Törkeä ryöstö omakotitalossa - aseet mukana

24414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Ei hajuakaan. Itä-Helsingin mafia?

Mutta ainakin tästä saa sen opetuksen, että yöksi kannattaa kaikki ovet ja ikkunat laittaa lukkoon.

Äänestä
  • Nimimerkille on näemmä oikein joku kertonu ettei matuilla aseita ole :0) voi luoja mikä dorka. "money money, ten minutes" :)

    Äänestä

Ilmeisesti tuttuja velanperijöitä kun tiesivät etukäteen että talossa on käteistä rahaa.

Äänestä

No... Joidenkin oli taas pakko saada huumeita. Ei noita tommosia keikkoja muuten tehdä. Huumerikollisia!

Äänestä
  • Minu pako saada humeita mina tarvi humeet !

    Äänestä

  • Rosvo-hussein kirjoitti:

    Minu pako saada humeita mina tarvi humeet !

    Moni moni, money! anta raha mina tapa mina tarvi huumeta !! ten minutes !

    Äänestä

MATUJA. Tää on nääs nyt sitä kovasti kaivattua monikulttuuria. Olisivat ny onnellisia ku pääsivät itteki siitä osalliseksi. "Ten minutes mony money" nääs.

Äänestä
  • Nämä kirjoittelut on menneet siihen, että oli tapahtunut mitä tahansa missä tahansa, niin rassut ensimmäisenä huutelevat niitä mamujen tekemiksi.

    Äänestä

  • Ja sinä suvakki huutelet EI OO MATUJEN TEKEMÄ!!! :0) Kukas sinulle on niin sanonut ? Poliisiko kertoi? Ps, lukekaa Aitoa faktaa.. Google - Raiskausten lisääntyminen.

    Äänestä

  • Nytkö siellä talossa on raiskattukin joku?

    Äänestä

  • Megapetturisuvakki kirjoitti:

    Ja sinä suvakki huutelet EI OO MATUJEN TEKEMÄ!!! :0) Kukas sinulle on niin sanonut ? Poliisiko kertoi? Ps, lukekaa Aitoa faktaa.. Google - Raiskausten lisääntyminen.

    Mutta kun MitäHuittua-lehtikään ei tiedä asiasta mitään? Jos olis mamuja, niin kai se isoilla kirjaimilla olis jo laitettu nettiin?

    Äänestä

  • Älä sössötä, kerro nyt kaikille jos kerran tiedät etteivät ole matuja. kerro varsinkin poliisille.

    Äänestä

  • ahdistelijamohammed kirjoitti:

    Älä sössötä, kerro nyt kaikille jos kerran tiedät etteivät ole matuja. kerro varsinkin poliisille.

    Jos sinä kerran tiedät tekijät, niin miksi et kerro tietojasi poliisille? Vai oletko vain mitätön pikkunilkki, joka ei osaa muuta kuin huutaa matuja jokaisessa s24:n keskustelussa?

    Äänestä

  • pahasti.rasisti kirjoitti:

    Nämä kirjoittelut on menneet siihen, että oli tapahtunut mitä tahansa missä tahansa, niin rassut ensimmäisenä huutelevat niitä mamujen tekemiksi.

    Kun ryöstäjä oli puhunut lontoota, niin eiköhän tuo silloin joku ulkomaalaistaustainen ollut. Toki, tietysti voi olla niinkin, että ryöstäjä oli suomalainen, joka hämäystarkoituksessa alkoi solkata lontoota, jotta sitä luultaisi ulkolaiseksi. Mutta se on jo aika kaukaa haettua.

    Äänestä

  • selvääpässinlihaa kirjoitti:

    Kun ryöstäjä oli puhunut lontoota, niin eiköhän tuo silloin joku ulkomaalaistaustainen ollut. Toki, tietysti voi olla niinkin, että ryöstäjä oli suomalainen, joka hämäystarkoituksessa alkoi solkata lontoota, jotta sitä luultaisi ulkolaiseksi. Mutta se on jo aika kaukaa haettua.

    Yleisimmin nämä ryöstelijät ovat Latviasta, Liettuasta, Romaniasta tms. Kuinka ollakaan, he saattavat mongertaa englantia.

    Aika kaukaa haettua, että "ulkomaita" puhuva henkilö olisi automaattisesti joku mamu.

    Äänestä

  • hanki.pallit kirjoitti:

    Jos sinä kerran tiedät tekijät, niin miksi et kerro tietojasi poliisille? Vai oletko vain mitätön pikkunilkki, joka ei osaa muuta kuin huutaa matuja jokaisessa s24:n keskustelussa?

    Palleista hirteen nuo rikolliset ja terroristit!

    Äänestä

MatuMatuMatuMatuRallaaa! Helvata pois nuo valehtelevat turvapaikanhakija-terroristi-tappajat Suomesta!
Nehän tässä rasisteja ovat suomalaisia naisia kohtaan!

Äänestä
  • Näin on. Vaikka suomalaisten veri valutetaan asfaltille, niin suvaitsijat taputtaa...Ja suvaitsee. EN TYKKÄÄ.

    Äänestä

  • Ja otsikko oli: Törkeä ryöstö omakotitalossa - aseet mukana

    Äänestä

  • pqpqpqpqpq kirjoitti:

    Ja otsikko oli: Törkeä ryöstö omakotitalossa - aseet mukana

    Ulkomaalaisia olivat, tuskin suomalaiset keskenään alkavat englantia puhua! Joku järki tähän terroristi-ryöstäjien hyysäämiseen!

    Äänestä

  • sadistimatut.väijyy kirjoitti:

    Näin on. Vaikka suomalaisten veri valutetaan asfaltille, niin suvaitsijat taputtaa...Ja suvaitsee. EN TYKKÄÄ.

    Ketkä taputtivat esimerkiksi Turun puukotuksen takia?

    Äänestä

Hämäläiset kantikset ovat oppineet jo Lontoon kieltä, vai mitä suvakit?

Äänestä

Onko tekijät jo raudoissa?

Äänestä
  • Ei ne sa minu kii mina piilossa vassareilla. polisi piilossa, touko piilota minut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MitäMatuja kirjoitti:

Keitäs nämä olivat:
https://www.aamulehti.fi/uutiset/kommandopipoiset-aseistautuneet-ryostajat-tunkeutuivat-yolla-omakotitaloon-tampereella-olin-varma-etta-kuolen-200354906/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu