Astudiotänään

Joo en pystynyt katsomaan, ainoastaan kun juontaja puhui silloin katsoin muut vaalipropakantaa muut suvakkeja
11270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Uskomatonta! Tästäpä se keskustelu räjähtääkin käyntiin.

Äänestä
  • Aivan, Sanna Valtonen puhui asiaa

    Äänestä

Yhteistä näille kaikille oli että tekevät rahaa pakolaisilla, Touko nyt ei niin mutta kumminkin.

Äänestä
  • Touko tekee pakolaisista vihreiden äänestäjiä ja turvaa siten tulevaisuutensa. Ruoki koiraa ja se heiluttaa sinulle häntää.

    Äänestä

Olette aika rohkeita kun pystytte katsomaan tuollaisia ohjelmia. Itse lopetin a-studion katselun jo pari vuotta sitten.
R.I.P Suomi 2015

Äänestä
  • Samoin. En ole pystynyt enää vuosiin kuuntelemaan noita kahjoja.

    Äänestä

Onkohan se sama Sanna Valtonen joka oli muun muossa häiritsemässä virkavaltaa työtehtävissä kun näitä pakkopalautuksia yritetettiin tehdä. Pahat kielet kertoo että on antanut vähän muutakin kuin pelkkää tietoa näille sosiaalipummeille, ällöttävä nainen, katsekin sellainen ylimielinen. Mun puolesta sais pakata kamansa ja muuttaa sinne missä saa luvalla hyysätä turviksia. Muuten olikin hyviä muutoksia kunhan vain tulevat toteutetuksi kuten se että jos kielteisen päätöksen saanutta piilottelee syyllistyy rikokseen joko tämäkin tois järkeä päähän niille tyhjä päille. Ja kyllä täytyy olla hullu jos ottaa turviksia kotiinsa asumaan minä ottaisin mielummin Suomalaisen asunnottoman jos olisi mahdollisuus, menisi auttaminen oikealle ihmiselle.

Äänestä

Eli tähän "ohjelmistoon" laitamme sen 500miljoonaa ...että saisi mennä kortille ja katsoisi ken tahtoisi.

Tästähän on tehty YLE:lle kysely miksi ovat valinneet "asiantuntijoiksi" tämän kaltaisia....mutta vastauksena vain ylimielisiä......

Äänestä

Tosi naurettaavaa xuvakkiämmien lässytystä ! Ei muka osattu sanoa rajaa, mikä on laillista laitttoman auttamista ja mikä on rikos, No helvetti, miksi ei käytetty ohjeena Suomen lakia ! Laittoman maahantubkeutujan piilottelu on RIKOS ! Ja kun kaikki tietää että nykyiset tunkeutujat ova oikeasti potentiaalisia terroristi tappajia. Armeijahan näitä pitäisi laittaa etsimään, eikä mitään sekoilevia asiaa ymmärtämättömiä eukkoja.

Äänestä

Heti+alkuun+keskustelu+lähti+väärille+raiteille.+Alussa+olisi+pitänyt+tehdä+kaikille++selväksi,+että+ne+tarinat+joita+kerrotaan+haastettelijalle+maahan+tullessa,+ova+97%+keksittyjä+!++Niitä+saadaan+netti+ohjeista,+joissa+myös+neuvotaan+aina+hieman+muuttamaan,+ettei+kaikilla+olisi+sama+satu.+OECDn+tutkimus+uusista+Italiaan+tulijoista+osoitti+että+aito+syy+Eurooppan+pääsyyn+oli+vain+2,65%:lla+pyrkijöistä.++Muut+ovat+turisteja.+Tämä+olisi+osoitanut+jo+rikokseksi+laittomien+piilottelun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Realistisesti kirjoitti:

Joo en pystynyt katsomaan, ainoastaan kun juontaja puhui silloin katsoin muut vaalipropakantaa muut suvakkeja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu