Partalapset

Suomen turvapaikkajärjestelmä jäi kiinni ns housut kintuissa. Paljastui että maahanmuuttokriittiset ovat olleet oikeassa eikä turvapaikkakeskuksissa olevista tiedetä keitä ja minkä ikäisiä he ovat. Vitsi partalapsista pitääkin paikkansa.
10186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Huomasin saman. Huora-aho on kasvattanut parran.

Äänestä
  • On kuitenkin ollut harvinaisen oikeassa koko ajan !!

    Äänestä

  • Mulla ne kasvaa villinä, kerronko missä. Näyttää kumminki Halla-Aholta.

    Äänestä

  • Eräs suvakkien käyttämä keino ohjata keskustelu pois epämiellyttävästä totuudesta on yritys kiinnittää huomio aivan muihin seikkoihin kuin itse asiaan, vaikka partaan tai alapään karvoihin! Opetetaanko noita juttuja jossain koulutuspäivillä?
    Nämä keinot ovat vain niin kökköjä että kääntyvät itseänsä vastaan, luuletteko että suurin osa kansaa on idiootteja? Ei ole.

    Äänestä

  • Ei-mene-läpi kirjoitti:

    Eräs suvakkien käyttämä keino ohjata keskustelu pois epämiellyttävästä totuudesta on yritys kiinnittää huomio aivan muihin seikkoihin kuin itse asiaan, vaikka partaan tai alapään karvoihin! Opetetaanko noita juttuja jossain koulutuspäivillä?
    Nämä keinot ovat vain niin kökköjä että kääntyvät itseänsä vastaan, luuletteko että suurin osa kansaa on idiootteja? Ei ole.

    Niin heillä raukoilla on elämä ollut niin tyhjää että turvapaikanhakijoista tuli sen ainoa sisältö ja he unohtivat kokonaan että he itse ovat suomalaisia,Suomi on heidän kotimaansa ja alkoivat haukkua jokaista realistia rasistiksi ja huojua silmät nurinpäin matuleirissä jossain hurmostilassa.Mutta nyt sitten selvisikin että heidän rasisteiksi haukkumat realistit tiesivät totuuden ja he itse osoittautivat hölmöläisporukaksi joiden olikin jo korkea aika palata maan pinnalle ja alkaa taas ajatella ihan arkisia asioita,omaa elämää ja tulevaisuutta .Eiköhän tuossa ollut heille nyt kulttuuripläjäystä vähäksi aikaa.Noin se elämä opettaa.

    Äänestä

koko ajan oltu oikeassa. maassa on kymmeniä tuhansia laittomasti tunkeneita. nimet ja iät kuin joulupukilla. rikoksesta kärynneet muutta nimensä, eri maissa eri nimillä ja sotu tunnuksilla. rikollinen ura alkanu jo lapsena. tallaista on suvakkien unelma lemmikit. voi pr kele.

Äänestä
  • On se varmaan ottanut tietyissä piireissä koville kun valheet alkoivat paljastua ja niitä tulee varmasti paljastumaan jatkossa lisää.Joillekinhan nämä satusedät on olleet ihan palvonnan kohde ja täytyy olla rankkaa nyt kun totuus tulee ilmi.Jokainen normaali ihminen on kylläkin totuuden tiennyt kokoajan median sumutusyrityksistä huolimatta.Mutta joihinkin ressukoihin koko juttu meni täydestä.Ottivat ihan elämäntehtäväkseen rikollisten suojelun ja näiden leirissä päivystämisen kun uskoivat silmät renkaina kaikki mitä joku huijari älysi höpöttää.

    Äänestä

Turvapaikkaa hakeneet ovat esiintyneet väärillä nimillä, antaneet vääriä tietoja iästään ja oleskelupaikoista ja turvapaikan tarpeesta. Valtamedia on samanaikaisesti kuvannut hätään joutuneita perheitä, kun maahamme on lähinnä tullut hyvin voipia nuoria miehiä valehdellen itsestään.

Tuntuu siltä, että valtamedia tekee puhdasta aivopesua jatkuvasti valehdellen ja syyttäen tavallista suomalaista työläistä (perussuomalainen) yhä kasvavasta terrorismista Euroopassa.

Äänestä

Mitäs tuosta Kiinassa on arvioltaan miljoona ihmistä jotka eivät tiedä edes itse ikäänsä.Sääli vain ettei meillä ole enään vanhankunnon hevosmiehiä,ne kun tiesivät katsoessaan suuhun hampaista iän.

Äänestä
  • Osaisivathan meidän lääkärit arvioida iän hyvinkin tarkasti mutta sellaisesta tarkastuksesta ja perusteellisemmasta iän tiedustelusta piti luopua koska se aiheutti turvapaikanhalijoissa ahdistusta.Ahdistaahan se kun tietää jäävänsä kiinni valehtelusta.17 vuotiaalla jo harmaat munakarvat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


todellisuusSuomessa kirjoitti:

Suomen turvapaikkajärjestelmä jäi kiinni ns housut kintuissa. Paljastui että maahanmuuttokriittiset ovat olleet oikeassa eikä turvapaikkakeskuksissa olevista tiedetä keitä ja minkä ikäisiä he ovat. Vitsi partalapsista pitääkin paikkansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu