nää ei oo oikeita maanviljeliöitä, hevosia, koiria, mökin vuokrausta, jari on ainut joka on maajussin näköne, ja olone, ja tää pimiä , piti tulla tähänkin ohjemaan, miia nuutila , on paras.
surkeeohjelma
vaihtakaajuontaja
5715
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tää jari on maajussi, samoin se 60v rouvva , eivät esitä muuta, ovat aitoja ihmisiä.
harmittaa kun Jari ei päässy tähän pitempään versioon, mitä se jäbä, jolla ei ole mitään maanviiljelystä, tekee tässä ohjelmassa,,,ihmettelen.
Ohjelmassa parit laitetaan puoli väkisin seurusteleen kameroiden edessä, jotenkin alentavaa ja nöyryyttävää touhua. Onkoos näistä montakaan paria loppujen lopuksi tullut.
Mitenhän se maajussi ulkonäöstä erottuu? Jari oli vaan ainut ns.80luvun tv sarjan maajussi. Ite teen työkseni pelkkää maataloutta eli lehmiä on ja peltoa. Aamulla herätys klo 9.00 ja päivä kuluu pääasiassa puhelimen ja tietokoneen äärellä. Työntekijöitä on muutama. Navettahommia teen ite kotoa käsin tietokoneelta ja joskus pitää käydä paikanpäälläkin...tänäpäivänä maatalous on hieman erillaista kuin 70-80luvulla jollon maataloutta oli liikaa ja heikot karsittiin pois.
Omakotitalon omistajalle morsian olisi parempi nimi sarjalle nykyään.