Vastaukset
- Anssi789
Saman asian todennut, typerää toimintaa!
- Outoak
Haistattelevat vaan jos yrität keskustella asiasta.
- Siistikatu
Siirtokehotukset ikkunassa ja eikun hakevat uudet romut tilalle??
- Harrilk
Ympäristö riski koko yritys!
- Anonyymi00012
Öljyä valuu tielle heidän autoista. Jos kadulle hinatut autot on tämmöisiä niin kuinka paljon korjaamon pihalle on valunut öljyä yms. #luiginpaja. #tuusulankunta. #ympäristörikos #kellokoski #fixus #tuusula #iltalehti #iltasanomat
- Anttilasse
Oikein vanhanajan likainen korjaamo missä viat korjataan puhumalla:) kaukaa ohi koko paikasta!
- Anonyymi
Taas on kadut täynnä romuja mitä eivät saa kuntoon.
- Anonyymi
Miksi keskustelet täällä yksinäsi?
- Anonyymi
Nyt pösö vuorossa.
- Anonyymi
Jakari ja pajavasara ovat oivallisia autorempassa.
- Anonyymi
Voiko yksityinen jotenkin häiritä niiden autoromujen kaatopaikkaa kadulla ? Roskaamalla ? Graffiteja ? Naarmuttamalla ?
- Anonyymi00014
Ne autot on asiakkaiden, ei Luiginpajaa haittaa vaikka niitä kuinka töhrisi. Luiginpaja on varmaan ottanut rahat purkutöistä. Moottorin jämät ja muut roskat tungetaan sisälle autoon, sitten kadun varteen.
- Anonyymi00011
Purettuja autoja taas hinattu tienvarteen. Öljyä valuu asfaltille. Näin Tuusulassa.
- Anonyymi00013
On aika tylsää että tämä jatkuu vuodesta toiseen.
- Anonyymi00015
Eikö Tuusulan kunta tee mitään?
- Anonyymi00020
Idiootit hinasivat uudet romut tilalle. Luulisi että yrittäjä vähän pohtisi mainettaan, mutta ei.
- Anonyymi00023
Ja jälleen. Miten voi olla, että tämä touhu jatkuu vuodesta toiseen. Auto mitä ei osattu korjata hinataan viereiselle kadulle. Kunta määrää että romut poistettava, ne hinataan takaisin omalle pihalla. No mitä nämä pellet tekevät, hinaavat seuraavalla viikolla uudet autonraadot samalle kadulle. Ja tätä toistetaan vuodesta toiseen.
Olisi kiva tietää mitä tämän yrittäjän päässä liikkuu?? - Anonyymi00024
Anonyymi00023 kirjoitti:
Ja jälleen. Miten voi olla, että tämä touhu jatkuu vuodesta toiseen. Auto mitä ei osattu korjata hinataan viereiselle kadulle. Kunta määrää että romut poistettava, ne hinataan takaisin omalle pihalla. No mitä nämä pellet tekevät, hinaavat seuraavalla viikolla uudet autonraadot samalle kadulle. Ja tätä toistetaan vuodesta toiseen.
Olisi kiva tietää mitä tämän yrittäjän päässä liikkuu??Ei mitään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 99973
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54908Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61810Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142731- 65675
- 78531
- 39508
- 40506
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86497- 70486